[ad_1]

آیت الله سید ابراهیم رئیسی به منظور انجام بخش دیگری از سفر دولت مردمی به مناطق جنوب شرق استان تهران، به شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک رفت. از جمله مهمترین برنامه های این سفر بازدید از پروژه راه آهن شهری ورامین، بازدید از مجتمع مسکونی سبحان در شهر قرچک، زیارت حرم مطهر امامزاده جعفر بن موسی الکاظم(ع)، بازدید از پروژه نیمه تمام بیمارستان ۹۶ تختخوابی پیشوا، حضور در جمع مردم و شرکت در جلسه شورای اداری ورامین بود.

به گزارش ایسنا، رییس جمهور به اتفاق هیات همراه صبح امروز - شنبه ۲۸ خرداد - به منظور انجام بخش دیگری از سفر دولت مردمی به استان تهران، به شهرستان ورامین، پیشوا و قرچک سفر کرد. رئیسی پیش از این سفر، به شهرستان های پردیس، شهریار، ملارد و قدس سفر داشته و در فرصت های آتی به سایر شهرستان های استان تهران سفر خواهد کرد.

آیت الله سید ابراهیم رییسی در اولین بخش از بازدیدهای میدانی خود در این سفر، از مجتمع مسکونی ۹۸۰ واحدی سبحان در شهر قرچک بازدید کرد و با توضیحات وزیر راه و شهرسازی و استاندار تهران در جریان مشکلات پیش روی بهره برداری از آن قرار گرفت.

احداث مجتمع مسکونی سبحان قرچک در سال ۱۳۸۴ از سوی بخش خصوصی آغاز شده است، اما با وجود تکمیل تقریبی مجتمع به دلیل عدم توانایی بازپرداخت دیون از سوی مجری پروژه، در ازای مطالبات، توسط صندوق اعتباری توسعه مصادره شد. پس از ورشکستگی صندوق اعتباری توسعه، این مجموعه در ازای بدهی های این صندوق به بانک مرکزی واگذار شد.

در ادامه بازدیدهای میدانی در شهرستان ورامین، رئیس دولت سیزدهم در محل اجرای پروژه راه آهن شهری ورامین و پل قاسم آباد که عملیات اجرایی آن از ۹ سال پیش متوقف مانده است، حضور یافت.

اجرای پروژه راه آهن شهری ورامین از سال ۸۸ آغاز شده و پل قاسم آباد نیز قرار بود به منظور تسهیل تردد و رفع تقاطع راه آهن با این جاده احداث شود.

پروژه نیمه تمام بیمارستان ۹۶ تختخوابی پیشوا، مقصد بعدی رئیس جمهور در جریان سفرش به ورامین بود. عملیات اجرایی این واحد درمانی به منظور تحت پوشش قرار دادن جمعیت ۱۵۰ هزار نفری شهر پیشوا، از سال ۱۳۸۸ آغاز شده و تاکنون تنها کمتر از ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

رئیسی در جریان بازدید خود از این پروژه با تأکید بر ضرورت تکمیل هر چه سریع تر این بیمارستان و بهره مندی مردم منطقه از خدمات آن اظهار داشت: با توجه به جمعیت بالا و وضعیت منطقه، تأخیر ۱۲ ساله در احداث این پروژه خدماتی به هیچ وجه قابل پذیرش و توجیه نیست و باید به سرعت تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی از مسئولان دانشگاه شهید بهشتی به عنوان متولی اجرای پروژه، وزارت بهداشت و استانداری تهران خواست که با پیگیری جدی مسائل و مجوزهای اداری و نیز تامین منابع تسهیلات لازم این بیمارستان را در کوتاه ترین زمان ممکن تکمیل و به بهره برداری برسانند.

در ادامه برنامه های سفر دولت مردمی به استان تهران و در جریان سفر به شهرستان ورامین، رئیس قوه مجریه از مجتمع مسکونی نیمه تمام آژینه در حاشیه شهر پیشوا، دیدن کرد و با مردمی که در بخش واحدهای تکمیل شده این مجتمع ساکن هستند دیدار و در ضمن گفتگو با ایشان از مشکلات و درخواست های آنان مطلع شد.

رئیسی با اشاره به درد و دل های ساکنین به خصوص درباره عدم بهره مندی از خدمات شهری در این مجتمع اظهار داشت: امیدواریم با توجه به مصوبات این سفر ارائه خدمات شهری به ساکنین بخش تکمیل شده این مجتمع هر چه سریع تر آغاز شده و تا پایان سال جاری تمام خدمات شهری برای تسهیل زندگی مردم تأمین شود.

درادامه رئیس جمهور ضمن زیارت حرم مطهر امامزاده جعفر بن موسی الکاظم(ع) پیشوا  با زائران این حرم مطهر و خانواده تعدادی از شهدای این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز نیز مصادف با ۲۸ خرداد، سالروز انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، با حضور درجمع  مردم شهرستان پیشوا، قرچک و ورامین که در ورزشگاه جهان پهلوان تختی این شهرستان گرد هم آمده بودند، گفت: یکی از برنامه ها و اهداف اصلی دولت مردمی اصلاح ساختارهای فسادزا است و بنده در قوه قضائیه با مفاسد برخورد می کردم و به اینجا آمدم تا با بسترهای فسادزا مبارزه کنم؛ وعده داده ایم ساختارهای فسادزا و آنچه مولد نابرابری است را اصلاح کنیم و این کار را خواهیم کرد.

رئیس دولت سیزدهم در ادامه سفر دولت مردمی به مناطق جنوب شرق استان تهران، در جمع مردم پیشوا، قرچک و ورامین طی دستوری شهر ورامین را از امروز «فرمانداری ویژه» اعلام کرد.

در پایان این سفر، سید ابراهیم رئیسی در نشست شورای اداری شهرستان ورامین، یکی از محورهای سفرهای استانی دولت را پیگیری طرح ها و پروژه های نیمه تمام عنوان کرد.

وی استفاده بهینه از نیروی انسانی و امکانات اداری را شرط ارتقای کارآمدی دانست و تصریح کرد: اگر می خواهیم به رشد اقتصادی ۸ درصدی که برای سال ۱۴۰۱ هدف گذاری شده دست یابیم، باید بدانیم که شرط تحقق آن افزایش بهره وری و سرمایه گذاری است.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان