در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، در چند روز اخیر شاهد مسمومیت برخی از دانش‌آموزان در شهرهای رشت، ماسال و لاهیجان بودیم که بلافاصله بررسی علت این حادثه و شناسایی عوامل موجود در دستور کار نهادهای امنیتی، اطلاعاتی و وزارت کشور قرار گرفت. 

دقایقی پیش وزارت کشور با صدور بیانیه‌ای از دستگیری عوامل مسمومیت دانش‌آموزان در مدارس گیلان خبر داد. 

وزارت کشور در بیانیه شماره ۴، جزئیات جدیدی از نتایج بررسی‌ها درباره برخی مسایل پیش‌آمده در مدارس منتشر کرد. 

متن این بیانیه به شرح زیر است: 

بسم الله الرحمن الرحیم
در پی اطلاع رسانی‌های قبلی باموضوع وقوع رخدادهایی در بعضی ازمدارس و ایجاد عوارضی درتعدادی از دانش آموزان کشور لازم است به اطلاع مردم شریف برسانیم که با تلاش‌ها و همکاری دستگاه‌های اطلاعاتی، انتظامی و تخصصی به نتایج دیگری دست یافته‌ایم که جهت تنویر افکار عمومی اهم آن به اطلاع رسانده می‌شود: 

۱- طبق آخرین گزارشات دریافتی در استان‌های تهران، قم، زنجان، خوزستان همدان. فارس، گیلان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان و خراسان رضوی بیش از ۱۰۰ نفر از عوامل موثر در حوادث اخیر مدارس شناسایی، دستگیر و مورد تحقیق قرار گرفتند. 

بررسی اولیه نشان می‌دهد: 
الف، تعدادی از این موارد، مشتمل بر افرادی است که از روی شیطنت یا ماجراجویی و با هدف تعطیلی کلاس درس و تحت تاثیر فضای روانی ایجادشده دست به اقداماتی نظیر استفاده از مواد بدبو و بی‌خطر و غیره زده‌اند که ضمن تذکرلازم، تحقیقات قانونی از این دسته از افراد تاحصول اطمینان و کسب نتیجه نهایی ادامه دارد. 

ب، در بین دستگیر شدگان افرادی با انگیزه‌های معاندانه و با هدف ایجاد رعب و وحشت درمردم و دانش‌آموزان و برای تعطیلی مدارس و ایجاد بدبینی نسبت به نظام وجود دارند که تحقیقات از این افراد جنایتکار از جمله کشف ارتباط احتمالی آنان با سازمان‌های تروریستی منافقین و غیره مورد تحقیق و بررسی است. 

۲- لازم است تاکید شود به دلیل سوء استفاده معاندین از این قبیل اقدامات که متفاوت با گذشته است، دانش‌آموزان از انجام آن اکیدا خوداری کنند زیرا ابلاغ شده است برابر قوانین توسط مراجع ذی ربط با فرد خاطی برخورد شود. 

۳- خوشبختانه از اواسط هفته گذشته تا امروز تعداد رخدادهای مدارس روند کاهشی چشمگیری را داشته است وگزارشی از وجود دانش آموزان بدحال گزارش نشده است. 

۴-همان‌گونه که وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده است، فعالیت آموزشی به طور متعارف ومستمر در حال انجام است. به اولیای محترم توصیه می‌شود که به منظور جلوگیری از افت تحصیلی فرزندان خود با متولیان امر آموزشی وتربیتی فرزندانتان و در برپایی کلاسهای درسی، همکاری کامل داشته باشند. بدیهی است مدیران ومعلمان محترم با دانش آموزان غایب برابر مقررات آموزشی رفتار خواهند کرد. 

۵. مراکز فوریت‌های اورژانس دانش‌آموزی به شماره ۱۵۷۰ جهت مشاوره به والدین محترم و دانش‌آموزان عزیز آماده پاسخگویی است. 

پایان پیام/


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان