در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

شهید رحیم الله پورنصیری کشتی گیر محبوب گیلانی در تظاهرات روز ۱۱ آبان ۱۳۵۷ علیه رژیم شاهنشاهی در شهر صومعه سرا بر اثر اصابت گلوله مجروح و پس از انتقال به بیمارستان های حشمت رشت و ۵۰۱ ارتش در تهران بر ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، شهید رحیم الله پورنصیری در تاریخ ۳۰ تیر ماه سال ۱۳۳۴ در یک خانواده مومن، مذهبی، زحمتکش و کشاورز در دامنه کوه روستای پشتیر از توابع گوراب زرمیخ شهرستان صومعه سرا دیده به جهان گشود. 

وی در دوران کودکی در دامان پدر و مادری متدین و با ایمان پرورش یافت و مدارج تحصیلی را یکی پس از دیگری با موفقیت سپری کرد و مدرک دیپلم گرفت. 

او در دوره نوجوانی و جوانی فردی کوشا و وظیفه شناس بود و در انجام کار کشاورزی و منزل پابه پای دیگر اعضای خانواده بسیار تلاش می کرد و همواره کمک حال پدر و مادر بود. 

آقا رحیم الله قصه ما علاقه فراوانی به انجام فعالیت های ورزشی داشت و در کسوت پهلوانی به ورزش کشتی می پرداخت و همچون مولای خود علی (ع) فاتح میدان کشتی گیله مردی بود و روحی سالم و جسمی قوی در خود پرورانده بود. 

وی در حد توان خود به قشر مستضعف جامعه خدمت می کرد و دوستانش نیز او را فردی منحصر به فرد و با ایمان و فروتن می دانستند زیرا همواره حامی مظلومان و اقشار فقیر و ضعیف جامعه بود. 

او در سال ۱۳۵۷ به خدمت سربازی رفت و خدمت سربازی را در سپاه ترویج گذراند اما برای اطاعت از فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر ترک پادگان ها از خدمت فرار کرد و در منطقه خود به فعالیت علیه رژیم پهلوی پرداخت. 
وی با پخش نوار سخنرانی امام خمینی (ره) و انتشار اعلامیه و شرکت در تظاهرات و راهپیمایی ها علیه رژیم شاهنشاهی در پیشبرد اهداف و برنامه های انقلاب اسلامی ایران نقش موثر و مهمی را ایفا می کرد. 

شهید رحیم الله پورنصیری سرانجام در تظاهرات روز ۱۱ آبان ۱۳۵۷ علیه رژیم شاهنشاهی در شهر صومعه سرا بر اثر اصابت گلوله مجروح و پس از انتقال به بیمارستان های حشمت رشت و ۵۰۱ ارتش در تهران بر اثر شدت جراحات به شهادت رسید. 

پیکر پاک و مطهر شهید رحیم الله پورنصیری پس از تشییع مظلومانه مردم در گلزار شهدای روستای پشتیر شهرستان صومعه سرا به خاک سپرده شد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان