جاهای دیدنی آنتالیا

کاوش در اماکن تاریخی آنتالیا یک راه لذت بخش برای آشنایی با بخش تاریخی این شهر است و نوشیدن یک فنجان قهوه در یکی از کافه های کنار خیابان می تواند احساسی کم نظیر را برای شما به ارمغان آورد.

کد خبر : 111919
تاریخ انتشار : دوشنبه 20 مرداد 1399 - 15:53

آنتالیا بزرگترین شهر ترکیه است و حدود ۱۵۰ سال قبل از میلاد مسیح بنا نهاده شده است. آنتالیا جاذبه های زیبا و خارق  العاده در درون خود جای داده است. به بیان دیگر آنتالیا فقط به این هدف ساخته شده است که بتواند شما را سرگرم کند. این شهر، یک پک و مجموعه کامل از جاذبه های گردشگری برای توریست ها فراهم کرده است.

آنتالیا در سواحل مدیترانه واقع شده است و شهری زیبا با مناظر دیدنی بی نظیر است. آنتالیا به دلیلی سواحل دوست داشتنی اش، اماکن تاریخی و باستانی اش، آبشارهای جادویی که در حومه شهر قرار دارند را نمی توان هیچ وقت از یاد برد. آنتالیا فقط به وجود آمده است تا بتواند یک سفر خارق العاده و بی نظیر برای تمام افرادی که به دنبال تنوع، تفریح و شادی هستند فراهم کند.

کاوش در اماکن تاریخی آنتالیا یک راه لذت بخش برای آشنایی با بخش تاریخی این شهر است و نوشیدن یک فنجان قهوه در یکی از کافه های کنار خیابان می تواند احساسی کم نظیر را برای شما به ارمغان آورد.

 

جاهای دیدنی در شهر آنتالیا

در شهر آنتالیا تاریخ و طبیعت در هم آمیخته شده اند و هر آنچه زیبایی در جهان بوده در این شهر به نمایش گذشته شده است. برخی از این جاهای دیدنی در خارج از شهر واقع است اما برای کسانی که با تور ترکیه lahzeakhar به این شهر سفر می کنند دسترسی به این جذابیت های دیدنی بیش از سایرین ممکن خواهد بود، زیرا در بسیاری از تورهای گردشگری لحظه آخر بازدید از بسیاری از جاذبه های گردشگری این شهر گنجانده شده است که شرکت در هر یک از این تورها می توانید به راحتی از این جاذبه ها دیدن نمایید.

آبشارهای کورسونلو

اگر تنها کمی در مورد آبشارهای کورسونلو شنیده باشید، بسیار وسوسه خواهید شد که به بازدید از این آبشار بروید. این آبشارها در دل جنگل های کاج قرار گرفته اند و برای کسانی که عاشق محیطی دنج و سراسر رمز و راز هستند، این مکان می توانند بسیار تماشایی باشد. این آبشار در فاصله بیست دقیقه ای از مرکز شهر واقع شده است. آبشار های کورسونلو از رودخانه آکسو سرچشمه می گیرند.

علاوه بر دیدن آبشار کورسنلو، شما می توانید لوازم و وسایل برگزاری پیک نیک را با خود به همراه آورده و در کنار رودخانه چند ساعتی را استراحت کنید و از فضای زیبایی که این محیط برای شما فراهم کرده است نهایت لذت را ببرید. فضای سبزی که در اطراف این آبشار دیده می شود، بسیار آرامش بخش است. در تابستان به دلیل گرمای هوا، سطح آب رودخانه کمی افت می کند، پس بهتر است برای سفر خود برنامه ریزی کنید و بهترین فصل را برای دیدار از این منطقه انتخاب کنید.

پرگه

این شهر در هفده کیلومتری شمال شرقی آنتالیا قرارگرفته است و از مهم ترین اماکن باستانی و تاریخی به شمار می رود که در این شهر وجود دارد. زمانی که رومی ها پرگه را اشغال کردند، این شهر را به یکی از زیباترین شهرهای آن زمان تبدیل کردند و سالن بدنسازی، تئاتر و… را در آن ساختند.

پرگه، یکی از مرفه ترین شهرهای ترکیه در زمان خود در جهان بود اما با گذشت سال ها هنوز هم می توان بقایایی از این شهر را مشاهده کرد.  شما هنوز می توانید در این قسمت ستون های برافراشته را ملاحظه کنید.

دروازه هادریان

دروازه هادریان یکی از زیباترین آثار باستانی است که می توان در آنتالیا مشاهده کرد. این دروازه از سه طاق تشکیل شده و از سنگ مرمر برای ساخته آن استفاده شده است. شیارهای عمیق موجود در پیاده روهای سنگی حاوی هزاران چرخ دستی است که طی قرن ها از این دروازه عبور کرده اند. بعد از گذشت سالیان دراز این بنا هنوز استواری خود را حفظ کرده است و می توان گفت که با تغییرات کمتری مواجه شده است.

غار کوکین

غار کوکین در ارتفاع ۱۱۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است و یکی از زیباترین غارهایی است که می توان در آنتالیا به بازدید از آن رفت. این غار با داشتن طول ۶۸۰ متری، عرض ۷۰ و ارتفاع ۲۰ متری به بزرگترین غار ترکیه تبدیل شده است.

باستان شناسان تایید کرده اند که این غار زمانی توسط انسان های اولیه مورد استفاده قرار گرفته است. نکته جالب در مورد این غار آن است که شما به راحتی می توانید در این غار قدم بزنید و بدون هیچ  مشکلی از تمام گوشه کنارهای آن دیدن کنید.

بندر مارینا

بندر مارینا در سال ۱۹۹۱ افتتاح شد و به بندی تجاری تبدیل گشت که در فاصله سی کیلومتری از فرودگاه آنتالیا و ده کیلومتری مرکز شهر قرار گرفته است. این مکان شما را به فضای دنج و آرامی که دارد دعوت می کند و شما می توانید در آنجا قایق های با شکوه و یا قایق هایی که برای ماهیگیری وجود دارند را تماشا کنید. حتی می توانید سوار بر قایق شده و از جزیره هایی که در اطراف بندر مارینا قرار دارند دیدن کنید.

 

 

محبوب ترین دیدنی های آنتالیا

در آنتالیا همه چیز فراهم است تا شما از سفری که برای خود ترتیب داده اید نهایت استفاده و لذت را ببرید. این شهر قصد دارد به شما ثابت کند تنها جایی در دنیا است که زیبایی های بسیاری دارد و هیچ جای دنیا نمی تواند جایگزین آن شود. در ادامه محبوب ترین دیدنی های آنتالیا را به شما معرفی می کنیم تا در زمانی که با تور آنتالیا به این شهر سفر کردید بدانید که بهتر است اول به چه جاذبه های دیدنی آنتالیا سر بزنید.

ساحل کنیالتی

ساحل کنیالتی یکی از دو ساحل اصلی در آنتالیا محسوب می شود. در نزدیکی ساحل، هتل ها و منازل مسکونی زیادی به چشم می خورد. شما می توانید در زیر چترهای آفتابگیر کافه های کنار ساحل نشسته و دریای زیبا و افق وسیعش را تماشا کنید.

برای کسانی که عاشق شنا کردن هستند این ساحل می تواند بهترین فضا باشد تا به سرگرمی مورد علاقه خود بپردازند. در این ساحل یک قسمت خصوصی برای گرفتن آفتاب در نظر گرفته شده است تا به راحتی بتوان در یک محیط دنج و ساکت از انرژی خورشید و تاثیرات مثبتی که بر روی پوست می گذارد بهره برد. اگر حمام گرفتن در آفتاب را دوست ندارید می توانید با استفاده از جت اسکی در آب هیجان وصف ناپذیری را تجربه کنید.

آبشارهای مناوگات

یکی از شگفت انگیزترین آبشارهای آنتالیا، آبشار مناوگات است. این آبشار حد فاصل دو شهر آنتالیا و آلانیا در سواحل رودخانه مناوگات قرار گرفته است. این آبشار با آنتالیا حدود هشت کیلومتر فاصله دارد.

آبشار مناوگات ارتفاع زیادی ندارد. رودخانه عرض زیادی دارد و آبشارها نیز به پهنای عرض رودخانه از بالا به پایین ریزش می کنند. آب با شدت بسیار زیادی از روی صخره ها به سمت پایین پرتاب می شوند و حوضچه ای از کف را ایجاد می کنند.

در نزدیکی این آبشار، باغ هایی قرار دارند که می توان در هوای گرم تابستان به سایه درختان آن پناه برد و استراحتی دل پذیر را در آن جا تجربه کرد. در کافه ی کنار رودخانه، ماهی های قزل آلا کباب می شود. صرف غذا در زیر درختان مطمئنا خاطراتی فراموش نشدنی برای شما خواهند ساخت.

 

 

در فصل تابستان از کدام دیدنیهای آنتالیا بازدید کنیم؟

در تابستان به دلیل گرمای هوا، معمولا آن دسته از تفریحاتی طرفداران زیادی دارند که آب جز جدایی ناپذیر آن ها باشد. پس بهتر است در آنتالیا به دنبال دیدنی هایی باشید که می توانند فضای خنک و مطبوعی را در اختیار شما قرار دهند تا گرمای هوا را تا حدی قابل تحمل کنند. در ادامه به معرفی آن دسته از دیدنی هایی از آنتالیا خواهیم پرداخت که در فصل تابستان می توانید از آن ها بازدید کنید.

سواحل آنتالیا

آنتالیا یکی از شهرهای ساحلی ترکیه است و به همین دلیل سواحل بسیار زیبا و چشم نوازی را می توان در آن دید. از جمله این سواحل زیبا می توان به کونیالتی، ساکلی، پاتارا و ساحل لارا اشاره کرد. این سواحل از جمله مکان هایی هستند که می توانند خاطراتی بسیار زیبا برای شما در تمام طول زندگی تان به جای بگذارند.

آبشارهای آنتالیا

دو آبشار دودن و ماناوگات از جمله آبشارهای زیبایی هستند که می توانید تنها در آنتالیا به سراغ آن ها بروید. در کنار این دو آبشار درختان سرسبز قرار گرفته تا محیطی بسیار زیبا و چشم نوازی برای گردشگران فراهم کنند. در سایه این درختان می توان به راحتی از گرمای هوا و اشعه آفتاب فرار کرد و تنها به صدای آب گوش سپرد و سرسبزی و طراوات درختان را نظاره کرد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.