در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

به گفته معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، پنج درصد از اعتبارات تملک دارایی باید برای توسعه زیرساخت های گردشگری هزینه شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، جواد واحدی معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شوراهای برنامه ریزی استان، موظفند حداقل پنج درصد از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی را به منظور توسعه زیرساخت های گردشگری، مرمت بافت تاریخی هزینه کنند.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به برنامه های این وزارتخانه در سال جاری تصریح کرد: با توجه به اینکه فصل گردشگری را پیش رو داریم، در تابستان برنامه هایی پیش بینی شده که سفرها به آسانی صورت بگیرد و ستاد تسهیل سفر هر استان موظف شده تا امکانات دولتی را در اختیار مردم برای توسعه گردشگری قرار دهند.

واحدی با اذعان به اینکه گیلان به جهت قابلیت های تاریخی و گردشگری، هر هفته و در ایام تعطیلات میزبان گردشگران و مسافران است، افزود: در ایام تعطیلات گذشته به رغم اینکه زمان تعطیلات کم بود اما استقبال زیادی برای سفر به استان گیلان صورت گرفت.

وی  از تشکیل ستاد سفر، نظارت بر قیمت ها برای بهره برداری از امکانات حوزه گردشگری خبر داد و گفت: خبر خوب این است که در قانون بودجه سال جاری پنج درصد از تملک دارایی هر استان را استانداران موظف هستند برای توسعه زیرساخت های گردشگری هزینه کنند.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه در حوزه صنایع دستی نیز ۱۰ هزار نفر برای بیمه صنایع دستی اضافه شدند، بیان کرد: منتظر ابلاغ تبصره ۱۶ و ۱۸ و اعتبارات صندوق توسعه هستیم تا تسهیلات لازم به سرمایه گذاران اختصاص یابد.

پایان پیام/۳۳۸۹


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان