جوان دانشجوی گیلانی که در حین یک عملیات در منطقه پیرانشهر با اعضای گروهک تروریستی دمکرات کردستان درگیری شدیدی پیدا کرد و از ناحیه کمر مجروح شد و در ۲۳ دی ماه سال ۱۳۶۵در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه توسط ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، شهید سید محمد تقی مغیثی در سال ۱۳۴۲ در یک خانواده مومن و مذهبی در شهر فومن دیده به جهان گشود. 

وی دوران شیرین کودکی را در کنار خانواده در شهر فومن سپری کرد و از همان دوران کودکی علاقه فراوانی به کسب علم و دانش داشت و در بین خانواده و آشنایان در این زمینه زبانزد بود. 

او از سن هفت سالگی تحصیل در مقطع ابتدایی را آغاز کرد و سپس وارد مقطه راهنمایی شد و یکی از پس از دیگری مراحل تحصیلی را پشت سر گذاشت تا مدرک دیپلم مکانیک را دریافت کرد. 

آقا سید محمد قصه ما با توجه به اینکه علاقه زیادی به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر داشت با قبولی در کنکور سراسری توانست وارد دانشکده فنی مهندسی کاشان شده و در آنجا به ادامه تحصیل بپردازد. 

او کارهایش را برمبنای رضای الهی انجام می داد و اصلاً اهل ریا و ظاهر فریبی نبود و به شدت با اخلاق و مهربان بود و رفتار نیک اش نسبت به پدر و مادر، سرمشق و الگوی خوبی برای سایراعضای خانواده بود. 

سید محمد به افراد نیازمند به صورت پنهانی کمک می کرد و مددکار آنان بود، در رعایت حق النّاس، نهایت دقت و اهتمام را به خرج می داد و پیرو ولایت فقیه و گوش به فرمان امام خویش بود. 

او از آن جهت که در خانواده ای مذهبی تربیت یافته بود، با مسجد بالامحله فومن انس زیادی داشت وغالباً در همان جا به مطالعه و فراگیری علوم دینی و خواندن نماز و قرآن مشغول می شد. 

آقا سید محمد پاره ای اوقات نیز کلاس های عقیدتی و سیاسی را در جهت ارتقاء و رشد فکری جوانان منطقه به کمک سایر دوستان و هم سن های خود در همان مسجد برگزار می کرد. 

وی در شهریورماه سال ۱۳۶۵ به صورت داوطلبانه از طریق واحد بسیج سپاه ناحیه فومن به مناطق عملیاتی پیرانشهر آذربایجان غربی اعزام شد تا با تمام قدرت در مقابل جنایت کاران رژیم بعث عراق، منافقان و اسلام ستیزان مبارزه کند. 

او در حین یک عملیات در منطقه پیرانشهر با اعضای گروهک تروریستی دمکرات کردستان درگیری شدیدی پیدا کرد و از ناحیه کمر مجروح و مدتی در بیمارستان بستری شد. 

آقا سید محمد با توجه به عزم و اراده قوی خود، پس از بهبودی نیز، دوباره عزم جهاد کرد و به میادین نبرد حق علیه باطل شتافت تا نگذارد یک وجب از این خاک پر گهر به دست دژخیمان عالم بیفتد. 

شهید سید محمد تقی مغیثی سرانجام پس از رشادت های فراوان در مناطق عملیاتی شمال غرب کشور در بیست وسوم دی ماه سال ۱۳۶۵در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه به شهادت رسید و به لقاء الله پیوست. 

پیکر پاک و مطهر شهید دانشجوی والامقام، شهید سید محمد تقی مغیثی پس از تشییع باشکوه مردم شهرستان فومن در گلزار شهدای امامزاده میرزا به خاک سپرده شد. 

فرازی از وصیت نامه شهید والامقام، شهید سید محمد تقی مغیثی: 
عده ای به فکر این نباشند، چون در یک ارگان یا یک نهاد انقلابی خدمت می کنند، دیگر یک انسان کامل و مذهبی هستند، این اشتباه محض است و این فکر در صورتی درست است که همیشگی باشد. 

یعنی اینکه همیشه در صحنه انقلاب باشیم و صحنه را ترک نکنیم، صحنه انقلاب این است که در نماز جماعت، نماز جمعه و دیگر مراسم دینی حضور فعال داشته باشیم. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان