[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام قربانپور عصر یکشنبه در دیدار با فرماندار رودبار به تشریح ظرفیت های شهرستان رودبار در بخش های مختلف پرداخت و اظهار کرد: رودبار علیرغم داشتن مواهب خدادادی، پتانسیل های ارزشمند تاریخی، فرهنگی و صنعتی، در بخش های مختلف مظلوم واقع شده و هیچ وقت به حق واقعی خود دست نیافته است.

وی با اشاره به پتانسیل های رسانه ای شهرستان رودبار، افزود: رودبار یکی از بزرگترین شهرستان های گیلان است که دارای تنوع قومی و اقلیمی بوده و می توان شاهکارهای رسانه ای در این شهرستان تولید کرد.

مسئول بسیج رسانه رودبار با اشاره به دغدغه مندی رسانه های این شهرستان در حوزه تولید و اشتغال، بیان کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان به جد منویات مقام معظم رهبری را دنبال می کنند و مطالبه کر اجرای این منویات در شهرستان هستند.

قربانپور، تولید را کلید واژه حل مشکلات کشور دانست و با اشاره به تعطیلی و راکد شدن برخی کارخانجات مادر در شهرستان رودبار، تصریح کرد: احیای کارخانجات مطالبه اصلی مردم و رسانه ها در رودبار بوده و با جدیت پیگیری می شود.

وی با انتقاد از عملکرد برخی ادارات و مدیران شهرستان رودبار، افزود: شکاف برخی مدیران با رویکردهای جهادی و انقلابی دولت سیزدهم سبب شده تا نارضایتی ایجاد شود.

خبرنگاران نقد منصفانه را سرلوحه قرار دهند

مسئول بسیج رسانه رودبار با تاکید بر نقدپذیری مدیران نسبت به انتقادات اصحاب رسانه، تصریح کرد: خبرنگاران نقد منصفانه را سرلوحه قرار دهند و از سوی دیگر مدیران هم دامنه نقدپذیری شأن را گسترش دهند.

قربانپور با بیان اینکه خبرنگاران رابط محکم و مورد اعتماد مردم و مسئولان هستند، گفت: فضای رسانه ای شهرستان به گونه ای است که خبرنگاران با کوچک ترین انتقاد از عملکرد ادارات، مورد عناب و خطاب قرار می گیرند.

وی لزوم برخورداری از سواد رسانه ای در بطن جامعه را مورد تاکید قرار داد و افزود: داشتن سواد رسانه ای در چنین شرایطی مسموم جنگ نرم و رسانه ای دشمن، لازم و ملزوم جامعه بویژه مدیران و رسانه ها است.

فضای آموزشی برای اصحاب رسانه فراهم شود

وی با تاکید بر فراگیری آموزش در بین خبرنگاران، بیان کرد: توجه به آموزش در همه بخش ها نکته ضروری و مهم است و این موضوع باید در بین خبرنگاران شهرستان نیز جدی گرفته شود.

قربانپور با تاکید بر اینکه فضای آموزشی برای اصحاب رسانه فراهم شود، گفت: در کنار تعدد رسانه ها باید بر کیفیت محتوا و آثار خبرنگاران و رسانه ها نیز توجه شود.

وی، بسیج رسانه را حلقه واصله خوبی برای خبرنگاران و مجموعه ادارات و فرمانداری عنوان کرد و افزود: مدیران شهرستان می توانند از ظرفیت بسیج رسانه استفاده کنند.

توقف وعده های مسئولان برای خرشک در ایستگاه وعده

مسئول بسیج رسانه شهرستان رودبار با بیان اینکه خبرنگاران رودبار ظرفیت های ارزشمندی برای ادارات و نهادها محسوب می شوند تصریح کرد: ادارات برای پیشبرد اهداف شأن و همچنین ارتباط گیری بهتر با مردم از ظرفیت اصحاب رسانه بهره بگیرند.

قربانپور با انتقاد از عملکرد ضعیف شهرستان در قبال حادثه خرشک، بیان کرد: از روز حادثه تاکنون بیش از هفت گزارش اختصاص از روستای خرشک تهیه و در خبرگزاری مهر استان گیلان منتشر شده ولی متأسفانه عملکرد مدیران شهرستان برای مردم روستا در ایستگاه وعده متوقف شده است.

وی با بیان اینکه حدود یک سال از حادثه خرشک می گذرد، افزود: در این زمانی که گذشته از حادثه خرشک متأسفانه حرکت مثبتی برای دلگرمی مردم برداشته نشد.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان