به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، اولین جلسه هماهنگی جشنواره ملی بهار نارنج کومله در شهرداری کومله برگزار شد.

منوچهر مهدی‌پور در مورد جشنواره بهار نارنج گفت: در ابتدا به همه مردم شهر کومله برای ثبت ملی جشنواره بهار نارنج تبریک می‌گویم.

شهردار کومله با بیان اینکه جشنواره بهار نارنج اولین جشنواره‌ای است که قرار است در سال ۱۴۰۲ در استان گیلان برگزار شود، یادآور شد: سال گذشته در جشنواره بهارنارنج تولید کنندگان صنایع دستی توانستند بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان فروش داشته باشند.

وی با اشاره به تاریخ پیشنهادی برگزاری این جشنواره در روز ۲۸ اردیبهشت که مصادف با روز میراث فرهنگی است، افزود: اما نگرانی ما این است که ممکن است شکوفه‌های بهار نارنج نباشد و ۲ تاریخ ۱۴ و ۲۱ اردیبهشت را مد نظر داریم.

شهردار کومله افزود: همچنین یکی از برنامه‌های دیگر ما این است که جشنواره در طول ۲ روز برگزار شود.

پیش بینی تور گردشگری یک روزه برای بازدید از جشنواره، ارائه بسته تبلیغاتی جشنواره برای بازدیدکنندگان جهت اطلاع‌رسانی و آگاهی افزایی مردم نسبت به خواص و فرآورده‌های بهارنارنج، برپایی کشتی گیله مردی و لافند بازی بعنوان بازی‌های بومی و محلی، برگزاری مسابه شطرنج جام بهار نارنج کومله در سطح کشور، تعهد کنترل ترافیک در روز جشنواره توسط پلیس راهور و نیروی انتظامی، برنامه ریزی تخفیف‌های متعدد در واحدهای اقامتی و رستوران‌ها با هدف جذب گردشگر و… برخی از مصوبات و تعهدات این جلسه بود.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان