مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی ۵۰ بنای تاریخی در این استان خبر داد و گفت: قدمت برخی از این بناها به دوه صفویان برمی گردد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ولی جهانی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان ظهر امروز در نشستی با خبرنگاران در سالن جلسات این اداره با بیان اینکه بازسازی بناهای تاریخی یکی از برنامه های این اداره کل در گیلان است، اظهار کرد: تاکنون بناهای تاریخی بسیاری در این استان شناسایی، کار مرمت و بازسازی آنان در حال انجام است.

وی با اشاره به در اختیار قرار داشتن برخی از بناهای تاریخی توسط ادارات دولتی در گیلان  گفت: بر اساس آمار  ۵۰ بنای تاریخی که در تملک ادارات گیلان قرار دارد تا پایان سال ۱۴۰۲ مرمت و بازسازی می شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی ۵۰ بنای تاریخی در این استان خبر داد و افزود: قدمت برخی از این بناها به دوره صفویان برمی گردد و به این منظور ۲۰ میلیارد تومان دیگر هم سهم مشارکت اداراتی است که این بنا های تاریخی را در تملک دارند. 

 به گفته جهانی ساختمان شهرداری، ساختمان میرزا خلیل رشت، شهرک عضدی سیاهکل، کلیسای ارامنه انزلی و چند بنای تاریخی در شهر های املش، لاهیجان، فومن، رودبار و رودسر را از جمله بنا های تاریخی هستند که در فهرست مرمت و بازسازی قرار دارند. 

پایان پیام/۳۳۸۹/س

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان