۴۰ درصد آتش سوزی های جنگل ها عمدی است/مشکل امروز کشور در اجرای قوانین می باشد

لاهوتی ادامه داد : خشکسالی یکی از این دلایل است و بنده میتوانم اثبات کنم که ۴۰ درصد آتش سوزی های جنگل ها عمدی است. به گزارش لنگرنیوز ، مهرداد لاهوتی عصر امروز در گفتگوی زنده شبکه خبر برای بررسی علل سرعت بالای روند تخریب محیط زیست کشور با بیان اینکه خانم ابتکار در سخنرانی های خود

کد خبر : 10856
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۶:۱۱
۴۰ درصد آتش سوزی های جنگل ها عمدی است/مشکل امروز کشور در اجرای قوانین می باشد

لاهوتی ادامه داد : خشکسالی یکی از این دلایل است و بنده میتوانم اثبات کنم که ۴۰ درصد آتش سوزی های جنگل ها عمدی است.

به گزارش لنگرنیوز ، مهرداد لاهوتی عصر امروز در گفتگوی زنده شبکه خبر برای بررسی علل سرعت بالای روند تخریب محیط زیست کشور با بیان اینکه خانم ابتکار در سخنرانی های خود اعلام کرد که امروز وضعیت محیط زیست کشور ، یک شرایط بحرانی است گفت : ایران از بین ۱۳۲ کشور جهان ، با نمره ۳۷/۷۳ رتبه ۱۱۴ را به خود اختصاص داده است.

عضو کمیسون محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود : ایران در سال ۲۰۰۸ رتبه ۶۸ دنیا و در سال ۲۰۱۰ رتبه ۷۸ دنیا را دارا بود و از سال ۲۰۱۰ تاکنون ۳۶ رتبه نزول کرده ایم.

نماینده مردم لنگرود اظهار کرد : بنده اعتقاد دارم که ما مشکل قاون نداریم بلکه مشکل امروز کشور در اجرای قوانین می باشد.

وی تصریح کرد : در سال جاری نزدیک به ۲۰ هزار هکتار از جنگل های شمال کشور در اتش سوختند که دلایل مختلفی را دارد .

لاهوتی ادامه داد : خشکسالی یکی از این دلایل است و بنده میتوانم اثبات کنم که ۴۰ درصد آتش سوزی های جنگل ها عمدی است که در سال های بعد به تصرف افرادی در می آیند و همان زمین ها به تصرف سازمان دولتی یا افراد با نفوذ قرار می گیرد.

عضو کمیسون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت‌ : در قانون آمده است کسی که جنگل را به اتش بکشد به ۲ تا ۵ سال حبس محکوم می شود.

نماینده مردم لنگرود اظهار کرد : اگر در راستای پیشبرد پروژه ای یک درخت قطع یا مجبور به قطع درخت شویم باید جای دیگر این خلع را جبران کنیم

مهرداد لاهوتی گفت : سازمان محیط زیست به عنوان متولی سلامت جامعه ، اهرم های قاونی در اختیار دارد که میتواند به خوبی استفاده کند

وی با بیان اینکه بر اساس آمار بر اثر آلودگی در تهران نزدیک به ۳ هزار نفر جان خود را از دست می دهند تصریح کرد : در قانون امده است که سازمان محیط زیست اختیار دارد که هر وسیله نقلیه ای را که الاینده محسوب می شود را متوقف کند.

عضو کمیسون محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود : در تهران ۸ هزار پیکان وجود دارد که ۸ گرم گاز و موتورسیکلت ها هم ۷/۵ گرم گاز تولید می کنند.

لاهوتی گفت : اگر قانون موجود به خوبی اجرا میشد رتبه ایران به ۱۱۴ دنیا نمی رسید.

نماینده مردم لنگرود با بیان اینکه تغییر اراضی کاربری در خارج از حدوده شهرها انجام میشود اظهار کرد : سازمان محیط زیست جزئی از کمیته کمیسون تغییر اراضی زمین ها می باشد.

وی با بیان اینکه سالیانه ۲۰ هزار هکتار از مزارع کشاورزی تغییر کاربری داده می شوند افزود : اعتقاد دارم که سازمان محیط زیست باید به عنوان یک وزارت خانه مستقل پاسخگو انجام وظیفه کند.

عضو کمیسون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر به قانون نگاهی بیاندازیم ردپایی از محیط زیست دیده می شود گفت : در حال بازنگری قوانینی هستیم که خود اجرای قانون به عنوان یک فرهنک محسوب شود و امیدواریم با تصویب و اجرای قوانین شاهد تحولیدر بحث محیط زیست باشیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

میعاد یکشنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۷:۰۳

به به هر دم از این باغ بری می رسد