مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به رشد 43 درصدی ورود مسافر به گیلان، افزود: تاکنون 9 میلیون و 340 هزار و 462 نفر وارد استان گیلان شده اند.

ولی جهانی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به آمار مسافران ورودی و اقامت کننده طی روزهای ۱۶ اسفند تا امروز اظهار کرد: طی این مدت یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۲۹ وسیله نقلیه به استان گیلان وارد شده که نشان دهنده رشد حدود ۵۷ درصدی است. 

وی با اشاره به رشد ۴۳ درصدی ورود مسافر به گیلان افزود: تاکنون ۹ میلیون و ۳۴۰ هزار و ۴۶۲ نفر وارد استان گیلان شده اند. 

دبیر ستاد تسهیلات سفر نوروزی گیلان با اشاره به مسافران اقامت کننده در استان بیان کرد: هشت میلیون و ۶۵۲ هزار و ۴۰۸ نَفَر - شب اقامت در استان را شاهد بوده ایم که دارای رشد ۱۲۱.۵۷ درصدی است. 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با بیان اینکه گردشگران خارجی اقامت کننده در مراکز اقامتی استان تعداد ۲۶۵ نفر بوده و دارای رشد ۸۰ درصدی است، گفت: این گردشگران دارای ملیت آذربایجان، روسیه، پرتغال، ترکیه، عراق، افغانستان، مغولستان، ازبکستان، چین، هند، لبنان و کره هستند. 

به گفته جهانی، اشغال تخت تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ۱۲۰.۴۷ درصد است. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان