کاندیداهای احتمالی شورای شهر لنگرود/مدعیانی که باید شفافیت و عملکردشان از وظایف فعلی خود را بازگو کنند + عکس

خردادماه ۱۴۰۰ ششمین دوره انتخابات شورای شهر برگزار می‌شود که در این خبر به‌صورت اختصار به موضوع انتخابات و کاندیداهای احتمالی پرداختیم.

کد خبر : 115703
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی لنگرخبر، طبق اعلام وزارت کشور، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر است که کاندیداهای شورای شهر می‌بایست در اسفندماه ۱۳۹۹ با حضور در ستاد انتخابات نام‌نویسی کنند.

در شهر لنگرود، داوطلبان برای رسیدن به هفت کرسی این نهاد باید به رقابت با یکدیگر بپردازند و از هم‌اکنون، بخشی فعالیت‌های مقدماتی خود را شروع کرده و گروه‌ها و جریانات سیاسی نیز زمینه‌سازی برای ورود به انتخابات را آغاز کرده‌اند.

در کنار مانورهای حقیقی در کوچه و بازار و برگزاری نشست‌های خانگی، ایجاد کانال و گروه در قالب کمپین حمایت از افراد نقل محافل این روزها در شبکه‌های اجتماعی شده و هر چه به‌روز ثبت‌نام کاندیدا نزدیک می‌شویم هیجان نیز افزایش می‌یابد، البته برخی نیز به‌جای حمایت از کاندیداهای مدنظرشان مسیر بی‌اخلاقی را طی کرده و در فضای حقیقی و مجازی به تخریب کاندیداها می‌پردازند.

برخی در قالب ائتلاف و اکثراً به‌صورت انفرادی و با سلایق متفاوت وارد عرصه انتخابات می‌شوند و باید تا آخر منتظر ماند که چه کسانی در نیمه‌راه کنار می‌روند و یا چه کسانی تا آخر کار در میدان عرض اندام می‌کنند، البته ممکن است برخی نیز با اهداف گوناگون به نفع برخی از کاندیدا کنار بکشند.

لنگرخبر نیز در راستای آگاهی بخشی به مردم و بدون هیچ‌گونه جهت‌گیری سیاسی به نفع افراد و گروه‌ها لیست نامزدهای احتمالی شورا در شهر لنگرود را منتشر می‌کند که لیست اعلامی گمانه‌زنی بوده و تا زمانی که مدعیان حضور در شورا به‌صورت قانونی ثبت‌نام نکنند نمی‌توان از حضور قطعی آنان در انتخابات سخن گفت.

طبیعتاً ازجمله کسانی که خود را برای حضور در دوره ششم شورای شهر لنگرود آماده کرده‌اند اعضای فعلی هستند.

غلامرضا منصفی که در حال حاضر به‌عنوان رئیس شورای شهر فعالیت می‌کند ازجمله کسانی است که احتمال حضور مجدد وی برای دور ششم محتمل است، فرامرز حسن دوست که نخستین تجربه حضور در شورای شهر را تجربه می‌کند در طی چهار سال گذشته نائب رئیس شورای شهر بود و بنا بر گفته‌هایش به دلایل شخصی، برای دور ششم شورای شهر نام‌نویسی نمی‌کند.

فریدون امین سخنگوی فعلی شورای شهر لنگرود نیز که در دور پنجم انتخابات شورا برای نخستین بار وارد این عرصه شده بود و بیشترین رأی را نیز کسب کرده بود از دیگر گزینه‌هایی است که نام‌نویسی مجدد وی نیز محتمل است.

بهمن کامکار رئیس کمیسیون عمران شورا نیز که او نیز تجربه اول حضورش در انتخابات بود با توجه به تحرکات وی ظاهر عزمش را برای حضور در عرصه رقابت انتخابات دور ششم شورای شهر جزم کرده، البته در زمان انتخابات هیئت‌رئیسه سال چهارم فعالیت‌های این دوره شورا، سوداری ریاست شورا را داشت که میسر نشد و در چندین جلسه علنی شورای شهر نیز غیبت داشته است.

مهرداد زحمتکش نیز که در دو دوره اخیر شورای شهر از سوی مردم رأی حضور در شورا را کسب کرده بود نیز به نظر نمی‌رسد که بخواهد به‌راحتی از گود رقابت‌ها خارج شود و ظاهراً باید منتظر نام‌نویسی وی برای دور ششم شورای شهر نیز باشیم، البته وی ازجمله افرادی است که در هر دو دوره عضویتش در شورای شهر، سطح مطالبات به‌عنوان عضو شورای شهر را جابه‌جا کرد ولی و در تمام جلسات شورا نیز حضور مستمر داشت و دارد.

اعظم سیگارودی منشی شورای شهر لنگرود نیز در دو دوره گذشته توانسته بود از سوی مردم رأی حضور در شورا را کسب کند و تاکنون از وی نیز مطلب یا واکنشی درباره عدم حضور در دوره ششم شورای شهر مشاهده نشده است.

لیلا آبچیان خزانه‌دار شورای شهر هفتمین عضو شورای شهر دوره اخیر است که نخستین تجربه خود را برای حضور در شورا تجربه می‌کند و ظاهراً به‌جز فرامرز حسن دوست باید منتظر نام‌نویسی ۶ عضو دیگر اعضای فعلی شورای شهر در دوره آینده باشیم.

به‌جز اعضای فعلی شورای شهر لنگرود افراد دیگری نیز از چند ماه پیش به‌صورت غیررسمی فعالیت‌های خود را آغاز کرده‌اند و در مراسم‌ها و مجالس مختلف و غیره حضور دارند که برخی نیز از حضور در جلسات و مجالس در پیج های اینستاگرامی خود تصاویری منتشر می‌کنند.

رحیم شیخ طاهر که سابقه حضور در دوره چهارم شورای شهر که یکی از دوره‌های جنجالی نیز بوده را در کارنامه خود دارد که در دوره اخیر موفق به حضور در شورا نشده بود و آرای مردمی، وی را در لیست علی‌البدل قرار داده بود که یکی دیگر از گزینه‌های محتمل برای حضور در دوره ششم شورای شهر است.

محبوبه روحانی راد که در نخستین حضور خود در انتخابات دوره پنجم در ردیف اعضای علی‌البدل قرارگرفته بود از دیگر گزینه‌ها است و با توجه به فعالیت‌های اجتماعی وی در برخی زمینه‌ها احتمالات را به‌یقین تبدیل می‌کند.

امین امیری نیز که عضو شورای دور چهارم بود در دوره پنجم نتوانست رأی مناسب برای قرار گرفتن در لیست هفت‌نفره قرار بگیرد و وی نیز به‌عنوان عضو علی‌البدل انتخاب شد، البته وی یکی از کاندیداهای مجلس یازدهم در لنگرود بود و باید منتظر بود که آیا با توجه به شرکت در انتخابات مجلس، بار دیگر در عرصه شورایی نیز ورود می‌کند یا خیر.

جاوید مهدی زاده رئیس سابق اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی لنگرود نیز یکی از افرادی است که خود را محیای این میدان شورایی کرده که البته از حدود بیش از ۲۰ سال سابقه کار در اداره و بخش‌های دیگر سؤال‌های بدون جوابی در اذهان مردم بی‌پاسخ‌مانده که چند ماه پیش نیز لنگرخبر در این زمینه مواردی را مطرح کرده بود.

فرهاد کشاورز از دیگر افرادی است که احتمال حضورش در انتخابات می‌رود که به‌عنوان پیمانکار شهرداری‌ها و بخش‌های خصوصی مشغول است و ساخت‌وساز ساختمان را نیز انجام می‌دهد.

مهدی اسدی از دیگر افرادی است که نام وی به‌عنوان یکی از کاندیداهای احتمالی شورای شهر لنگرود مطرح است و که خود را در این عرصه محک می‌زند که علاوه بر ریاست هیئت ورزش‌های بومی سنتی لنگرود، عضو مجمع همین هیئت در استان و عضو کانون هموفیلی استان گیلان نیز می‌باشد.

رضا پورمحمدی شهردار اسبق لنگرود و رئیس سابق هلال‌احمر لنگرود نیز شورای شهر لنگرود را فضایی برای محک خود می‌داند و به نظر می‌رسد وی نیز جزو کسانی باشد که برای نام‌نویسی اقدام می‌کند.

یعقوب رمضانی مدیر روابط عمومی فرمانداری لنگرود است که خود را ازجمله کاندیداها می‌داند و در چند وقت اخیر به‌جای پرداختن به کار اصلی خود به فضای شورایی و برنامه‌ها خود تمرکز بیشتری دارد البته این نپرداختن‌ها درگذشته هم بود و همواره شاهد ضعف مفرط روابط عمومی و عدم انعکاس اخبار بودیم که مدعی بود خود به‌عنوان روابط عمومی از برخی جلسات و رخدادها بی‌خبر است که جای تعجب دارد و در خبرهای آینده بیشتر به این موضوع می‌پردازیم.

مریم غفوری یکی دیگر از کاندیداهای احتمالی است که از چند سال پیش در مسابقات آفرود و برخی رشته‌های ورزشی فعالیت اجرایی می‌کرد و هم‌اکنون نیز به‌عنوان روانشناس در مراکز رشت و تهران فعالیت می‌کند و عضو پیوسته انجمن مشاوره ایران، عضو پیوسته انجمن علمی روانشناسی خانواده، عضو انجمن هیپنوتیزم ایرانیان و عضو پیوسته انجمن علمی بهداشت و ارتقاء سلامت نیز می‌باشد.

حامد اسماعیل‌پور یکی دیگر از افرادی است که با عنوان مسوول ستاد اقامه نماز جمعه لنگرود، گروه جوان و خوبی را برای اهداف ستاد تشکیل داده و در کنار اقدامات فرهنگی و حتی توزیع بسته‌های معیشتی، درسته ستادهای اقامه نماز جمعه گیلان و کشور عناوین نخست را به خودشان اختصاص دادند، البته وی کارمند اداره اوقاف و امور خیریه است که هم‌اکنون در رودسر مشغول است و مدتی نیز به‌عنوان سرپرست اوقاف لنگرود فعالیت می‌کرد.

برنا نیک نژاد دیوشلی یکی از کارمندان و دبیر رسمی آموزش‌وپرورش لنگرود باسابقه ۱۸ سال است که عضو نظام‌مهندسی ساختمان گیلان نیز می‌باشد و گویا باید نام وی را نیز در لیست ثبت‌نام کنندگان برای شورای شهر لنگرود ببینیم.

درباره برخی از اشخاص مطالبی بدون پاسخ وجود دارد که در بخش‌های بعدی خبری منتشر خواهد شد که در صورت دریافت توضیحات از آن اشخاص آن موارد نیز بازنشر می‌شود.

در بالا نام و مشخصات مختصر برخی منتشر شد که با طبق پیش‌بینی‌ها انتظار می‌رود علاوه بر نام‌نویسی کاندیداهای چهره، شاهد نام‌نویسی تعداد قابل‌توجهی از جوانان برای شورای شهر باشیم.

نامزدهای احتمالی انتخابات می‌توانند در صورت اینکه تصمیم به کاندیداتوری و ثبت‌نام گرفته‌اند رزومه کوتاهی از خود را جهت انتشار و تکمیل مشخصات در سایت لنگرخبر برای تحریریه ارسال کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.