در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

مشاور امور بانوان و خانواده سازمان حفاظت محیط زیست از پرداخت تسهیلات توسط صندوق ملی محیط زیست به بانوان توانمند در حوزه محیط زیست با معیشت پایدار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نجمه کمالی گفت: با عنایت به تاکید معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور مبنی بر اقدام جدی در حوزه کار آفرینی بانوان و حمایت از آنان و همچنین عضویت در کارگروه کسب و کار پایدار و اینکه بسیاری از مشاغل دوستدار محیط زیست با زندگی مردم در روستاها و مشاغل کشاورزی و دامداری و حفاظت و بهره برداری پایدار از طبیعت ارتباط دارد، بهترین فرصت است، تا مردم در زمینه حفاظت و بهره وری پایدار اکوسیستم، مشارکت داده شوند.

وی اظهار داشت: از این رو اختصاص اعتبار برای توسعه کسب و کارهای کوچک در راستای حفاظت از اکوسیستم های طبیعی ضرورت دارد و سبب خواهد شد علاوه بر افزایش سطح معیشت جوامع محلی و روستاییان، صیانت از محیط زیست کشور نیز محقق شود.

این مقام مسئول افزود: به این منظور، صندوق ملی محیط زیست آمادگی دارد تا در زمینه اجرای پروژه های محیط زیستی در قالب اعطای تسهیلات کم بهره همکاری کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: به منظور توانمندسازی اشتغال زنان در حوزه محیط زیست با رویکرد معیشت پایدار، کلیه متقاضیان دریافت تسهیلات از صندوق ملی محیط زیست می توانند درخواست های خود را به اداره کل حفاظت محیط زیست استان ها ارسال کنند.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان