استاندار گیلان از راه اندازی ایستگاه پرتودهی در گیلان خبر داد و گفت: با برگزاری جلساتی سازمان انرژی اتمی برای راه اندازی ایستگاه پرتودهی محصولات کشاورزی اقدام می شود تا محصولات برای صادرات ایرادی ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی استاندار گیلان ظهر امروز در آئین افتتاح همزمان پروژه های هفته دولت در شهرستان تالش با بیان اینکه زیرساخت های لازم برای حضور سرمایه گذار در این استان باید فراهم شود، اظهار کرد: بر اساس آمار سامانه اقتصاد و دارایی بیش از ۳۲۰ عرصه سرمایه گذاری در بخش گردشگری، کشاورزی و صنعتی در گیلان شناسایی شده و تاکنون بیش از ۲۲۰ مجوز بی نام صادر شده است.

وی با اشاره به افزایش مشارکت اقتصادی بخش خصوصی در گیلان، گفت:  مشارکت اقتصادی در گیلان ۴۷.۱ دهم درصد (۶ درصد بیشتر از میانگین کشوری) است که این موضوع نشانگر انجام کارهای مؤثر در بخش تسهیل سرمایه گذاری و شناسایی عرصه ها در این بخش است.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر ضرورت تسهیل انجام کارها برای سرمایه گذاری در این استان، بیان کرد: سرمایه گذار نباید معطل بوروکراسی اداری شود بلکه باید در چارچوب قانون کارها تسهیل شود.

به گفته عباسی همه راه ها برای تسهیل و حمایت از بخش تولید، بسته بندی، سردخانه و نگهداری محصولات کیوی، مرکبات و سبزیجات در استان گیلان مورد توجه است و از طریق تسهیلات سرمایه در گردش، تکلیفی و مصوبات سفر کمک خواهیم کرد.

وی از راه اندازی ایستگاه پرتودهی در گیلان خبر داد و افزود: با برگزاری جلساتی سازمان انرژی اتمی برای راه اندازی ایستگاه پرتودهی محصولات کشاورزی اقدام می شود تا محصولات برای صادرات ایرادی نداشته باشد.

استاندار گیلان با تشریح کارهای انجام شده در بخش های مختلف از جمله اشتغالزایی اظهار کرد: دولت برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال مصمم است؛ در گیلان نیز به این مهم توجه شده از اینرو سال گذشته ۱۱۸ درصد از تعهد اشتغال محقق شد و امسال نیز ایجاد اشتغال ادامه دارد.

عباسی با بیان اینکه افتتاح پروژه های سال جاری هفته دولت در گیلان از نظر تعداد ۱۳۸ درصد افزایش یافته، گفت: در هفته دولت امسال یک هزار و ۳۶۰ پروژه با بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال در دست بهره برداری است.

وی با اشاره به پروژه خط ریلی رشت به کاسپین و رشت به آستارا اظهار امیدواری کرد تا راه اندازی این خط ریلی هر چه سریعتر بدون بروز مشکلاتی برای مردم به بهره برداری برسد.

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه به خواسته ها و مطالبات مردم توجه می شود و تمام تلاش ها برای رفع مشکلات به کار گرفته شده است، تصریح کرد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در چهار دهه انقلاب شکوهمند اسلامی همواره علیه ایران دست به توطئه زدند اما جز شکست و عقب نشینی به چیزی دست نیافتند.

به گزارش فارس، در پنجمین روز از هفته دولت ۱۱ طرح عمرانی و اشتغال زایی، هفت ردیف تسهیلاتی در قالب ۶۳۵ طرح اشتغال و تسهیلات بلاعوض، احداث ۱۲۶ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی با اعتباری بالغ یک هزار و ۵۵۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

سه طرح جهادکشاورزی سردخانه بالای صفر، بسته بندی سبزیجات و میوه با اعتباری بیش از ۶۴۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی ۳۶ نفر بصورت مستقیم و گازرسانی به هشت روستای محروم و کوهستانی بیجاربین، کوهستان، کوهستان حویق و مژده حویق بخش حویق و سرداب خانه پشت، ونه خونی، لورون و مثلاکوه در قالب خوشه مریان بخش مرکزی با اعتباری بالغ بر ۱۲۱ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

گازرسانی به برخی از روستاهای محروم شهرستان تالش از دیگر پروژه های افتتاح شده عنوان شد.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان