در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

[ad_1]
محکومیت سکوت کشورهای مدعی حقوق بشر به اعدام بی گناهان

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت توجه شایسته به مسائل و موضوعات مربوط به جوانان و خارج شدن بخش جوانان از سایه بخش ورزش در وزارتخانه مربوطه اظهار داشت: ترجیح دولت این است که بدون ایجاد ساختار جدید، ساز و کاری چابک و کارآمد مثل «سازمان ملی جوانان» فعال شود که مسائل و نیازهای جوانان را در عرصه های مختلف پیگیری کند.

به گزارش ایسنا، آیت الله  سید ابراهیم رئیسی روز دوشنبه در جلسه شورای عالی جوانان با تبریک سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان گفت: نامگذاری این مناسبت به عنوان روز جوان انتخاب و اقدام بسیار شایسته ای بوده است چرا که حضرت علی اکبر (ع) بهترین الگو برای جوانان در زمینه بصیرت، ایمان، روحیه ایستادگی، ولایتمداری و دفاع از حریم دین و ارزش های الهی است.
رئیس جمهور با تشکر از دست اندرکاران برگزاری این جلسه افزود: وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان نیز ماموریت های بسیار مهمی دارد که متاسفانه مسائل مربوط به ورزش تا حدود زیادی بر این بخش سایه انداخته است.

 رئیسی با اشاره به اینکه مسائل مربوط به جوانان طیف وسیعی از حوزه ها از اشتغال، مسکن، ازدواج تا دانش افزایی، مهارت آموزی و ورزش برای سلامت جسمی را شامل می شود، اظهار داشت: شناسایی و بالفعل کردن استعدادهای جوانان در مسیر توانمندسازی آنان، سامان دادن ارتباط جوانان با سطوح مختلف حکمرانی و حمایت و هدایت جوانان در مسیر نقش آفرینی سازنده اجتماعی نیز از جمله دیگر مسائل مربوط به این بخش از جمعیت کشور است که باید به شکل مناسبی سامان داده شود.
رئیس جمهور تصریح کرد: باید یک ساختار چابک و کارآمد، با لحاظ ماموریت های تعریف شده برای تامین نیازها و تحقق مطالبات جوانان ایجاد شود تا به شکلی واقعی و نه شعاری و نمایشی پیگیر مسائل جوانان باشد؛ ساختاری که بتواند ماموریت های مختلف تعریف شده در ساحت های متنوع را پیگیری کند.
رئیسی خاطرنشان کرد: ترجیح دولت بر این است که این ساز و کار، بدون ایجاد یک ساختار جدید که نیاز به فرآیند قانون گذاری دارد، با تدوین آیین نامه ها و دستورالعمل های لازم در دولت در کوتاه ترین زمان به سرانجام برسد. فعال کردن سازمان ملی جوانان یکی از بهترین گزینه ها برای تحقق این هدف است.
رئیس جمهور همچنین از پیشنهاد تشکیل شورای مشورتی جوانان در سطوح مختلف نهادها و دستگاه ها استقبال کرد و گفت: ایجاد یک باشگاه حکمرانی مدیران جوان مومن انقلابی می تواند محملی برای همفکری و هم افزایی جوانان باانگیزه و خلاق در راستای کمک فکری به مدیران باشد. تشکیل این شورا و باشگاه می تواند بهترین راهکار برای سامان دادن ارتباط جوانان و به ویژه جوانان مومن انقلابی با سطوح مختلف حاکمیت باشد.
رئیسی با بیان اینکه هیچ گاه از طرف مشورت قرار دادن جوانان زیان نکرده ایم، بلکه شهامت و شجاعت آنان ایده های خلاقانه و کارگشایی نیز در اختیار ما قرار داده است، تصریح کرد: امام راحل و مقام معظم رهبری بهترین الگوها در زمینه بهره گیری از ظرفیت های جوانان کشور هستند و همه مسئولان باید از ایشان در این زمینه پیروی کنند.
رئیس جمهور همچنین درخصوص اعدام بی گناهان خاطر نشان کرد: اعمال استانداردهای دوگانه کشورهای غربی و استفاده ابزاری از مفهوم حقوق انسان، و همچنین سکوت و بی عملی کشورهای مدعی حقوق بشر به این گونه اقدامات، محکوم است و نشانه ای از دورویی این کشورها در بهره برداری سیاسی از مفهوم حقوق بشر برای مطامع سیاسی خود و علیه دولت های مستقل است.
رئیسی افزود: سازمان های بین المللی و رسانه های آزاد و نهادهای ذیربط باید سکوت خود را بشکنند.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان