قدرت هوشمند!

۱۴۰۱/۰۲/۲۸ ۲۱:۳۰ چاپ کد خبر: 166412
[ad_1]


خبرگزاری فارس؛ یادداشت ـ محمدکاظم انبارلویی: جوزف ساموئل نای ، استاد دانشگاه هاروارد واضع نظریه جنگ نرم و تحلیلگر ارشد کاخ سفید در کتاب «آینده، قدرت» می گوید: «قدرت هوشمند ترکیبی از قدرت سخت و قهریه و قدرت نرم ، متقاعدسازی و جذب است.»

او معتقد است در اتاق فکر واشنگتن، آمریکایی ها با تجهیز به این قدرت، سلطه خود را در جهان مدیریت می کنند.

آنچه جوزف نای از آن به عنوان قدرت هوشمند آمریکایی یاد می کند یک توهّم است. پشت این قدرت یک هوش شیطانی وجود دارد که فقط به زیاده خواهی در قدرت، نژادپرستی، کسب جنون آمیز ثروت، شهوت پرستی، ظلم و ستم و جنگ وخونریزی پایان ناپذیر فکر می کند، این قدرت شیطانی یک جریان پلید را در تاریخ بشر نمایندگی می کند. جریانی که در برابر انبیا و اولیای الهی صف کشیدند و انسان های بی گناه را همراه با رهبران الهی کشتند و مظهر ستم و استبداد جهانی هستند.

پدیداری انقلاب اسلامی، آغاز تولید یک قدرت هوشمند مبتنی بر گفتمان مهدویت است که طی نیم قرن اخیر در برابر سلطه جنون آمیز آمریکا اعلام موجودیت کرد. قدرت جدیدی که امام خمینی (ره) با پایمردی روحانیت و ملت بیدار، آگاه و فداکار ایران وارد معادلات و مناسبات قدرت در جهان کرده یک قدرت الهی است. پشت این قدرت یک هوش الهی مبتنی بر «عدل» و «علم» قرار دارد. این قدرت برخاسته از «صدق» و «وفای به عهد» و متکی به قدرت لایزال الهی است شکست و ناکامی در آن راه ندارد.

اینکه دولت رئیسی در غوغای تحریم های ظالمانه، تورم روز افزون جهانی و تهدید های سخت و نرم آمریکا در مذاکرات هسته ای، با آرامش و اطمینان خاطر، با  اتحاد قوا و بصیرت مثال زدنی مردم یک جراحی اقتصادی را بدون خونریزی با موفقیت انجام می دهد، نشان گر آن است که جمهوری اسلامی با قدرت هوشمند اداره می شود و اقتدار خود را در داخل و خارج به رخ دشمنان انقلاب می کشد.

از قدرت هوشمند آمریکایی ها در تحولات جهانی به ویژه قرن بیست و یکم قدرت سخت و قهریه حذف شده است. آمریکایی ها نمی توانند همه جا دست به ماشه باشند چیزی به نام «مکانیزم ماشه» ندارند . آنها قدرت متقاعدسازی و جذب را هم از دست داده اند فعلا به قدرت نرم تکیه دارند که به زودی با قدرت سخت انقلاب اسلامی مجبور به پذیرش شکست خواهند شد.

آمریکایی ها آتش بیار جنگ اوکراین هستند. فشار چکمه آنها در اروپا روی گلوی روس ها با بسط و توسعه سلطه ناتو، آستانه تحمل مسکو را به آخر رساند. روس ها مجبور شدند از موجودیت خود دفاع کنند و نگذارند رویای آمریکایی ها در تقسیم و تجزیه روسیه به 5 ایالت در درازمدت تحقق پیدا کنند.

آمریکایی ها با جنگ اوکراین دست به کار خطرناکی زدند. آنها جهان را در آستانه یک «جنگ هسته ای» و «جنگ جهانی غذا» قرار دادند.

آمریکایی ها درجنگ اوکراین دارند جیب اروپایی ها را می زنند. این چیزی نیست که نخبگان و رهبران اروپا نفهمند. آمریکایی ها با حمایت مطلق و بی چون و چرا از صهیونیست ها ننگ حمایت از یک رژیم نامشروع ، جعلی و اشغالگر را پذیرفته اند. آمریکایی ها با بهره گیری از قدرت هوشمند شیطانی، حمایت از یک رژیم مبتنی بر آپارتاید و نژادپرستی و کودک کشی را همواره طی 70سال گذشته در کارنامه سیاست خارجی خود دارند.

آمریکایی ها با لشکرکشی مغول وار به غرب آسیا ؛ عراق، افغانستان و سوریه را به خاک وخون کشیدند اما قدرت هوشمند آنها جواب نداد .آنها با خفت و خواری از افغانستان فرار کردند و مجبور شدند میلیاردها دلار ادوات نظامی و زیرساخت های نظامی خود را به جا بگذارند. آمریکایی ها در عراق و سوریه زیر تیغ خط مقاومت هر روز تلفات می دهند و در نگاه چپ به ایران ضربه عین الاسد و سقوط پهپاد فوق پیشرفته خود را دریافت کردند. آمریکایی ها در حمایت از رژیم صهیونیستی با حق وتوهای ظالمانه چهره کریهی از خود به جای گذاشتند اعتبار و آبرویی از نظر کارنامه حقوق بشر ندارند. آمریکایی ها در تسلیم ملت یمن در حمایت از قارون های عرب خلیج فارس نیز شکست خورده اند.

کارنامه این سیاست های تجاوزکارانه این است که 40 درصد مردم بزرگترین و ثروتمندترین دولت جهان به زیر خط فقر بروند و شمار زیادی از مردم آن در ایالت های به اصطلاح «متحده» شب را تا صبح درحاشیه خیابان های شهر به سر می برند و شهرداران این ایالت ها را برای جمع وجور کردن فضولات انسانی سر کار بگذارند.

آمریکا با این سیاست های تجاوزکارانه مبتنی بر قدرت هوشمند شیطانی بدهکارترین دولت جهان است. آمریکای دوران ترامپ و بایدن بی ریخت ترین چهره را به لحاظ دموکراسی و آزادی دارد. آمریکایی ها بدعهدترین دولت در جهان هستند ، قوانین و مقررات جهانی را که خود درتنظیمات آن نقش داشتند، نقض می کنند و عملا نظمی که خود ظالمانه برقرار کرده اند را بیش از پیش به هم ریخته اند.

آنچه که از تحولات جهانی در دنیای امروز به ذهن هر انسان می رسد این است که معادلات قدرت در جهان به هم ریخته است. چین، روسیه ، هند و به ویژه ایران از ویرانه های نظم قدیم سربرآورده اند و نظم آمریکایی مبتنی بر قدرت هوشمند شیطانی را قبول ندارند.

امروز جهانیان شاهدند نظم آمریکایی در درون و برون آنها در جهان دچار فروپاشی است. هیچ کس حاضر نیست در مسابقات قدرت در جهان روی اسب مرده وارد شرط بندی شود.

رهبران کنونی آمریکا دچار هذیان گویی سیاسی شده اند. واقعیات جهان را درک نمی کنند. حرص و طمع چشم وگوش و ادراکات عقلی آنها را کور کرده است.

آنها دچار یک «توهّم» و «خواب آلودگی سیاسی» هستند که فقط با مشت مقاومت ملت ها حاضر به پذیرش واقعیات هزاره سوم میلادی هستند. به زودی این مشت بر فرق سر آنها فرود خواهد آمد.

آمریکا باید بداند ملت ایران با قدرت هوشمند الهی آنها را به زانو درمی آورد.

ملت ایران امروز نه به اتکای قدرت نظامی بی نظیرش در زمین، هوا ، دریا و فضا نه به اتکای قدرت موشکی و پهپادی و قدرت سایبری ، بلکه به دلیل پرچمداری دفاع از مظلوم و پرچمداری اسلام ناب محمدی (ص) و دین داری در جهان و مبارزه بی وقفه و بی امان با امپریالیسم جهانی قدرتمند است و هر روز بر این قدرت به فضل الهی می افزاید.

ایران امروز به دلیل پرچم داری آزادی قدس و رهایی قبله اول مسلمین جهان و نیز پرچم داری دموکراسی و آزادی واقعی در جهان قدرتمند است و ملت های جهان این قدرت را به رسمیت شناخته اند و در حمایت از آن تردید ندارند.

هرچند  آمریکایی ها بیش از 40 سال است از به رسمیت شناختن جمهوری اسلامی طفره می روند و هر روز بهانه ای برای ستیز و دشمنی با ملت ایران ساز می کنند . آمریکا از این قدرت می ترسد و آنچه از ایران هراسی و اسلام هراسی و شیعه هراسی مطرح می کنند ، فقط در کاخ سفید ، کاخ الیزه ، کاخ ملکه انگلیس و دربارهای فاسد کشورهای عرب قارون صفت خریدار دارد والا ملت های جهان به قدرت هوشمند ملت ایران افتخار می کنند و از آن تا پای جان دفاع می کنند.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
[ad_2]

منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان