وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از راه اندازی کارخانه تولید کاغذ در ونزوئلا به صورت مشترک به عنوان یکی از تفاهمات صورت گرفته میان این کشور و جمهوری اسلامی خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر خود به ونزوئلا اظهار کرد: در این سفر تعهدات و تفاهمات خوبی انجام شد. در عین حال عمق فرهنگی نظام جمهوری اسلامی در این سفر مشهود بود و قرار شد دو تفاهم نامه جامع فرهنگی و رسانه ای را به زودی امضاء کنیم و فعالیت های اقتصاد فرهنگ و هنر را توسعه دهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشی از صحبت های خود به عملکرد وزارتخانه تابعه اش در سال 1401 پرداخت و اعلام کرد: با مصوبه دولت عقب ماندگی حقوق کارکنان وزارتخانه و نهادهای تابعه را تا حد زیادی برطرف کردیم.

اسماعیلی یادآور شد: برگزاری همایش حکیم نظامی را پشت سر گذاشتیم و تندیس بزرگ او در میدان ونک نصب خواهد شد. ما نگاه خود به مشاهیر فرهنگی کشور را در حصار تنگ جغرافیای سیاسی محدود نمی کنیم. همه دوستداران حکیم نظامی در آذربایجان، ترکمنستان، تاجیکستان و افغانستان با ما در این حس مشترک هستند و این ها مظاهر وحدت تمدنی ما محسوب می شوند و این کار را در سال آینده هم ادامه می دهیم.

وی یادآور شد: به اکثریت برنامه هایی که در این سال وعده داده بودیم عمل کردیم. امیدواریم در سال ۱۴۰۲ با گشایش های بودجه ای که انجام شده، حوزه فرهنگ و هنر آماده جهش در اعتبارات فرهنگی است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره جزئیات تفاهم با ونزوئلا اظهار کرد: کارخانه تولید کاغذ را به صورت مشترک در آنجا راه اندازی می کنیم و ۸۰ درصد کار جلو رفته و قرار شده یک موسسه فرهنگی ما به نیابت از بخش خصوصی این کار را انجام دهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: هفته فرهنگی ونزوئلا در تهران برگزار می شود و در ماه نوامبر هم ما آنجا همین رویداد را خواهیم داشت. همچنین تبادلات آموزش رسانه ای و مبارزه با اخبار جعلی را در نظر داریم.

انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان