به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، برای نخستین بار جشنواره فیلم فجر در سه نقطه شهر رشت شامل سالن مرکزی این رویداد مهم، سینما ۲۲ بهمن و نیز سالن شماره یک سینما سپیدرود رشت به صورت همزمان برگزار ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رضا ثقتی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی سه جشنواره در برگزار می شود، اظهار کرد: برای نخستین بار جشنواره فیلم فجر در سه نقطه شهر رشت به صورت همزمان برگزار و همچنین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و موسیقی فجر با برش استانی در گیلان برگزار می شود. 

وی یکی از رویدادهای خوبی که امسال در حال وقوع است را برگزاری این سه رویداد ملی با برش استانی دانست و افزود: تالار مرکزی رشت به عنوان سالن مرکزی این رویداد مهم، سینما ۲۲ بهمن و نیز سالن شماره یک سینما سپیدرود رشت نقاطی هستند که این سه رویداد مهم در آنجا برپا خواهد شد. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان آغاز همزمانی این رویداد در همه استان ها را از ۱۷ بهمن ماه با نمایش ۱۶ فیلم اعلام کرد و افزود: این دوره از جشنواره، کارنامه هنری - سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود و فیلم ها در تراز انقلاب اسلامی و مقوله های ملی و میهنی در آن ها پرداخته شده است. 

ثقتی با یادآوری اینکه گیلان نخستین استان در میزبانی همزمانی جشنواره فیلم فجر بوده، گفت: امسال دهمین سالی است که گیلان این میزبانی را عهده دار است و همچنین از چهره های فاخر سینمایی استان و نشست های نقد و بررسی فیلم ها نیز برگزار خواهد شد که از برنامه های جانبی هستند. 

وی با اشاره به سامانه مدیریت فروش و اکران سینمای ایران (سمفا) و فروش الکترونیکی بلیت ها بیان کرد: با این وجود در تلاش هستیم زمینه هایی فراهم شود تا مهمانانی همچون نویسندگان، پژوهشگران، سینماگران جوان و اصحاب رسانه به تماشای فیلم ها بنشینند. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، گفتمان دولت مردمی سیزدهم و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را مبتنی بر تحقق عدالت فرهنگی در استان ها با شعار تمرکززدایی دانست و تصریح کرد: با اجرای این رویکرد، بیشترین امکانات و توزیع خدمات به استان ها اختصاص یافته و بر این اساس؛ همزمانی جشنواره فیلم فجر و نیز جشنواره های موسیقی و تجسمی، در گیلان در سطح بالایی برگزار می شود. 

به گفته ثقتی، در حالیکه پیشتر علاقمندان به فیلم در گیلان، برای تماشای جشنواره فجر، به پایتخت مراجعه می کردند؛ هم اینک در همین استان، به تماشای فیلم های مورد علاقه خود می نشینند و این، هدیه دولت به مردم است. 

وی با بیان اینکه چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه امسال به دبیری مجتبی امینی برگزار می شود، گفت: پانزدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر نیز در رشته های تصویرسازی، خوشنویسی، عکاسی، کارتون و کاریکاتور، طراحی گرافیک، حجم (مجسمه، سرامیک، چیدمان)، نقاشی و نگارگری در تهران برپا و ۱۱ استان همزمان با پایتخت، جشنواره هنرهای تجسمی فجر را برگزار می شود. 

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سی وهشتمین جشنواره موسیقی فجر در گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از ۲۸ بهمن ماه تا سوم اسفند ماه ۱۴۰۱ در بخش های رقابتی (جایزه باربد) و غیر رقابتی برگزار می شود. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان