آشنایی با اجاره خودرو در تهران

در سال‎‌های اخیر به دنبال استقبال بی‌نظیر مردم از اجاره خودرو در تهران شاهد افزایش تعداد شرکت‎‌های اجاره دهنده خودرو هستیم.

کد خبر : 132766
تاریخ انتشار : شنبه 30 مرداد 1400 - 17:18

در سال‎‌های اخیر به دنبال استقبال بی‌نظیر مردم از اجاره خودرو در تهران شاهد افزایش تعداد شرکت‎‌های اجاره دهنده خودرو هستیم. این شرکت‎‌ها به عنوان واسطه‎‌ای بین مشتری و صاحبان خودرو عمل کرده و به اجاره خودرو در تهران می‌‎پردازند. به این ترتیب افراد مختلفی که تمایل به اجاره خودروهای خود را دارند و یا این که به دنبال ماشینی مناسب جهت کرایه هستند می‌توانند با این شرکت‌‎ها ارتباط برقرار نموده و از طریق آن مشکل خود را حل نمایند.

در سال ۱۹۱۶ جوساندرس برای نخستین بار به اجاره‌‎ی خودروی فورد خود به یک تاجر اقدام نمود و بابت این اجاره بر اساس مسافتی که کیلومتر شمار نشان می‌داد مبلغی را دریافت ‌‎کرد. این موضوع جرقه‌‎ای در ذهن او ایجاد کرد و سبب راه اندازی اولین شرکت اجاره دهنده خودروی او در آمریکا شد. در ادامه‎‌ی سودآوری این شرکت وی توانست چندین شعبه دیگر در زمینه‌‎ی اجاره خودرو تأسیس نماید. چند سال بعد با افزایش میزان تقاضای اجاره خودرو شرکت‎‌های اجاره دهنده توانستند با راه آهن و دیگر مراکز قرارداد ببندد و خودروهای خودرا در اختیار مسافرین آنجا قرار دهند.

در چه مواردی می‌توان به اجاره‌‎ی‎ خودرو پرداخت؟

متأسفانه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که برای سوار شدن و لذت بردن از رانندگی با خودروهای لوکس و گران‌قیمت و تجربه‎‌ی سفر با خودروهای مختلف تنها می‌‎بایست هزینه‌‎ی کلانی را برای خرید آن صرف کرد. این در حالی است که افراد با پرداخت هزینه‎‌ای بسیار پایین‎‌تر از این مقدار می‌توانند به مدت مشخصی خودروی مورد علاقه‌‎ی خود را از شرکت اجاره نمایند و از آن لذت ببرند. اما استفاده از سیستم اجاره خودرو در تهران تنها برای این افراد سودآور نیست بلکه زوج‎‌های جوانی که برای زیبایی مراسم خود علاقمند به استفاده از خودروهای لوکس در مراسماتشان هستند و یا دیگر افرادی که تمایل به افزایش کلاس کاری شرکت و یا مرکز خود در جلسات کاری و مهم دارند و همچنین به جهت خوش‌آمد گویی و راهنمایی میهمانان خارجی و مسافرین می‌توان از این سیستم استفاده نمود.

نکات مهم در خصوص اجاره‌‎ی خودرو

برای استفاده از سیستم اجاره ماشین در تهران می‌‎بایست نکات مختلفی را مدنظر قرار داد و بر اساس آن به اجاره خودروهای مختلف پرداخت چرا که عدم آشنایی با این نکات و این سیستم ممکن است افراد را متحمل ضررهای مالی فراوانی نماید.

  • تعیین هدف پیش از اجاره؛ در نظر گرفتن اهدافی مشخص پیش از اجاره از جمله عوامل بسیار تأثیرگذار در روند این کار می‌‎باشد. چرا که اگر منظور خود را از اجاره خودرو در تهران به طور کامل مشخص نمایید به گونه‌‎ی بهتر می‌توانید به انتخاب خودروی مورد نظر خود بپردازید. دلیل تأکید به این مسئله این است که گاهی، افراد برای رفت و آمدهای روزانه و یا مسافرت‌‎های بین شهری و مسائلی از این قبیل خودروهایی را انتخاب می‌کنند که اصلاً مناسب آن امور نبوده و تنها موجب پرداخت هزینه‌‎های مختلف در این امر می‌شود. در حالی که با انتخاب خودرویی ساده‎‌تر می‌توانند هزینه‌‎ی این رفت و آمد‌‎ها را کاهش دهند و به مدت طولانی‌‎تری از آن خودرو استفاده نمایند.
  • توجه به بیمه‌‎ی خودروی اجاره شده؛ از دیگر مسائل بسیار مهم هنگام اجاره ماشین توجه به بیمه‎‌ی آن می‌‎باشد. این که خودرو دارای چه نوع بیمه‎‌ای است و این بیمه آیا مشمول حال سرنشینان هم می‌شود یا خیر می‌‎بایست مورد بررسی قرار بگیرد تا از پیش آمد هر گونه اتفاقی و رخداد ضررهای مالی و جانی جلوگیری شود.
  • توجه به مسافت مورد نظر خود؛ در هنگام اجاره‌‎ خودرو در تهران سعی کنید میزان مسافتی که قرار است با خودروی خود طی کنید و نیز مدت زمانی که خودرو باید در اختیار شما قرار گیرد را به صورت دقیق ذکر نمایید و برنامه ریزی دقیقی برای تحویل به موقع خودرو داشته باشید.

مزایای کرایه‎‌ خودرو در تهران

ادامه‌‎ی روند اجاره‌‎ی خودرو به طور قطع به دلیل مزایایی بوده که برای اجاره دهندگان و اجاره گیرندگان به همراه داشته است. در واقع با شناخت هر چه بیشتر این مزایا می‌توان تردیدهایی که ممکن است در این زمینه وجود داشته باشد را کنار زده و با اطمینان خاطر بیشتری در این مسیر گام برداشت.

  • جلوگیری از ضررهای مالی؛ همان طور که می‌دانید تمامی خودروها عمر مشخصی دارند و بعد از مدتی فرسوده خواهند شد؛ بنابراین در اختیار داشتن خودروهای متعدد و گران‌‎قیمتی که ممکن است تنها چند بار در سال از آن استفاده کنیم کار مقرون به صرفه‌‎ای به نظر نمی‌رسد چرا که به مرور خودرو دچار فرسودگی شده و کارایی لازم را نخواهد داشت. به همین دلیل توصیه می‌شود به جای پرداخت هزینه‎‌های کلان به جهت خرید خودرو از سیستم اجاره خودرو در تهران استفاده نمایید و به رزرو و کرایه ماشین‌‎های مختلف و لوکس مدنظر خود بپردازید.
  • عدم نگرانی بابت خرابی خودروی شخصی؛ سفر کردن و طی نمودن مسیرهای طولانی با خودروی شخصی بعد از مدتی خودرو را دچار فرسودگی و خرابی می‌کند که این موضوع می‌تواند دردسرساز باشد چرا که فرد مجبور به پرداخت هزینه‌‎های مختلف جهت تعمیر و سرویس بخش‌‎های مختلف آن و در نهایت خرید دوباره‎‌ی خودرو می‎‌باشد. این در حالی است که با سفر کردن به وسیله‎‌ی خودروی اجاره‌‎ای می‌توان از نگرانی‎‌هایی که از این بابت وجود دارد به مقدار قابل توجهی کاست و از پیش آمدن اتفاقاتی نظیر خرابی خودرو در وسط جاده و… جلوگیری نمود.
  • استفاده از خودرویی آماده برای سفرهای بدون برنامه ریزی؛ ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که یک برنامه سفر کاری و یا خانوادگی و حتی دوستانه بدون هیچ برنامه ریزی پیش آمده باشد که در این فرصت کوتاه مسلماً فرد توانایی رسیدگی به چندین امور اعم از انجام معاینه فنی، تعمیر بخش‌‎های مختلف خودرو، بردن آن به کارواش و… را نخواهد داشت. از این رو می‌تواند به صورت اینترنتی با خیال راحت خودروی مورد نظر خود را بعد از ارائه‌‎ی مدارک لازم از سیستم اجاره خودرو در تهران اجاره نماید و در زمان مشخص شده آن را تحویل بگیرد به این ترتیب فرد می‌تواند بدون معطلی و مراجعه به دفاتر مختلف، خودروی مورد نظر خود را رزرو نموده و به راحتی به دیگر کارهای مورد نیاز سفر خود رسیدگی نماید.

در صورت تمایل به اجاره آنلاین خودرو در تهران می‌توانید به سایت سپریس که در واقع یک پل ارتباطی و واسطه میان اجاره دهندگان وگیرندگان محسوب می‌شود مراجعه نمایید. با ورود به این سایت می‌توانید به از میان ماشین‎‌های متنوع به خودروی مورد نظر خود را انتخاب کرده و از خدماتی نظیر پشتیبانی ۲۴ ساعته‎‌ی آن و نیز تضمین بیمه استفاده نمایید. این سایت در تلاش است تا بستری امن برای سیستم اجاره‎‎‌ی خودرو به وجود بیاورد تا افراد مختلف در سایه‌‎‌ی این امنیت در این زمینه فعالیت نمایند. جهت ارتباط با سایت سپریس می‌توانید از آدرس sepris.com استفاده نمایید.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.