غفلت از فرهنگ دفاع مقدس باعث تحریف توسط دشمن می‌شود/گیل مانا در لنگرود رونمایی شد

مسؤول اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح کتاب‌هایی که در وصف شهدا و رزمندگان نوشته می‌شود بسیار ارزشمند و مسیر راه جوانان است، گفت: رشادت‌های چهل سال گذشته انقلاب دارای گنجینه‌های گران‌بهایی است که اگر از آن غفلت کنیم دشمن به دنبال تحریف آن می‌شود و بهترین راه برای ثبت رشادت‌ها و حقایق جنگ و انقلاب، مکتوب کردن و تهیه فیلم و غیره است.

کد خبر : 115289
تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 بهمن 1399 - 18:30

به گزارش لنگرخبر، سردار بهرام حسینی امروز در مراسم رونمایی از کتاب گیل مانا خاطرات سردار حق‌بین از هشت سال دفاع مقدس در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده پرستاری لنگرود با بیان اینکه هر مراسمی که در آن نام شهدا است عطر و بوی خاصی دارد، اظهار کرد: از خدا درخواست داریم تا در مسیر شهدا قدم برداریم و برای رضای خدا گام برداریم.

وی با بیان اینکه مادران شهدا حق بزرگی بر انقلاب و ایران دارند که از عزیزترینشان برای حفظ انقلاب گذشتند، گفت: دشمن همه تلاش خود را برای از بین بردن انقلاب کرد ولی تلاش شهدا خطر دشمن را از سر انقلاب دور کرد.

مسؤول اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمن در هشت سال دفاع مقدس از تمام ابزارهای خود برای ضربه به کشور استفاده کردند، افزود: امام خمینی از جوانان خام دوران شاه، جوانان رشید و پخته‌ای ایجاد کرد که توانستند در مقابل تادندان‌مسلح ایستادگی کردند.

حسینی با بیان اینکه شهادت آنی نیست و هرکسی که به مقام شهادت نائل می‌شوند از قبل شهید شده بودند، تصریح کرد: نوشتن کتاب به‌خودی‌خود شاید زیاد ارزشمند نباشد ولی اگر همین کتاب بخواهد رشادت‌ها را بیان و راه روشنی را ترسیم کند ارزش زیادی پیدا می‌کند.

وی کتاب‌هایی که در وصف شهدا و رزمندگان نوشته می‌شود بسیار ارزشمند و مسیر راه جوانان است، گفت: رشادت‌های چهل سال گذشته انقلاب دارای گنجینه‌های گران‌بهایی است که اگر از آن غفلت کنیم دشمن به دنبال تحریف آن می‌شود و بهترین راه برای ثبت رشادت‌ها و حقایق جنگ و انقلاب، مکتوب کردن و تهیه فیلم و غیره است.

مسؤول اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح با اینکه آمریکا و ترامپ هر کاری کرد تا ایران را از پای میز مذاکره با دست‌خالی بلند کند ولی با توجه ویژه رهبری اجازه چنین کاری داده نشد، افزود: برخی خطر دشمن را در داخل چندین برابر نشان می‌دادند و خطر حمله آمریکا به ایران را محتمل می‌دانستند ولی رهبری فرمودند ن جنگ خواهد شد و نه مذاکره می‌کنیم.

حسینی با بیان اینکه در سال ۵۷ قرار بود در خرمشهر از میهن اسلامی دفاع کنیم، گفت: امروز در وضعیتی قرار داریم که نه‌تنها مرزهای ایران دارای امنیت است بلکه حوزه امنیتی و دفاعی خود را در کشورهای دیگر گسترش دادیم و هیچ‌وقت اجازه تجاوز و نزدیکی دشمن به خاک ایران را نمی‌دهیم.

وی با بیان اینکه در اوایل انقلاب رزمندگان با دستان خالی و بدون هیچ تجهیزاتی مقابل همه دشمن ایستاد، افزود: امروز نیز نیروهای مسلح دارای توانمندی‌های زیادی شده که دشمن نیز از این توان باخبر است و با همان روحیه جهادی دوران دفاع مقدس مقابل دشمن ایستادگی می‌کنیم.

مسؤول اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه پیشرفت و اقتدار ایران و انقلاب را مدیون شهدا هستم، افزود: وظیفه‌داریم تا امروز همه ما در مسیرهای مختلف و با اتحاد اهداف شهدا را برای پیشرفت و توسعه انقلاب انجام دهیم و اجازه کوچک‌ترین تعدی دشمن به ایران را ندهیم.

تأکید بر ثبت آثار رزمندگان انقلاب و جنگ تحمیلی برای انتقال به نسل آینده

فرماندار لنگرود نیز با بیان اینکه بعد از انقلاب استقرار نهادهای نظامی و اجتماعی و اداری در کشور به‌خوبی صورت نگرفته بود، اظهار کرد: از همان روزهای اول انقلاب شاهد ترورها و بمب‌گذاری‌ها در کشور بودیم که جنگ نیز به کشور تحمیل شد و جنگ نابرابری آغاز شد ولی پیروز میدان همه این نبردها ایران اسلامی بود.

رحیم حیدری با بیان اینکه دشمن با تمام توان خود برای حمله به ایران استفاده کرده بود، گفت: در جنگ تحمیلی همه مردم از همه ادیان که در کشور زندگی می‌کردند با یکدیگر وحدت داشتند که باعث عقب‌نشینی دشمن از تمام مواضع خود شد.

وی پیوند انقلاب اسلامی و عاشورا و روح حماسی در جنگ تحمیلی نیز به‌خوبی نمایان بود، افزود: دفاع مقدس دارای ارزش‌های زیادی است که همه آن برای نسل امروز ما ارزشمند است و باید همه رشادت‌ها و فداکاری‌های آن روز در قالب کتاب و فیلم و روش‌های دیگر رسانه‌ای به تصویر کشیده و به نسل آینده منتقل شود.

فرماندار لنگرود با تأکید بر اینکه سبک زندگی رزمندگان دفاع مقدس باید به نسل‌های آینده منتقل شود، گفت: اگر تجربه دوران جنگ تحمیلی نبود شاید در جبهه مقاومت آن‌طور که باید نمی‌توانستیم مقاومت و ایستادگی کنیم ولی با استفاده از تجارت گذشته دست دشمن را از مرزهای ایران دور کردیم.

حیدری با بیان اینکه رزمندگان خاطرات خود را برای نسل امروز و آینده اعلام کنند، افزود: دشمن در هرلحظه منتظر ضربه به انقلاب و فرهنگ دفاع مقدس است و اگر فرهنگ دفاع مقدس به‌خوبی ثبت و ضبط نشود ممکن است جای جلال و شهید عوض شود.

گیل مانا شاخه گلی از دوران دفاع مقدس است

نویسنده کتاب گیل مانا نیز با بیان اینکه این کتاب شاخه گلی از دوران دفاع مقدس است که هر برگ آن مزین به یکی شهید است، اظهار کرد: گیل مانا زندگی این چند سال من بود و هرلحظه و هرروزم با این کتاب عجین شده بود.

سید نسا هاشمیان با بیان اینکه گیل مانا بیانگر زوایای مختلفی از شخصیت کودکی تا دوران دفاع مقدس سردار حق‌بین است، گفت: یکی از سخت‌ترین کارها برای نویسندگی این کتاب تلفیق روحیه لطیف سردار حق قبل از جنگ و بعد از جنگ بود که مرز پختگی سردار حق‌بین نیز از رمان ورود به دوران جنگ مشخص می‌شود.

به گزارش لنگرخبر، کتاب گیل مانا، خاطرات سردار محمدعلی حق‌بین از هشت سال دفاع مقدس است که توسط سید نسا هاشمیان نوشته‌شده و توسط شهرداری و شورای شهر لنگرود با همکاری سپاه، تیپ میرزاکوچک خان مریدان، اداره اوقاف و امورخیریه، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن راویان و فرهیختگان رونمایی شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.