آستارا- امام جمعه آستارا آشوب های اخیر را نتیجه جنگ روانی برنامه ریزی شده دشمنان دانست و گفت: دشمن با استفاده از احساسات جوانان ایرانی به دنبال رسیدن به منافع خود است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد جواد باقری در خطبه های نمازجمعه این هفته آستارا با قدردانی از حضور گسترده مردم در تجمع «امت رسول الله» در محکومیت اغتشاشگران گفت: بزرگترین اشتباه محاسباتی دشمن این است که نیروی ایمان مردم انقلابی ایران را نادیده می گیرند.

حجت الاسلام باقری اضافه کرد: آشوب ها و درگیری های چند روز اخیر نتیجه جنگ روانی برنامه ریزی شده دشمنان بود که با استفاده از مؤلفه های مهم انرژی و سرعت، احساسات، جسارت و خشونت برخی جوانان و زنان و دختران فریب خورده را به میدان آورده و با میدان داری برخی عوامل آموزش دیده به دنبال منافع خود بودند.

امام جمعه آستارا افزود: مسئولیت اعمال خشونت بار روزهای گذشته بر عهده سرگروه های عناصر مختلف منافق، تجزیه خواه و سلطنت طلب بود.

وی ادامه داد: آنها با هتک حرمت مقدسات دینی مانند قرآن، مساجد، امامزاده ها و موکب های عزاداری و حتی ارزش های ملی و انقلابی مثل پرچم اوج دشمنی خود را با اسلام و انقلاب و مردم ایران نشان دادند.

حجت الاسلام باقری فضای ولنگار مجازی را مسئله اصلی سازماندهی این فتنه دانست و گفت: عوامل فتنه با استفاده از فضای مجازی به راحتی با القای شبهات و ابهامات مختلف و نشر اخبار کذب و جعلی توسط نیروهای سایبری صهیونیستی و منافقین توانستند با استفاده از اغتشاش خبری، اغتشاش خیابانی ایجاد کنند که این مهم خود ضرورت کنترل دقیق و استفاده صحیح از فضای مجازی را یادآوری می کند.

امام جمعه آستارا ضمن تبریک فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی گفت: با هوشیاری نیروهای انتظامی و نظامی و امنیتی با توجه به اهمیت مرزی بودن آستارا همه تحرکات کنترل شده و اجازه برپایی کوچک ترین تجمع و اغتشاش داده نشد.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان