در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

به گزارش لنگرخبر به نقل از خبرگزاری فارس، ظهر امروز خبری در رسانه ها مبنی بر پلمپ اتاق شهردار کومله شهرستان لنگرود پخش شد که بازتاب زیادی داشت ولی چرایی این موضوع مشخص نبود، خبرگزاری فارس این خصوص گزارشی را درباره چرایی این موضوع از اعضا شورای شهر کومله تهیه کرده است.

 

تأکید مراجع قضایی مبنی بر اجرای حکم انفصال ازخدمت شهردار کومله

بخشدار بخش کومله شهرستان لنگرود در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به ممانعت از ادامه خدمت شهردار کومله در شهرداری این شهر از سوی مراجع قضایی اظهار کرد: به استناد حکم بدوی صادره از سوی هیئت رسیدگی به تخلفات، شورای شهر از مقام قضایی تقاضا کرد و مراجع قضایی نیز پیرو همان تقاضا، دستور انفصال ازخدمت شهردار کومله را به مدت یک سال صادر کرده است.

محمدعلی خداجو با اشاره به تأکید مراجع قضایی مبنی بر اجرای حکم انفصال ازخدمت شهردار کومله افزود: اجرای حکم به معنای عدم حضور شهردار در محل شهرداری است و شورا باید در پی این حکم، شهردار جدیدی را انتخاب کند.

وی با اشاره به مراسم تجلیل از ورزشکار کومله ای و حواشی ایجادشده در این زمینه در جمعه گذشته گفت: طبق اعتراض های مردمی و شکایت، پرونده ای با همین مضمون در مراجع قضایی به جریان افتاده است.

بخشدار کومله با بیان اینکه برای برگزاری تجمعات و مراسم های تجلیل نیاز به گرفتن مجوز از بخشداری است، خاطرنشان کرد: متأسفانه برای برپایی مراسم تجلیل از ورزشکار کومله ای به دلیل ماه محرم مجوزی صادر نشده بود.

خداجو با بیان اینکه بیش از این اطلاعاتی در خصوص شهرداری کومله در دست نیست، تصریح کرد: مطمئناً رئیس شورای شهر اطلاعات جامع تری در این خصوص نسبت به تخلفات صورت گرفته و حکم های صادره دارد.

 

هیچ نامه ای دریافت نکردیم

رئیس شورای شهر کومله نیز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه هیچ چیزی در خصوص شهردار به ما ابلاغ نشده، اظهار کرد: خواهشا خبرنگاران در این خصوص هیچ سؤالی از ما نپرسند و هیچ نامه ای دریافت نکردیم.

صادق عظیمی همچنین با اظهار بی اطلاعی نسبت به رویدادهای روز جمعه در حاشیه مراسم تجلیل از ورزشکار کومله ای نیز افزود: در جریان مراسم روز جمعه نیستم، آیا در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی دروغ بگویم؟ شما خبرنگار هستید و می خواهید چنین خبری را از ما بگیرید و من هم خبری به شما نخواهم داد، به ما گفته اند کمتر حرف بزنید و بیشتر گوش کنید.

 

ارسال ابلاغیه از سوی مراجع قضایی به شورای شهر

عضو شورای شهر کومله نیز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت اظهار کرد: ابلاغیه ای از سوی بازپرسی مراجع قضایی به مجموعه شورای شهر ارسال شده اما رئیس شورا به ما گفتند درباره جزئیات زیاد توضیح ندهیم.

کوروش امیدی راد با بیان اینکه در صورت مستند بودن نامه انفصال ازخدمت شهردار کومله باید شهردار جدید انتخاب شود، گفت: دو روز تعطیلات را در پیش داریم و ممکن است هر اتفاقی طی روزهای آینده بیفتد.

 

عدم اطلاع از ابلاغ یا عدم ابلاغ نامه پلمپ دفتر شهردار

عضو دیگر شورای اسلامی کومله نیز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به پلمپ دفتر شهردار کومله اظهار کرد: بنده چون امروز در شهرداری حضور نداشتم نمی دانم و اطلاعات دقیقی از ابلاغ یا عدم ابلاغ نامه پلمپ دفتر شهرداری ندارم اما معتقدم بازپرس نمی تواند چنین کاری را انجام دهد.

سیده مائده هاشمی با تأکید بر قانونی بودن کار شهردار کومله گفت: بنده نیم ساعت پیش با وزارت کشور صحبت کرده و نتیجه مذاکرات این بود که مراجع قضایی در شرایط کنونی نمی تواند دفتر شهردار را پلمپ کند زیرا کار شهردار قانونی بوده است.

وی با اذعان به اینکه شورا هیچ اطلاعی از محتوای ابلاغیه ندارد، تصریح کرد: شهردار کومله به علت مرخصی دو روز در تهران حضورداشته و اعضا شورا هیچ اطلاعی از دلایل و محتوا نامه پلمپ دفتر شهردار ندارند اما چهارشنبه دلایل این کار برای مردم مشخص می شود.

 

از پلمپ شدن یا نشدن دفتر شهردار مطلع نیستم

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر کومله نیز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به موضوع پلمپ دفتر شهرداری اظهار کرد: بنده امروز در کومله نیستم و از پلمپ شدن یا نشدن دفتر شهردار مطلع نیستم ولی شهردار کومله قانونا بر کرسی شهرداری نشسته و روند اداری مدیریت شهری را قانونی طی می کند.

مسلم نیک نام با بیان اینکه شش ماه شهردار کومله بر اساس حکم استاندار، آماده به خدمت بود، افزود: اگر حکم زده شده در خصوص تخلفات شهردار از سوی هیئت بدوی در تهران تائید شود، شهردار از ادامه کار در شهرداری عزل خواهد شد.

وی با بیان اینکه پس از اتمام دوران آماده به خدمت شهردار کومله، وی سه ماه است که در شهرداری مشغول به کار است، گفت: فخری رسماً شهردار کومله است و چک امضا می کند و سه ماه از حکم آماده به خدمتی وی می گذرد و این نشان می دهد منع قانونی برای فعالیت وی وجود ندارد.

وی با اشاره به تبصره سه ماده 13 قانونی شوراهای اسلامی کشور خاطرنشان کرد: بر اساس ابهامات پیش آمده، شهردار به مدت کوتاهی به حالت آماده به خدمت درآمد و اینکه استانداری عنوان تعلیق را برای شهردار به کار گرفته، دروغ است و باید صبر کرد تا حکم اصلی برای انفصال ازخدمت یا ادامه همکاری شهردار در کومله صادر شود.

عضو شورای شهر کومله با اشاره به مراسم تجلیل از ورزشکار کومله ای در روز جمعه نیز بیان کرد: ورزشکاری 700 کیلومتر پیاده طی طریق کرده و هیچ گونه کف و سوتی نبوده و علاوه بر بنده، خانواده شهدا نیز حضور داشتند.

 

چند عنوان تخلف در پرونده شهردار کومله وجود دارد

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر کومله نیز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با ابراز بی اطلاعی از جریانات پلمپ دفتر شهرداری اظهار کرد: حدود پنج روز، به دلیل مشکلات شخصی درگیر بوده ام و خبری از شهردار و اتفاقات در شهرداری ندارم.

سامان معصومی با اشاره به نامه صادره درگذشته مبنی بر اینکه ماندن فخری در شهرداری وجاهت قانونی ندارد، افزود: ماندن و یا نماندن شهردار کومله در شهرداری را مراجع قضایی مشخص می کند و همچنان وی مراحل اداری را در هیئت تخلفات اداری را طی می کند.

وی با بیان اینکه اعضای شورا در وادی تکذیب و یا تائید تخلفات شهردار نیست، گفت: شهردار با محکمه اداری در وزارت کشور طرف است و باید آن ها تشخیص دهند که فخری تخلفاتی را متحمل شده است یا خیر.

این عضو شورای شهر کومله با اشاره به اینکه چند عنوان تخلف در پرونده شهردار کومله وجود داشته، افزود: یکی از تخلفات شهردار تخفیف های برای کمیته امداد بود که به نظر می رسد درست باشد چون شهردار اجازه ندارد تخفیف های این چنینی را اعمال کند.

 

دفتر شهردار کومله به هیچ وجه پلمپ نشده است

شهردار کومله نیز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه بنده تابع قانون هستم، اظهار کرد: بنده در همه مواقع تابع قانون بوده ام و طبق همین قانون وقتی هیئت بدوی استانداری حکم انفصال پژوهشی می زند و فردی به آن اعتراض می کند آن حکم کُن لَم یَکُن شده و به وزارت کشور می رود.

ولی فخری با اشاره به عدم حکم صادره از سوی استانداری گفت: وقتی به حکم هیئت بدوی استانداری اعتراض می شود باید به وزارت کشور رفته و در مدت سه ماه وزارت کشور حکم را صادر کند که بعد از گذشت شش ماه این اتفاق نیفتاده است.

وی با تکذیب پلمپ دفتر شهرداری کومله گفت: دفتر بنده به هیچ وجه پلمپ نشده و تا شنبه این مشکل رفع می شود لذا ادعا در خصوص ربط دادن این اتفاق به ماجرای روز جمعه در شهر کومله کذب است.

شهردار کومله با اذعان به اینکه در دوره شهرداری بنده اتفاقات خوبی در این شهرستان رخ داده است، تصریح کرد: برای موفقیت در یک شهر باید دست دلال، رانت و سودجویان از بخش های مختلف کوتاه شود و در طول این مدت سعی بر این بوده تا دست دلالان را از شهرداری کوتاه کنم و دلیل مخالفت بعضی از افراد به همین دلیل است.

فخری، لازمه ایجاد آرامش در جامعه را گام برداشتن در راه خدا دانست و بیان کرد: وقتی یکسری اقدامات انجام می دهیم و دست یک عده کوتاه و منافعشان به خطر می افتد دست به تخریب می زنند ولی بنده با خدا معامله کرده و برای رضای او کار می کنم.

وی با بیان اینکه بنده بچه کومله هستم، خاطرنشان کرد: در طول چهل سال تاریخ کومله کار عمرانی که بنده در این بخش انجام دادم هیچ شهرداری در هیچ دوره شورا موفق به انجام آن نشده است

به گزارش فارس، نکته قابل تأمل در این گزارش اظهار بی اطلاعی برخی از اعضای شورا از اقدام انجام شده و عدم ارائه توضیح درست در این خصوص بود.

انتهای پیام/


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان