اظهارات مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی درباره ضوابط هنر و حراج تهران، پیش نویس سند موسیقی در مسیر نهایی، جنجال ادامه دار تعداد بیننده های تلویزیون، انتصاب دبیر هفته کتاب و حضور ایران در نمایشگاه کتاب مسکو، ...

به گزارش ایسنا، مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در ایسنا به تشریح نگاه خود به موضوعاتی چون فعالیت نگارخانه ها، دغدغه های ستادی حوزه هنرهای تجسمی، خلاء های قانونی و مواردی چون امکان همکاری این دفتر با بخش خصوصی پرداخت. او در بخشی از صحبت هایش گفت: حدود ۱۷ دوره در رسانه ها درباره حراج تهران طرح بحث و گاه هم اتهام پولشویی مطرح شد اما تا به حال یک سند معتبر قابل استناد در این رابطه ارائه نشده یا اصلا سندی که ما را به سمت بررسی ببرد هم ارائه نشده است؛ برخی تصور می کنند چون قیمت بالاست پس حتما پولشویی مطرح است.

پیش نویس سند موسیقی در مسیر نهایی

همچنین مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از بررسی نهایی متن پیش نویس سند موسیقی توسط شورای هنر خبر داد.

فقط ۴ درصد مردم طرفدار مداحی ریتم دار هستند!

در خبری هم اعلام شد که نظرسنجی جدید ایسپا نشان داده ۶۶/۷ درصد از مردم مداحی های سنتی و ۴/۱ درصد از مردم نیز سبک های جدید مداحی همراه با ریتم و موسیقی را می پسندند.

حمله به اثر هنر با رنگ صورتی!

جنجال ادامه دار تعداد بیننده های تلویزیون

افزون بر این ها، اعلام نتایج آخرین نظرسنجی صداوسیما و ارقام ۱۵ یا ۲۰ درصدی از تعداد بیننده های سریال های تلویزیونی، نشان می دهد که نگرانی های هنرمندان و کارشناسان برای جذب مخاطب در رسانه ملی چندان هم بیراه نبوده است.

چند خبر سینمایی

قرار است که ۱۱ مستند عاشورایی یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در سالن حقیقت مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی روی پرده بروند.

در خبری هم اعلام شد که «روزهای عالی» جدیدترین ساخته «ویم وندرس» فیلمساز مطرح آلمانی در افتتاحیه جشنواره فیلم توکیو به نمایش گذاشته خواهد شد.

بازیگران «برکینگ بد» به صف اعتصاب رسیدند

و این که انتصاب شهردار لاهیجان به عنوان دبیر یک جشنواره تئاتر خیابانی، اجرای رادیو تئاتر دختر وطن، نمایش اتاق مهمان در خانه هنرمندان ایران و... از جمله دیگر خبرهای سینما و تئاتر بود.

انتصاب دبیر هفته کتاب و حضور ایران در نمایشگاه کتاب مسکو

همچنین معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور حکمی علی رمضانی را به عنوان دبیر سی ویکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

از سوی دیگر اعلام شد جمهوری اسلامی ایران با عرضه بیش از ۶۰۰ عنوان کتاب به زبان های فارسی و روسی در سی وششمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو حضور دارد.

بازگشت های پرسروصدا، پیچیده و صلح آمیز به ایران

در ادامه، گزارشی از استردادهای تاریخی از ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ داشتیم. پرونده استرداد آثار تاریخی به ایران در دو سال گذشته چندان سنگین نبوده، اما سر و صدای زیادی داشته است. بازگشت دو محموله تاریخی به ایران که شامل ۲۹ قطعه شیء از فرانسه و تک اثر نقش برجسته ساسانی از انگلستان است، دستاورد استردادهای تاریخی ایران همزمان با دولت سیزدهم بوده است. طبق آخرین گزارش معاون میراث فرهنگی نیز، مکاتبه ها و پیگیری ها برای بازگشت ۱۷ هزار لوح هخامنشی از آمریکا به ایران احتمالا تا پایان سال به نتیجه برسد.

توضیحاتی درباره ابهام پرونده «ماسوله» در یونسکو

همچنین به دنبال مخالفت شورای جهانی بافت ها و بناهای تاریخی (ایکوموس) با ثبت جهانی پرونده «منظر فرهنگی ماسوله» در یونسکو به خاطر ایرادهایی که مطرح کرده، مدیرکل پیشین ثبت آثار در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، درباره این ابهام و ایرادهای مورد اشاره توضیحاتی داد.

کشف بقایای دیوارهای ۲هزارساله در آلپ و آشپزخانه هزارساله در ترکیه

در نهایت این که باستان شناسان بقایای دیوارهای باستانی رومی را در دامنه کوه های «آلپ» واقع در کشور «سوئیس» کشف کردند. همچنین با کاوش در «قلعه خارپوت» واقع در ترکیه بقایای یک آشپزخانه باستانی کشف شد.

پیشنهادهایی برای خواندن:

آمار چشمگیر از عمره

ناگفته هایی از ابتکار فرهنگی حاج قاسم در عراق

حال و هوای ترمینال سلام یک هفته مانده به اربعین

انتهای پیام 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان