در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

رشت- رئیس مجمع نمایندگان گیلان در پی اقدام اخیر پارلمان اروپا گفت: جنایات مدعیان حقوق بشر طی جنگ تحمیلی علیه ایران فراموش نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر محمدرضا احمدی سنگری صبح جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدام پارلمان اروپا در تروریستی اعلام کردن سپاه، اظهار کرد: هنوز جنایات و اقدامات وحشیانه و نابرابر علیه ایران از سوی مدعیان دروغین حقوق بشر طی ۸ سال دفاع مقدس که پرونده سیاه ضدحقوق بشری در کارنامه خود دارند از یاد و خاطرمان نرفته است که امروز درتلاشند خود را مدافعان حقوق بشر جلوه دهند.

نماینده مردم شهرستانهای رشت و خمام به کمک های فراوان تسلیحاتی و نظامی و حمایت ویژه کشورهای غربی و اروپایی به رژیم بعثی عراق در جنگ تحمیلی با ایران اشاره کرد و افزود: حدود ۸۰ کشور دنیا کمک های بین المللی و حمایت خود را در غالب ارسال تسلیحات و تجهیزات کشنده و شیمیایی به عراق داشتند از سوی دیگر ایران را در بستر تحریم قرار دادند و حتی از فروش سیم خاردار که مصرف غیر نظامی دارد نیز امتناع ورزیدند.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد: به خوبی بخاطر داریم در دوران جنگ تحمیلی غرب علاوه بر کمک های سیاسی و دیپلماتیک، حمایت گروه تروریستی منافقین را پذیرفته و با در نظر گرفتن پایگاهی برای سازماندهی سازمان منافقین، شرایط انتقال آن ها به عراق را فراهم کرد و موجبات سازماندهی بیشتر و دسترسی به کشورهای مختلف از جمله عراق را برای آن ها فراهم آورد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان به حوادث تاریخی ایران به ویژه آتش بس در جنگ تحمیلی ایران اشاره کرد و ادامه داد: هیچگاه فراموش نمی کنیم که چگونه همزمان با پذیرفتن پیمان آتش بس جنگ ایران و عراق، منافقین مورد حمایت مدعیان کذایی حقوق بشر از جمله آمریکا، فرانسه و آلمان قرار گرفتند و ۱۷ هزار تن از هم وطنان و مردم بی گناه ایران اسلامی را به کام مرگ کشاندند و به شهادت رساندند.

وی با بیان اینکه، عراق در جنگ با ایران، یک سند بین المللی دیگر از دروغ بودن ادعاهای حقوق بشری غرب را به نمایش گذاشت، افزود: در حالی که ۲ روز از آزادی حلبچه در عملیات والفجر ۱۰ می گذشت، عراق توسط بمب افکن هوایی فرانسوی بمب شیمیایی را بر سر مردم بی پناه ریخت.

احمدی سنگری در ادامه با اشاره به اینکه پس از جنگ جهانی دوم شاهد حمله شیمیایی بی مانندی علیه مردم ایران بودیم، گفت: نخستین شهر در جهان، شهر سردشت ایران بود که مورد حمله شیمیایی قرار گرفت.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با تاکید بر اینکه، بمباران شیمیایی حلبچه، سند همراهی آمریکا علیه کُردها است، اضافه کرد: طی این بمباران شیمیایی حدود ۳۲۰۰ تا ۵۰۰۰ نفر ساکنان شهر جان باختند و هشت هزار نفر از مردم مظلوم نیز در معرض گازهای سمی قرار گرفتند و مسموم شدند.

وی در ادامه افزود: این حمله وحشیانه درسال ۱۳۶۶ به صورت رسمی به عنوان نسل کشی مردم شناخته شد و تا به امروز بعنوان بزرگترین حمله شیمیایی مستقیم به یک منطقه شهرنشین در تاریخ باقی مانده است اما آن زمان شورای امنیت به مدت طولانی موضعی در مقابل این حمله نگرفت حتی پس از آن هم، از مقصر دانستن حکومت صدام خودداری کرد.

احمدی سنگری خطاب به کشورهای ناقض حقوق بشر تصریح کرد: تاریخ سند و گواهی براین است که تروریسم شما کشورهایی هستید که مردم کشور خود، زنان و کودکان را ناجوانمردانه به قتل می رسانید.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در پایان ضمن محکوم شمردن اقدام نابخردانه پارلمان اروپا در تروریستی اعلام کردن سپاه، گفت: بی تردید عاملان تروریستی که خود ناقض حقوق بشرند و کارنامه سیاهی در این حوزه از خود به جای گذاشته اند، نمی توانند امروزه در نقش مدافعان حقوق حقوق بشر تعیین کننده لیست تروریستی باشند و بدون تردید پاسخ قاطعی از سوی ایران دریافت می کنند.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان