رئیس کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه تثبیت مالکیت از مهم ترین محورهای سند تحول قضایی است، گفت: سند دار کردن اراضی کشاورزی مانع خرد شدن اراضی و تغییر کاربری آن خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی  رئیس کل دادگستری استان گیلان ظهر امروز در نشست شورای قضایی استان گیلان در سالن جلسات اداره کل ثبت اسناد و املاک گیلان با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: این انقلاب با خون شهیدان آبیاری شده و نباید از شهیدان فاصله بگیریم و در انجام وظایف خود کوتاهی کنیم.

وی با تقدیر و تشکر از زحمات کارمندان و مدیران اداره ثبت اسناد استان گیلان گفت: علیرغم تمامی تلاش ها هنوز با هدف گذاری اداره ثبت و برنامه عملیاتی قوه قضائیه فاصله داریم و نیل به این اهداف نیازمند یک حرکت جهادی و انقلابی است.

 رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه یکی از معضلات دستگاه قضایی افزایش حجم ورودی پرونده به محاکم است، گفت: اگر برای کاهش پرونده تمهیداتی اندیشیده نشود در آینده با بحران روبرو خواهیم شد.

صادقی با بیان اینکه فرآیند قانون گذاری در کشور ما طولانی و تغییر قانون بسیار دشوار است، افزود: باید از ظرفیت های قانونی موجود در راستای پیشبرد اهداف سازمانی بهره برد.

وی بیشترین موضوع پرونده های استان را نداشتن اسناد زراعی عنوان کرد و گفت: ارزش افزوده اراضی در استان های شمالی بالاست و مشکل عدم سند، اختلافات زیادی را رقم زده است.

 رئیس کل دادگستری استان گیلان اجرای قانون حد نگار را یکی از راهکارهای کاهش پرونده های قضایی و نسخه شفابخش کنترل ورودی محاکم برشمرد و بیان کرد: سند دار کردن اراضی کشاورزی مانع خرد شدن اراضی و تغییر کاربری آن خواهد شد.

صادقی با بیان اینکه تثبیت مالکیت از مهم ترین محورهای سند تحول قضایی است، افزود: همه مدیران و سازمان ها باید برای اجرایی شدن قانون حدنگار به اداره ثبت اسناد کمک کرده و در این راستی از هیچ کوششی دریغ نکنند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان