رشت- رئیس مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر اینکه باید در بخش مدیریت بحران به این استان ویژه نگاه شود، گفت: گیلان با چالش افزایش مهاجرت ها مواجه است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدکاظم دلخوش پیش از ظهر شنبه در نشست مدیریت بحران گیلان اظهار کرد: آمار حوادث و بحران ها در کشور چند برابر شده است و برای این موضوع باید چاره اندیشی شود.

وی با اشاره به ویژگی های خاص گیلان در بخش پاسخگویی به بحران ها افزود: فرسودگی دستگاه ها و ماشین آلات در گیلان به علت بارش ها و شرایط آب و هوایی به عنوان چالش مهم استان مطرح است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به ویژگی های خاص این استان بیان کرد: بارش باران در گیلان معمولاً منجر به سیل و رانش می شود و باید این استان را ویژه دید.

دلخوش با اشاره به افزایش چند برابری مهاجرت ها به گیلان، اضافه کرد: گیلان در سال های نه چندان دور با چالش جدی اراضی کشاورزی و مزروعی منابع آبی مواجه خواهد بود.

مقابله گیلان با آفت ملخ مراکشی

امیر مرادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان در این نشست با اشاره هجوم ملخ های مراکشی در جنوب گیلان اظهار کرد: اقدامات خوبی در زمینه مبارزه با افت ملخ مراکشی با همکاری جهاد کشاورزی و سایر ادارات صورت گرفت.

وی، تنش آبی را یکی دیگر از بحران های استان در امسال عنوان کرد و افزود: با مدیریت خوب استان و همکاری مردم و کشاورزان از این چالش بزرگ سربلند بیرون آمدیم.

گیلان آماده استقبال از فصل سرد سال

مسعود کاظمی معاون عمرانی استانداری گیلان هم در این نشست اظهار کرد: برگزاری جلسات مستمر مدیریت بحران برای سامان بخشی این حوزه مؤثر است.

وی با اشاره به نزول بارش ها در گیلان افزود: گیلان آماده استقبال از فصل سرد و زمستان است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان