آمریکا می‌داند در ورود به جنگ مستقیم با ایران ناموفق است/سردار سلیمانی با ۷۰ نفر جلوی داعش را گرفتند+فیلم

“سردار امیرعلی حاجی‌زاده” فرمانده هوافضای سپاه پاسداران گفت: سردار بزرگ ما سردار سلیمانی با ۷۰ نفر جلوی تروریست‌های داعش در اربیل را گرفتند.

به گزارش لنگرنیوز ، «دریادار علی فدوی» فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران و «سردار امیرعلی حاجی‌زاده» فرمانده هوافضای سپاه پاسداران در گفتگوی ویژه خبری از حماسه هشت سال دفاع مقدس گفتند.

*آمریکا و هم‌پیمانانش در موضع انفعالی قرار دارند

باشگاه خبرنگاران نوشت : سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه گفتگوی ویژه خبری در تشریح نگاهی به رشادت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس و در پاسخ به اول سوال مجری که چرا باید هفته دفاع مقدس بعد از بیست و اندی سال گرامی داشته شود اظهارداشت: هفته دفاع مقدس نه تنها بعد از ۲۷ سال گرامی داشته می‌شود بلکه مطمئنا سال‌های بسیار بسیار طولانی و ان شالله تا وقتی که انقلاب اسلامی به صاحب اصلی‌اش حضرت صاحب الزمان (عج) تحویل داده شود، تا آن موقع حتما آن چیزی که در هشت سال دفاع مقدس به منصه ظهور رسید بسیار بسیار اساسی‌تر از امسال گرامی شمرده می‌شود.

وی تصریح کرد: چرا که در آن هشت سال قابلیت‌هایی که خداوند در بندگانش گذاشته بود که این قابلیت‌های خدادادی را بروز بدهند و بروز پیدا کرد و این در حالی است که در طول تاریخ کم پیدا شد که این قابلیت‌های خدادادی بروز پیدا کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهارداشت: حتی وقتی که برخی از ائمه معصومین نیاز داشتند که بندگان خدا به پیروی از آن‌ها به صحنه‌های نبرد بیایند مانند صحنه کربلا امام (ع) خود را تنها گذاشتند ولی این افتخار برای ملت ما باقی است که پیرو سلاله امام حسین (ع)، حضرت امام خمینی (ره) به میدان آمدند و آن حماسه‌های بسیار عظیم را آفریدند، حماسه‌هایی که سرمایه‌ای شد به برکت امام و خون شهدا برای انقلاب اسلامی تا سال‌های بسیار بسیار طولانی دشمنان حتی توهم چپ نگاه کردن به انقلاب اسلامی را نداشتند.

سردار علی فدوی افزود: دشمنانی که به حسب ظاهر، دنیایی و مادی دشمنی بزرگ‌تر از آن متصور نیست باعث شد که آمریکا و هم پیمانانش الان جرات چپ نگاه کردن و جرات تهدید کردن انقلاب اسلامی را ندارند و در موضعی قرار دارند که به آن موضع انفعالی می‌گوییم.

وی ادامه داد: این در صحنه‌های مختلفی که بین ما و آمریکا طی سال‌های طولانی، عملا از اواخر سال ۶۵ تا الان قطع نشده و همواره برقرار بوده و این آمریکایی‌ها بودند که هر روز در موضع انفعال قرار گرفتند که رزمندگان اسلام در موضع ابتکار عمل.

سردار فدوی با بیان اینکه اگر بینندگان ما اهل تحقیق و سرچ کردن در اینترنت باشند وضعیت آمریکایی‌ها را کاملا در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریا می‌بینند گفت: این به برکت آن عظمتی است که آفریده شده، وقتی انسان‌های بسیار بسیار زیادی نه تعداد قلیل و کم پشت حضرت امام آمدند و ندای امام را لبیک گفتند و آن چیزی را که از یک انسان مسلمان انقلابی انتظار است در هشت سال دفاع مقدس انجام دادند و طبیعی است که خداوند فرموده که اگر من اقدامی که از شما خواسته‌ام انجام دهیم بقیه آن مربوط به خود من است، تخلفی در وعده خدا نیست و این محقق شده است.

وی اظهارداشت: اگر به وضعیتی که در دنیا وجود دارد و آشوب و ناامنی که برقرار است نگاه کنید می‌بینید که منطقه امنی که در ابتدای آن علی رغم همه دشمنانی دشمنان ما دارند عدم امنیت به چشم می‌خورد به برکت هشت سال دفاع مقدس است که حتما باید گرامی داشته شود و ان شالله ما این توفیق را داشته باشیم که بتوانیم ذره‌ای از آن چیزی که در این هشت سال اتفاق افتاد را گرامی بداریم.

*بیش از ۳۰ کشور صدام را در جنگ تحمیلی علیه ایران حمایت کردند

سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه برنامه گفتگوی ویژه خبری که به صورت زنده از شبکه دوم سیما پخش می‌شد در پاسخ به این پرسش که چرا بعد از گذشت حدود سه دهه رشادت‌ها و جانفشانی‌ها و پیروی کردن از حضرت امام خمینی (ره) از حافظه تاریخی ملت ایران پاک نمی‌شود گفت: مستحضرید که حدود بیست ماه از پیروزی انقلاب نگذشته بود که جنگ بر ملت ایران تحمیل شد یعنی هنوز پایه‌های این انقلاب کامل نشده و هنوز انقلاب نهالی بیش نبود و با آن شرایطی که ما در ارتش داشتیم و سران آن متواری شده بود که سپاهی که هنوز به این وضعیتی که امروز است شکل نگرفته بود، ملت ما آماده جنگی که به ما تحمیل شد را نداشتند.

وی با بیان اینکه عملا یک ائتلاف نانوشته‌ای علیه ما شکل گرفته بود ادامه داد: بیش از ۳۰ کشور از صدام(دیکتاتور سابق) حمایت کردند تنها موضوعی که غرب و شرق، شوروی و آمریکا روی آن توافق داشتند همانند مثال شهید بزرگوار مطهری هر دو مثل دو تیغه یک سکه عمل کردند و آمریکا و کشورهای عربی همه حمایت صدام آمده بودند و چنین جنگی را علیه ما به راه انداختند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با اشاره به هدف دشمنان از به راه اندازی چنین جنگی اظهارداشت: مقابله با انقلاب اسلامی و جدا کردن بخش‌هایی از کشور هدف دشمن بود ولی با پایمردی، استقامت و پایداری این ملت و حس انسجام مردم مسلمان و پیروی از رهبری‌هایشان باعث شد که برای اولین بار این معادله به هم بخورد و ما در تاریخ سراغ نداریم که عده قلیلی با آن شرایط تحریم و مشکلات و حمایت یک طرفه از طرف مقابل بتوانند پیروز شوند، طبیعتا این قطعه گوهربار تاریخ ما فقط مربوط به یک مقطع نیست و در تاریخ کشور ما همواره خواهد درخشید و امروز برای ما عزت به وجود آورد و این عزت و امنیت مخصوص دیروز نبوده، امروز وجود دارد و در آینده هم ادامه پیدا خواهد کرد.

وی افزود: اینکه ما می‌بینیم بعد از آن دوره امنیت خوبی را در کشور داریم و دشمنان ما دیگر نتوانستند ما را محاصره و علیه ما جنگی را به راه بیندازند، شاید آن دوره اگر ملت ما خوب عمل نمی‌کرد ما باید بار‌ها و بار‌ها شاهد جنگ‌های بزرگتری بودیم و آن حرکت مقتدرانه ملت شریف و مسلمان ایران و پیروی از ملت فقیه این کشور را بیمه کرد و این شرایط همچنان ادامه دارد و این روز‌ها یادآور آن استقامت و دلاوری هاست و ما به هر بهانه‌ای که شده باید این خاطرات را تکرار و به یاد بیاوریم که نقطه قوت ما کجا بوده و آن را تقویت کنیم.

*در جنگ تحمیلی شرق و غرب به مثابه دو لبه قیچی عمل کردند

سردار فدوی در ادامه در خصوص مثال سردار حاجی‌زاده مبنی بر اینکه در زمان جنگ تحمیلی شرق و غرب به مثابه دو لبه قیچی عمل می‌کردند به نقش نیروی دریایی سپاه پاسداران در مقابله با دو لبه تیز قیچی اشاره کرد و اظهار داشت: دقیقا روز ۳۱ شهریور سال ۶۴ حکم حضرت امام (ره) برای تشکیل نیروی سپاه زمینی، دریایی و هوایی صادر شد ما در آن زمان قرارگاه نوح (ع) را که بعد قرارگاه مقدم نیروی دریایی سپاه شد به صورت شبانه روزی مشغول آماده کردن منطقه عملیاتی والفجر ۸ در ابعاد شناسایی و اطلاعات عملیاتی و در ابعاد مهندسی داشتیم و در این زمان حکم حضرت امام خمینی(ره) صادر شد و ما همچنان روند والفجر۸ را ادامه دادیم و بعد از والفجر ۸، کربلای ۳، ۴ و ۵ را زمستان سال ۶۵ داشتیم.

وی ادامه داد: زمستان سال ۶۵ به دنبال عملیات والفجر۸ و کربلای ۵ تحلیلگران دنیا از آن تحلیل کرده بودند که این جنگ غالب و مغلوب ندارد و این حالت مطلوب کشورهای دیگر خواست غربی‌ها بود و برای آن‌ها منافع در بر داشت و ضرر ادامه جنگ صرفا برای ما و روالی بود که انقلاب اسلامی درست کرده بود.

سردار فدوی افزود: عملیات‌های والفجر ۸ و کربلای ۵ این تهدید آن‌ها را برهم زد، دقیقا زمانی که آمریکایی‌ها تصمیم گرفتند که خط مستقیم وارد صحنه جنگ شوند، عملا آمریکایی‌ها از زمستان سال ۶۵ تعداد زیادی ناو را وارد خلیج فارس کردند برای اینکه دست عراقی‌ها را باز بگذارند و هر آنچه مربوط به ما در دریاهای و سواحل خلیج فارس است را مورد اصابت قرار دهند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ادامه داد: اداره کشور در آن زمان با پول نفت بود و همه واردات کشور از دریا صورت می‌گرفت و همه زیرساخت‌هایی که طی ده‌ها سال در منطقه توسط ایران شروع شده بود مورد اصابت قرار گرفت.

وی تصریح کرد: از یک سو طرف آمریکایی با ناو‌هایشان بیش از ۵۰۰ فروند آمریکا حضور پیدا کردند که ایران طبق روالی که در گذشته می‌توانست اقدامات متقابل انجام دهد توسط نیروهای دریایی و هوایی ارتش جمهوری اسلامی اقدامی نتوانست انجام دهد و تحلیل می‌کردند به لحاظ‌شناختی که از توانمندی ارتش در نیروی هوایی و دریایی دارند می‌توانند به این مقابله دست بزنند.

سردار فدوی تصریح کرد: در زمستان سال ۶۵ در اوج عملیات کربلای ۵ که ما در حداکثر فشار دادن گلوی صدام در جبهه‌های زمینی بودیم به لحاظ حضور آمریکایی‌ها از دو جا به ما فشار آمد یکی در دریا و دیگری در جنگ شهر‌ها، در این زمان موشک زدن‌ها و حمله هواپیماهای عراقی در شهر‌ها به اوج خود رسیده بود و فشار در دریا به صورتی شد که در مقاطعی صادرات نفت ما بیش از سه میلیون بشکه در روز بود به ۳۰۰ هزار بشکه در روز نیست، در حالی که قیمت جهانی نفت ۱۸ دلار بود قیمت نفت ایران ۶ دلار و اگر این ادامه پیدا می‌کرد می‌توانست بر ما تحمیل کنند.

وی تصریح کرد: در این زمان نیروی دریایی سپاه ابلاغ شد که به صحنه دریا برود و ما دقیقا وسط عملیات کربلای ۵ به عنوان یکی از سه قرارگاهی که در منطقه عملیاتی کربلای ۵ در حال عملیات بودیم به بوشهر رفتیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه اظهار داشت: در اینجا جا دارد که از شهید شلمچه شهید خرازی یاد کنیم که ماموریت سپاه در روز شهادت شهید خرازی به نیروی دریایی سپاه داده شد و از فردای آن روز تدارکی بود در کمتر از ۱۸ روز بعد اولین عملیات مقابله به مثل را در عمق عملیات خلیج فارس انجام دادیم.

*اذعان یک مقام پنتاگون به ناتوانی ناوهایشان در برابر قایق‌های تندرو سپاه

وی در ادامه اظهار داشت: یکی از مقام‌های پنتاگون گفته بود ناوهای اعزامی ما به خلیج فارس نه تنها قادر نیستند ماموریت‌های خود را انجام دهند بلکه حتی قادر نیستند از خود در برابر قایق‌های تندرو سپاه دفاع کنند.

سردار فدوی با طرح این سوال که چه چیز باعث شد این اتفاق بیفتد پاسخ داد: این عراقی‌ها نیستند که در خلیج فارس هستند بلکه این آمریکایی‌ها هستند که بعد‌ها کشورهایی مانند انگلیس به عنوان هم پیمانانشان به آن‌ها کمک می‌کردند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران اظهارداشت: هیچ یک از رزمندگان نیروی دریایی سپاه از فرمانده تا آن رزمنده که نیروی شناور بود حتی یک بار به مغزش خطور نکرد که نمی‌شود به دریا بروید به ما گفته شد که به دریا بروید برای مقابله با آمریکایی‌ها نه برای مقابله با عراقی‌ها.

وی در ادامه اظهارداشت: این‌‌ همان چیزی است که در قرآن به آن وعده داده شده که اگر تکلیفی که برعهده ماست آن را انجام دهیم خداوند شما را از بن بست بیرون می‌آورند و روزی از جایی می‌رسد که تصور نمی‌کردید و همین اتفاق در خلیج فارس افتاد و به جای اینکه آن‌ها از خلیج فارس استفاده کنند و جلوی ما را فشار دهند ما گلوی دنیا را فشار دادیم، همچنان که فرماندهان نظامی آمریکا و مسئولین پنتاگون از آن پیروزی‌ها به عنوان روزهای تلخ خود یاد می‌کنند.

سردار حاجی‌زاده در رابطه با ایفای نقش نیروهای هوافضا در دفاع مقدس گفت: سپاه و به نوعی نیروی هوایی آن موقع دو ماموریت عمده را برعهده داشت که یکی از وظایفمان دفاع از کشور و تشکیل سپاه بود که حین جنگ ما باید کار آموزشی و تامین تجهیزات دفاعی را انجام می‌دادیم طبیعتا این کار در زمان جنگ رزمندگان ما عهده دار این روش بودند.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران افزود: یکی از ماموریت‌های دیگر ما تولید و استفاده از موشک زمین به زمین بود که وظیفه مقابله به مثل و کاهش شرارت‌های صدام را برعهده داشت که شهید بزرگوار «تهرانی مقدم» ضمن پایه گذاری موشک‌های زمین به زمین از سال ۱۳۶۳ عهده دار این ماموریت بود.

وی ادامه داد: بخش دوم ماموریت ما در زمینه پدافند هوایی بود که کنار برادران ارتشی خود حفاظت از حریم هوایی کشور را برعهده داشتیم از همین رو توانستیم تعداد زیادی از هواپیماهای دشمن را مورد اصابت قرار دهیم که نقطه اوج آن منهدم کردن هواپیمای میگ ۲۵ عراق در اصفهان بود که بعد از آن تحرکات این پرواز‌ها هم به امنیت نسبی در این زمینه برقرار شد.

سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: ما در زمان جنگ تعداد کمی پرنده در اختیار داشتیم اما خلبانان ما و برادران سپاهی که آشنا به صنعت هوایی بودند با حمایت هوایی ارتش به آن‌ها کمک می‌کردیم تا با حمایت هوایی لشکر‌ها و تیپ‌ها بتوانند راحت‌تر ماموریت‌های خود را انجام دهند.

*عملکرد سپاه پاسداران گویای اقتدار ایران در زمینه دفاعی است

فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به سوالی در رابطه با عملکرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر تجاوز احتمالی دشمن گفت: عملکرد ما گویای اقتدار ما در زمینه دفاعی است که با توجه به ناامنی‌های منطقه هم چون افغانستان، پاکستان و عراق ایران با این مرزهای گسترده هم چون جزیره امنی در منطقه است و اگر اقدامات موثر نظامی و دفاعی ما نبود کشور ما هم ناامن می‌شد.

*آمریکا می‌داند در ورود به جنگ مستقیم با ایران ناموفق است

وی ادامه داد: آمریکا می‌داند که در ورود به جنگ مستقیم با ایران ناموفق است و آن‌ها با ورود به جنگ نرم و اعمال فشارهای اقتصادی می‌خواهند کشور ما ضربه وارد کنند و داخل کشور ما را ناامن جلوه بدهند اما با وجود یکپارچه ملت مسلمان ما و با پیروی و اطاعت محض از ولایت فقیه مملکت ما در برابر تمامی هجمه‌ها ایمن است.

سردار فدوی در رابطه با سوال قبلی اظهار داشت: ماهیت دشمنی دشمنان با ما همچون ماهیت حق و باطل است و هیچ‌گاه حق و باطل در کنار هم قرار نمی‌گیرند و اگر باطل به پرچمداری آمریکایی‌ها سال‌های طولانی از مقابل حق که جمهوری اسلامی ایران برعهده داشته بتواند تا فردا آثاری از انقلاب اسلامیمان باقی نگذارد به پس فردا موکول نخواهد شد و با گذشت ۲۷ سال از پایان جنگ و لحاظ ماهیت باطل هیچ وقت نمی‌تواند حق را تحمل کند و بعد از گذشت سال‌های متمادی این احتمال کمتر هم شده و دشمنان ما جرات ندارند که علیه ما اقداماتی را حتی تصور کنند که بخواهند انجام دهند که دلیل آن توانمندی که جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی اظهار داشت: اگر دشمنان ما مطمئن بودند که می‌توانند حق را از بین ببرند قطعا دریغ نمی‌کردند اما ایران با داشتن توان بازدارندگی خود توانایی مقابله با باطل دارد که اصل توان بازدارندگی ما با اقدام دشمنان است که آن‌ها اذعان کرده‌اند که توان جمهوری اسلامی ایران دارای جایگاه بالایی است و دشمن می‌داند که قطعیت با ماست و ضرر هر اقدامی علیه ما از نفعش بیشتر است.

*توانمندی نظامی ایران با همه دنیا متفاوت است

سردار فدوی ادامه داد: توانمندی به وجود آمده در جمهوری اسلامی ایران با همه دنیا متفاوت است زیرا هزینه نظامی آمریکا که به عنوان دشمن ما مطرح می‌شود ۸۰۰ میلیارد دلار است که قابل مقایسه با هزینه‌های نظامی ما نیست و فرماندهان آمریکایی اذعان کرده‌اند آن‌ها باید به ازای توانی که در جمهوری اسلامی ایران پیش آمده باید استراتژی دریایی خود را تغییر بدهند و اکنون ما می‌دانیم که نیروی نظامی آمریکا یک نیروی دریا پایه است.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها ۱۳ میلیارد دلار هزینه ساخت ناو هواپیما بر خود می‌کنند و به خلیج فارس می‌دادند که سپاه توانایی منهدم کردن آن را دارد و می‌داند که توانمندی ما منطبق با توان انسانی است و توان انسان‌های انقلابی ما است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: کشورهای هم تراز ما در مخیله‌شان تهدید علیه جمهوری اسلامی ایران نمی‌گنجد و اکنون هیچ کشوری مدعی تهدید علیه جمهوری اسلامی ایران نیست و امروزه آمریکا در برابر جمهوری اسلامی ایران در موضع انفعال است و موضعش اعمال تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران نیست وهیچ گونه تهدید عملی علیه ما نخواهد داشت.

*دانسته‌های آمریکا و غرب نسبت به توان نظامی ایران بسیار کم است

وی ادامه داد: آن‌ها نسبت دانسته‌هایشان از ندانسته‌هایشان کمتر است و زمانی از توانمندی‌های ما آگاه می‌شوند که دیگر برایشان دیر است و زمانی برای تصمیم گیری درست نخواهند داشت.

سردار حاجی‌زاده در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه ریشه رفتار دوگانه آمریکا در چیست گفت: آمریکا و متحدانش به دنبال این هستند تا گذشته نه چندان دور خود را پاک کنند به گونه‌ای که آن‌ها تا مدتی پیش اعتراف می‌کردند که داعش را مورد حمایت و آموزش خود قرار داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه قرار آمریکا و هم پیمانانش در این بود که داعش از سوریه حرکت کند و شمال عراق را بگیرد گفت: آن‌ها درصدد بودند تا به بغداد برسند و در ‌‌نهایت حکومت مرکزی را تسخیر کنند.

سردار حاجی‌زاده با اشاره به اینکه آمریکا و متحدانش می‌خواستند حاکم منطقه و عراق شوند ادامه داد: خوشبختانه سناریو آن‌ها به مرحله اجرا نرسید و پشت مرزهای عراق و سامرا ماندند.

وی با اشاره به اینکه ایران نیروهای مردمی عراق را ساماندهی کردند افزود: فتوای آیت الله سیستانی و پایمردی دولتمردان عراق باعث شد تا سناریوی آن‌ها شکست بخورد.

سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: کسانی که به داعش پول می‌دادند و آن‌ها را مورد حمایت‌های نظامی، مالی و تسلیحاتی قرار می‌دادند اکنون می‌خواهند حافظه دنیا را پاک کنند در صورتی که این حرکات نیاز نیست و مردم آگاه شده‌اند.

*سردار سلیمانی با ۷۰ نفر جلوی تروریست های داعش در اربیل را گرفتند

وی با بیان اینکه مردم و ارتش عراق کاملا قادر هستند با نیروهای داعش مقابله کنند اظهار داشت: آن‌ها اگر کمکی نیاز دارند ایران می‌تواند به آن‌ها یاری برساند زیرا اگر کمک ایران نبود داعش کردستان عراق را تصرف می‌کرد و در همین راستا باید بگویم که سردار سلیمانی با ۷۰ نفر جلوی تروریست‌های داعش در اربیل را گرفتند.

سردار حاجی‌زاده با اشاره به اینکه فرماندهان ما به ملت و نیروهای مردمی عراق کمک کردند ادامه داد: آمریکا به جای اینکه داعش را بمباران کند اقدام به بمباران نیروهای عراقی می‌کند.

وی با بیان اینکه اقدامات آمریکا بازی و نمایش نامه است گفت: اگر قرار باشد ارتش کلاسیک وارد عمل شود ۵ و ۶ تیپ کل قاعده را فتح می‌کند.

سردار حاجی‌زاده افزود: مناطق شمالی عراق درگیر بحران است این در حالی است که هواپیماهای آمریکایی در جنوب عراق پرواز می‌کنند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه مبدا پروازی پهپادی که وارد نطنز شده بود کجاست گفت: هواپیمای بدون سرنشین به دنبال اقدامات جاسوسی بود به طوری که این هواپیما ماموریت رژیم صهیونیستی را برعهده داشت.

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه برای مسئولین ایرانی بیش از ۹۵ درصد محرز بود که این پهپاد از کدام کشور وارد ایران شده است اظهار داشت: با اقدامات کار‌شناسی مشخص شد که این هواپیما از کدام کشور وارد ایران شده است به گونه‌ای که در حوزه سیاسی از سوی دولتمردان فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است.

وی با اشاره به موفقیت‌های بزرگ ایران افزود: هوشیاری رزمندگان و نیروهای پاسدار و ارتش بود که توانستند این هواپیمای بدون سرنشین را مورد شناسایی قرار دهند.

سردار حاجی‌زاده با اشاره به اینکه این هواپیمای بدون سرنشین چندان بزرگ نبود گفت: رادارهای کشورمان به راحتی توانستند این هواپیما را کشف کنند به طوری که کشف آن توسط دانشمندان ایرانی صورت گرفت.

سردار فدوی در پایان برنامه با اشاره به مقاومت‌های رزمندگان حزب الله لبنان و مقاومت اسلامی فلسطین گفت: حزب الله لبنان رزمندگان مقاومت اسلامی توانستند در برابر استکبار جهانی ایستادگی کنند.

وی با اشاره به اینکه این رزمندگان با تفکر ولایت فقیه و نفس قدسی امام خمینی (ره) کاملا آشنا هستند تصریح کرد: خوشبختانه رزمندگان اسلام توانستند فتنه‌های دشمنان را برملا کنند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه آمریکا و متحدانش متفق شدند تا حکومت بشار اسد را ساقط کنند افزود: دشمنان اسلام به مسائل به صورت مادی توجه می‌کنند.

سردار فدوی با بیان اینکه پشتیبانی ما قابل مقایسه با پشتیبانی آمریکا و متحدانش نیست ادامه داد: نفس رزمندگان مقاومت حزب الله به نفس رزمندگان اسلام و کسانی که هشت سال دفاع مقدس را آفریدند وابسته است.

وی با بیان اینکه نفس رزمندگان اسلام به نفس شهیدان زنده مثل سردار سلیمانی وابسته است خاطر نشان کرد: رزمندگان اسلام در هر کجا که رویارویی در کار باشد قادر به درک اوضاع خواهند بود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با بیان اینکه اوباما رسما اعلام کرده بود که آمریکا دیگر وارد جنگ زمینی نخواهد شد گفت: این عزت برای اسلام و انقلاب اسلامی به وجود آمده تا مستکبرین دنیا در برابر این عزت خاشع شوند به گونه‌ای که کسی نمی‌تواند با ما مقابله کند.

author ۳ مهر ۱۳۹۳
author 1,047 views