معاون استاندار گیلان در کارگروه استانی صندوق بیماری های خاص از بانک های عامل خواست تا پیگیری بیشتری داشته باشند و متذکر شد استنکاف از انجام تکالیف قانونی در راستای خدمات صندوق بیماری های خاص و ...

به گزاش خبرگزاری فارس از رشت، صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج بر اساس الزام قانونی بند «ن» تبصره ۱۷ قانون بودجه ۱۴۰۱ ایجادشده و ۱۰۷ بیماری، تحت پوشش و حمایت این صندوق هستند. 

استان برای پیشبرد کار و برنامه های صندوق در استان، کارگروه استانی صندوق در استان گیلان با ریاست رئیس دانشگاه علوم پزشکی و دبیری مدیرکل بیمه سلامت تشکیل می شود که امروز نیز پنجمین کارگروه استانی آن با حضور مسؤولان و متولیان آن در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با تاکید بر ضرورت فعال شدن کمیته های ذیل صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج اظهار کرد: همه باید تلاش کنند تا آنچه حق مردم گیلان است، به آن ها داده شود. 

محمدتقی آشوبی بر ضرورت تلاش همگانی و جهادی در خدمت بهینه به مردم تأکید کرد و افزود: بیماران صعب العلاج اگر متمول هم باشند با گرفتاری به این بیماری ها به سطوح پایین تر دهک های اقتصادی جامعه تنزل پیدا می کنند و مستحق حمایت بیشتر هستند. 

وی بر لزوم تسهیل و تسریع خدمات حمایتی به بیماران تأکید کرد و گفت: گیلان در ارائه خدمات صندوق به بیماری های خاص در کشور، جزو استان های پیشتاز است، اما باید مسیر خدمت به این بیماران، تسهیل و تسریع شود. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه در خدمت رسانی به مردم باید پیشتاز بود، اظهار کرد: مسؤولین باید ۲۴ساعته در خدمت مردم باشند و در این امر از کوششی دریغ نکنند. 

سید محمد اسحاقی با تصریح بر اینکه بانک های عامل باید پیگیری بیشتری داشته باشند و نتیجه پیگیری ها نیز باید انتفاع بیماران باشد، افزود: استنکاف از انجام تکالیف قانونی در راستای خدمات صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج جرم است و باید بانک های عامل به این مهم، توجه کنند. 

وی با بیان اینکه باید با نگاه جهادی به خدمت در گیلان و بیماران خاص عمل کرد، بر اصلاح فرایندسازی ها و احصاء دقیق و صحیح آمارها در رابطه با بیماران خاص و صعب العلاج تأکید کرد. 

همچنین در این نشست، گزارشی از اقدامات و چالش های پیش روی صندوق حمایت از بیماری های خاص و صعب العلاج توسط دکتر عاطف راد مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان در این نشست، ارائه شد. 

برای همه این ۱۰۷ نوع بیماری، افرادی که تحت پوشش هر نوع بیمه پایه اعم از بیمه سلامت (روستائیان، کارکنان دولت، سایر اقشار، بیمه ایرانیان و بیمه سلامت همگانی)، بیمه تأمین اجتماعی و بیمه نیروهای مسلح و غیره باشند و هزینه های مازاد بر پوشش بیمه پایه و تکمیلی پرداخت کرده باشند تا ۹۵٪ هزینه های اسناد پرداخت شده تا سقف ۵۰ میلیون تومان پس از تائید در کمیته استانی طبق ضوابط، پرداخت می شود. 

گفتنی است، ۱۹۳۰ پرونده با مبلغ ۱۹۳ میلیارد ریال (تعداد ۱۳۸۸ پرونده از سال ۱۴۰۱ با هزینه ۱۳۹۶۵۰۸۶۰۰۰۰ ریال در سامانه ثبت شده است و ثبت ۵۴۲ سند دیگر از سال ۱۴۰۱ به مبلغ ۵۴۰۵۱۰۰۰۰۰۰ ریال در سامانه در دست اقدام است). 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان