فرماندار لنگرود و ادامه سریال توهین‌آمیز به خبرنگاران!

زهی تأسف که خود “جامعه  خبری ” بر این موضوع انگشت نگذاشتند و انگارنه‌انگار اتفاقی افتاده است و خبرنگار ذینفع بیشتر پیگیری شخصی و بدون حمایت انجام داده است و نیک می‌دانیم همین خبرنگاران ضعف روابط عمومی ادارات را بر دوش می‌کشند تا بتوانند در انعکاس اخبار بیشترین تلاش را به خرج دهند.

کد خبر : 110481
تاریخ انتشار : سه شنبه 19 فروردین 1399 - 15:04

سال‌هایی را که در حوزه رسانه و خبر کار می‌کردم طرح دغدغه‌های مردم هدف اصلی من بود زیرا هر زمان گره‌ای از مشکلات گشوده می‌شد ما نیز طعم آرامش و رفاه را می‌چشیدیم و در این راستا به‌یقین وقتی مشکلات مردمی را دریافت می‌کردیم و می‌توانستیم قدم‌های مؤثری برداریم زمینه‌ای می‌شد تا بار حجم مراجعات مردمی به ادارات کم‌تر شود و به‌واقع این فرآیند را خبرنگاران بر دوش می‌کشند!

در حوزه رسانه و خبر سعی شد تا نگاه عمومی جایگزین نگاه شخصی شود و به‌جای سیاه نمایی و بزرگ‌نمایی کاذب مدیریت، پاسخ درست و منطقی را برای رفع مشکلات مردمی آیینه کنیم و روشن است یکی از وظایف خطیر خبرنگاران همین مسئله مهم است.

شاهد مثال‌ها، خبرنگاران زیاد، واضح و روشن است همان کارهایی که در حوادث غیرمترقبه از جمله برف و انتخابات انجام دادند و قلم بی‌تردید در این برهه نویساتر بوده است و امروز نیز “کرونا ” و کارهای ارزشمندی که خبرنگاران برای اطلاع‌رسانی پیش رو گذاشتند تا مردم آگاهی کامل داشته باشند و امنیت سلامت جامعه و مردم به مخاطره قرمز نیفتد و دیگر وظایف خطیر خبرنگاران است که بیشترین سعی و تلاش را پیش رو می‌گذارند.

و اما داستان این یادداشت:
از ۱۷ اسفند سال گذشته از ورود خبرنگار محلی بنام (ح-غ) خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر با بالغ ۱۵ هزار نفر مشترک و دنبال کننده به فرمانداری شهرستان لنگرود  بنا به دلایل نامعلوم جلوگیری می‌شود و در پی دلیل این مورد تاکنون کسی پاسخ‌گو نبوده و هنوز در پرده ابهام قرار دارد.

خبرنگار منع شده، با توجه به اینکه یکی از خبرنگاران فعال و مردمی است و اهداف آمده در آغاز این یادداشت را سرلوحه کار خود دارد با مراجعه به‌صورت شفاهی و تلفنی طبق ادعای وی از شخص استاندار گرفته تا روابط عمومی استانداری، ارشاد اسلامی استان و شهرستان و نماینده شهرستان و تا به رئیس دادگستری لنگرود و دادستان متأسفانه تاکنون جز وعده، فرآیند دیگری رخ نداد و خبری نشد، سکوت و سکوت و این سریال ادامه‌دار توهین به جامعه نگاران را فرماندار لنگرود بر دوش می‌کشد.

زهی تأسف که خود “جامعه  خبری ” بر این موضوع انگشت نگذاشتند و انگارنه‌انگار اتفاقی افتاده است و خبرنگار ذینفع بیشتر پیگیری شخصی و بدون حمایت انجام داده است و نیک می‌دانیم همین خبرنگاران ضعف روابط عمومی ادارات را بر دوش می‌کشند تا بتوانند در انعکاس اخبار بیشترین تلاش را به خرج دهند.

شایان‌ذکر است با توجه به اینکه با فرماندار لنگرود تماس‌هایی گرفته می‌شود تا در سایه شکیبایی و بهتر شدن فضای کاری شایسته جهت فعالیت رسانه‌ای آیینه شود نه‌تنها روی خوش‌نشان ندادند بلکه زمینه برای ادامه سریال توهین به خبرنگاران را خوش‌تر می‌دارند و حال می‌ماند این‌همه مشکلات مردمی در روزگار کرونایی و خبرنگاران فعال و مردمی که اجازه انعکاس اخبار را ندارند.

کاش در این فصل همدلی، بیشتر اندیشه می‌شد تا این پایگاه مهم خبری (لنگرخبر) دوشادوش مدیران شهرستان کماکان برای رفع مشکلات مردم گام بردارد.

به امید مدیرانی نیک در روزگاری نیک‌تر!

اسماعیل یکتایی
عضو خانه مطبوعات استان گیلان

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ابراهیم جمعه , 22 فروردین 1399 - 21:13

جناب یکتائی عزیزخانه مطبوعات هم لطف کنندتمامی اخباروگزارشهای این نهادرایجورائی بایکوت کننداونجائی که حضرات میخوان خیلی ازبیلانهای گاهاوعده داده شده جامه عمل نپوشیده ازهردست بدی ازهمون دست میگیری