در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

نماینده عالی دولت در گیلان، بهره مندی از همه ظرفیت های منطقه آزادانزلی در راستای رونق اقتصاد ملی و اشتغالزایی با نگاه توسعه استان و فرا استانی را خواستار شد و تاکید کرد که باید تحول همه جانبه منطقه آزاد ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی امروز در دیدار سرپرست دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی کشور اظهار کرد: منطقه آزاد انزلی و دیگر نقاط استان گیلان دارای ظرفیت های خوبی به لحاظ افزایش صادرات محصولات مختلف به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا و حاشیه خزر است. 

به گفته وی، با استقرار دولت سیزدهم، در راستای تقویت و توسعه تجارت بین الملل و اشتغالزایی، با رفع موانع و توجه به زیرساخت های لازم؛ توسعه حمل و نقل ریلی و زمینی، هوایی و دریایی به طور همزمان، نظیر راه آهن رشت کاسپین و رشت آستارا، مسیر جنوب به شمال و خطوط کشتی رانی منطقه با رایزنی و برگزاری جلسات کاربردی با حضور سرمایه گزاران این بخش و اختصاص اعتبارات از سوی دولت به طور جد پیگیری شده و در حال انجام است. 

استاندار گیلان با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در زمینه راه آهن رشت آستارا و نیز دستورات رئیس جمهور در توسعه روابط خارجی برای تحقق شاخص اقتصادی کشور و رونق اقتصادی گفت: تشکیل فضای جدید و پویای منطقه ای و فرا منطقه ای از سوی دبیرخانه مناطق آزاد کشور با محوریت حاشیه دریای خزز و استان گیلان در منطقه آزاد انزلی، نقش مهمی ایفا می کند. 

نماینده عالی دولت در گیلان، بهره مندی از همه ظرفیت های منطقه آزادانزلی در راستای رونق اقتصاد ملی و اشتغالزایی با نگاه توسعه استان و فرا استانی را خواستار شد و تاکید کرد که باید تحول همه جانبه منطقه آزاد انزلی در گیلان و کشور با رویکرد جهادی و انقلابی سیزدهم برای مردم ملموس باشد. 

عباسی با بیان اینکه با رویکرد جدید مدیریتی، نگاه تحولی برای تپیدن منظم نبض اقتصادی منطقه آزاد انزلی و نمود عملکردی جهادی و انقلابی از سوی متولیان امر در سفر دوم رئیس جمهوری به گیلان مورد انتظار است، افزود: الحاق اراضی به منطقه آزاد انزلی نیز منجر به بهبود شرایط جذب سرمایه گذاران می شود. 

سرپرست دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی کشور نیز در این دیدار با تمجید از رویکرد دولت و به تبع آن نماینده عالی دولت در گیلان به توسعه زیرساخت ها در جهت رشد فعالیت های منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: با توجه به اهتمام دولت سیزدهم و نیز شرایط ارزشمند گیلان و ظرفیت های فروان موجود برای توسعه تجارت بین الملل از طریق این استان با کشورهای حاشیه دریای خزز و نیز دیگر کشورهای دنیا، ایجاد منطقه آزاد مشترک ایران و کشورهای همسایه در راستای تشکیل فضایی جدید منطقه ای و فرا منطقه ای در دستور کار است. 

نصرالله ابراهیمی با بیان اینکه در تلاشیم که سهم مناطق آزاد در رشد شاخص اقتصادی هشت درصدی کشور احیا و اهداف تعریف شده سازمان؛ به درستی در راستای توسعه صادرات، سرمایه گذاری خارجی، تولید ناخالص و اقتصاد ملی اجرایی شود، گفت: تعامل موجود دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی با بدنه اقتصادی دولت سیزدهم در رفع موانع و توسعه مناطق آزاد، بسیار اثربخش است. 

عیسی فرهادی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این دیدار با بیان اینکه منطقه آزاد باید در خدمت توسعه و رشد استان باشد، اظهار کرد: منطقه آزاد انزلی علی رغم محدودیت های مکانی و سرزمینی، با اهتمام ویژه دولت سیزدهم در گیلان در حال فعال شدن و حمایت استان در این بخش بسیار موثر است. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان