یوم الله ۹ دی نشانگر اوج ولایت مداری مردم مومن و نجیب ایران اسلامی است

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره ولایت‌مداری سردار شهید سلیمانی گفت: حاج قاسم، رهبری هوشمندانه را یکی از دو علت اصلی پیروزی ملت‌ها می‌داند و در همین راستا اعتقاد او به پیروی محض از رهبر انقلاب یکی از استراتژی‌های اصلی پیروزی او بوده است.

کد خبر : 114696
تاریخ انتشار : سه شنبه 9 دی 1399 - 10:31

به گزارش لنگرخبر، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز(سه شنبه، ۹ دی ماه) در نطق پیش از دستور خود ضمن تسلیت و تعزیت فرا رسیدن سالروز شهادت سردار سرافراز اسلام، مرد میدان، قهرمان جبهه‌های نبرد و فاتح قلوب مستضعفین جهان حاج قاسم سلیمانی به همه عدالت خواهان جهان و همه کسانی که به راه آزادگی و عدالت‌گستری باور دارند، گفت: در خصوص ویژگی‌های آن شهید عزیز باید گفت که حاج قاسم مثل آینه شفاف بود و کاملا خود را وقف خدا کرده بود؛ یک کلام بدون آنکه بدان باور داشته باشد نمی‌گفت. حاج قاسم خودش بود و سراپا در خدمت خداوند متعال بود.

زندگی شهید سلیمانی بارز ترین نماد فداکاری در راه آرمان‌های انسانی است

رئیس مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: زندگی این شهید بزرگوار، بارز ترین نماد فداکاری در راه آرمان‌های انسانی است. ایشان، عنصر فداکاری انسان‌ها را درکنار رهبری هوشمندانه یکی از دو عامل اصلی پیروزی در میدان‌های مختلف می‌دانستند و زندگی ایشان سراسر وقف همین عنصر و تقویت همه‌جانبه آن در انقلاب اسلامی بود.

وی در ادامه با بیان اینکه شهید سلیمانی نه تنها شخصا بزرگترین نماد فداکاری و ترک تعلقات دنیوی بود، که مغناطیس جذب و تربیت جوانانی قهرمان و فداکار بود، عنوان کرد: فرهنگ فداکاری و مقاومت با حضور سردارانی چون سلیمانی امتداد پیدا می کند و پیروزی‌های تصورناپذیر محور مقاومت در سراسر جغرافیای منطقه وابسته به همین روحیه و فرهنگ است.

حاج قاسم، رهبری هوشمندانه را یکی از دو علت اصلی پیروزی ملت‌ها می‌داند

قالیباف همچنین ادامه داد: حاج قاسم را اگر هزار تکه می‌کردند، هر هزار بند وجود او شهادت می‌داد که من مطیع رهبری هستم؛ حاج قاسم رهبری هوشمندانه را یکی از دو علت اصلی پیروزی ملت‌ها می‌داند و در همین راستا اعتقاد او به پیروی محض از رهبر انقلاب یکی از استراتژی‌های اصلی پیروزی او بوده است.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان اضافه کرد: شهید سلیمانی شخصیت جامعی بود با ویژگی‌های متفاوت ولی اگر بخواهیم برای حاج قاسم فقط یک ویژگی عنوان کنیم که تمامی ویژگی‌های بارز او در آن گنجانده شود، باور اعتقادی و عملی محض او به رهبر معظم انقلاب و اطاعت از ایشان بود.

ترس و ضعف نفس مانع اطاعت برخی افراد از رهبری می‌شود

وی در ادامه با بیان این مطلب که شاید بتوان گفت این حجم بی نظیر از اطاعت از رهبر معظم انقلاب، نتیجه برخی از ویژگی‌های شخصیتی برجسته حاج قاسم بود، اظهار داشت: بسیاری از افراد به اطاعت از رهبری باور دارند ولی ترس و ضعف نفس و شجاع نبودن آنها، باعث می‌شود که نتوانند در عمل مطیع ایشان بمانند.

قالیباف همچنین با تأکید بر اینکه حاج قاسم شجاع بود و می‌توانست تا آخرین قطره خون خود و در هر لحظه مطیع ایشان باشد، بیان کرد: امثال ما و همه جوانان عزیزمان از شخصیت حاج قاسم درمی‌یابند که اطاعت از رهبری فقط یک امر زبانی نیست؛ شخصیت‌ ساخته‌شده می‌خواهد، بلندنظر بودن می‌خواهد؛ حاج قاسم سال ها روی شخصیت خود کار کرد، سال ها پرهیز کرد، سال ها عبادت کرد، سال ها بر ترس خود غلبه کرد تا توانست علمدار خامنه‌ای عزیز باشد و در میدان پیروز شود.

رئیس قوه مقننه در ادامه با بیان اینکه وظیفه همه ماست که از مسیر و سیره این مرد بزرگ، مرد میدان‌های مجاهدت، سردار شجاع و مهربان اسلام را ادامه دهیم، اظهار کرد: از این تریبون استفاده می‌کنم و از مردم عزیز در سراسر ایران و در سراسر منطقه میخواهم تا در پویش مردمی بین المللی بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شرکت کنند و هر تصویر، دست‌نوشته، ویدیو، اسناد و خاطراتی که از آن شهید بزرگ در اختیار دارند را برای تکمیل محتوای بایگانی مربوط به ایشان را بارگذاری کنند تا همه دوستداران ایشان از دریای معرفت آن شهید و محتواهایی که تا کنون منتشر نشده است بهره مند شوند.

جوانان در گام دوم انقلاب از سد بزرگ دو جریان تحریم و تحریف عبور خواهند کرد

وی افزود: در آستانه شهادت حاج قاسم عزیز که الگوی ولایتمداری بود، اتفاق مهم دیگری نیز در تاریخ معاصر ایران رخ داده است که نشانگر اوج ولایتمداری مردم مومن و نجیب ایران اسلامی است. سالروز حماسۀ نهم دی ماه را گرامی‌ می‌داریم و قدردان حضور همیشگی و سرنوشت‌ساز مردم برای دفاع از آرمان‌های انقلاب هستیم.

نهم دی ماه نشانگر اوج ولایت مداری مردم مومن و نجیب ایران اسلامی

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه روز نهم دی ماه حقیقتا از ایام الله بود که مردم انقلابی و ولایتمدار ایران بار دیگر در آزمونی تاریخ‌ساز خوش درخشیدند و با قیام سراسری خود، امید نااهلان و دشمنان انقلاب را نا امید کردند، خاطرنشان ساخت: ملت ما همیشه برای دفاع از آرمان‌های انقلاب پیشگام بوده است و مطمئن هستیم در گام دوم انقلاب نیز جوانان مومن و انقلابی پیشگام خواهند بود و آرمان‌های اصلی انقلاب را به خصوص در بعد محرومیت‌زدایی، رفع فقر و تبعیض و گسترش عدالت محقق خواهند کرد و از سد بزرگ دو جریان تحریم و تحریف عبور خواهند کرد. ان شاء الله./

پایان پیام

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.