فرمانده سپاه قدس گیلان که در نمایشگاه دفاع مقدس در پیاده راه فرهنگی رشت حضور پیدا کرده بود، فرصت را غنیمت شمرده و پای درد و دل مردمی نشست که سپاه را مأمنی برای حل مشکلاتشان یافتند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، دوران دفاع مقدس مانند یک گنج بی انتها در تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی است که باید فداکاری ها، امدادهای غیبی، دلاوری ها و اتفاقات آن دوران ارزشمند را از دل این گنج استخراج کرد زیرا نسل جدید و جامعه بسیار به آن نیازمند هستند.

هنوز مردمان دزفول، حلبچه، آبادان و خرمشهر فروش سلاح های شیمیایی توسط استکبار به رژیم بعث عراق را فراموش نکرده اند که چگونه با آن حتی به کودکان، نوجوان و دختران  این مرزوبوم هم رحم نکردند؛ ولی رزمندگان اسلام با جان فشانی های خود ناباورانه در این جنگ پیروز شده و خاک میهن اسلامی مان از دست اشغالگران نجات دادند.

مقام معظم رهبری در فرمایشات خود خاطرات دوران دفاع مقدس را به دلیل ایثار، فداکاری، گذشت، استقامت و ایستادگی، اعتمادبه نفس، خودباوری و خوداتکایی ملت ایران به خود به گنجینه ای گران بها و دانشگاه فرهنک و جهاد تشبیه کردند و چه راهی بهتر از برپایی نمایشگاه دفاع مقدس برای بازگو کردن امدادهای غیبی آن دوران.
 

 

برای درک صحنه های دفاع مقدس باید خاطرات مردهای میدان را شنید

برای درک صحنه های دفاع مقدس باید خاطرات مردان میدان را شنید و چه کسی میدانی تر از فرمانده خوش نام گیلانی، همرزم عارف شهید گیلانی فرمانده شهید مهدی خوش سیرت.

اویی که همواره در تمامی صحنه ها هر جا که نیاز به حضور مسؤولان در میدان و در کنار گیلانیان بود در صف اول خدمت حاضر می شد و برای خدمت سر از پا نمی شناخت، این حضور نه تنها برای خدمت، بلکه قوت قلبی برای مردم چشم به راه گیلان بود که البته این فرمانده گیلانی تمامی این اقدامات را وظیفه خود می داند.

فرمانده گیلانی پای درد و دل مردم در پیاده راه فرهنگی رشت

برداشت صحیح از مسؤولیت اسلامی این چنین است، وقتی انسان نگاه الهی به مسؤولیت داشته باشد، باید همه توان خود را برای قرب و رضایت خدا بکار بسته و خاضعانه در کنار مردم قرار گیرد.

سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان که در نمایشگاه دفاع مقدس در پیاده راه فرهنگی رشت حضور پیدا کرده بود، فرصت را غنیمت شمرده و پای درد و دل مردمی نشست که سپاه را مأمنی برای حل مشکلاتشان یافتند.

مردمی که حضور فرمانده سپاه قدس را غنیمت شمردند

عبدالله پور می گوید شهدا رفتند تا مردم در آرامش کامل به زندگی خود ادامه دهند و ما هرکاری برای مردم کنیم کم است زیرا برای هر صندلی مدیریتی ۷۰ شهید تقدیم نظام مقدس اسلامی شده است و ما باید قدردان این شهدا باشیم.

مردمانی که در پیاده راه فرهنگی رشت حضور داشتند فرصت را غنیمت شمرده و درد و دل های خود را به فرمانده سپاه قدس گیلان گفتند، یکی از این افراد می گوید، حضور چنین مسؤولانی که همه عمر خود را صرف بازگو دفاع و خدمت به مردم در عرصه های مختلف کردند بسیار برای مردم عادی حائز اهمیت است.

این فرد که خود را محمد حسین می نامد در کنار سردار عبدالله پور نشسته و می گوید تمامی مردمی که می بینید دارای مشکلات فراوانی در حوزه های مختلف هستند ولی نمی توانند برخی از مسؤولان را ببیند لذا افرادی مثل فرمانده سپاه قدس با حضور و پیگیرشان می توانند دردی را از مردم دوا کنند.

سپاه قدس گیلان در تمامی حوزه ها در کنار مردم است

سردار سپاه گیلان که از حرف های این شهروند لبخند به چهره اش آمده بود معتقد است برای حل مشکلات گیلان در هر حوزه ای هر کاری کنیم بسیار کم است زیرا این مردم در همه عرصه ها در کنار مردم و انقلاب بودند.

یکی از افراد حاضر در میدان شهدای ذهاب رشت که خود را عباس نامیده و نامه ای در دست دارد، می گوید «تمامی مردم دارای مشکلات کوچک و بزرگ هستند ولی بعضاً به هیچ مسؤولی دسترسی ندارند لذا حضور افرادی مثل فرمانده سپاه قدس گیلان که عمر خود را صرف دفاع و خدمترسانی به مردم کردند بسیار حائز اهمیت بوده و مردم قدردان اقدامات سپاه هستند.»

خاطره ای از سردار شهید گیلانی مهدی خوش سیرت

وقتی سردار قصد رفتن را داشت یکی از افراد از او خواست تا خاطره ای از دوران دفاع  مقدس و شهید خوش سیرت برای آنان بگوید که فرمانده سپاه قدس گیلان  گفت که «شبی از شب های  تابستان ۶۳، در پادگان شهید «بیگلو اهواز»، شب را میهمان گردان مالک اشتر و آقا مهدی بودم. تا پاسی از شب صحبت یاران سفر کرده بود و پرستوهای آستانه ای، خاطرات پرواز و با هم بودن ها که قند مکرر بود و استخوان لای زخم، از ماندن ما و رفتن آن ها !... در چادر آقا مهدی خوابیدم، هنوز ساعتی به فریضه صبح مانده بود که آقا مهدی طبق عادت از چادر خارج شد. می دانستم برای خواندن نماز شب بپا خاسته است.

اذان صبح را که شنیدیم، وضو گرفتیم و منتظر شدیم که نماز را به امامت آقا مهدی که پیش نماز گردان بود، بخوانیم.گفتم: «سری به چادرهای همسایه بزنم. بعضی از بچه ها هنوز خواب بودند برای نماز صبح صدایشان کردم، تعدادی گفتند: نماز صبح را ساعتی پیش خواندیم. گفتم: عزیز من! همین الان اذان گفتند، شما کی؟ نماز چی! خواندید؟!»

گفتند: آقا مهدی داشت نماز می خواند، شاید یک ساعت پیش! ما هم نماز خواندیم و خوابیدیم. خنده امانم را بریده بود، گفتم: «آقا مهدی داشت نماز شب می خواند. حیرت بچه ها در خواب و بیداری دیدنی بود، ناگهان خنده فراگیر شد همگی می خندیدیم، بچه ها پا شدند و همگی نماز را به امامت آقا مهدی خواندیم.»

بدون شک حضور مسؤولان در بین مردم و دیدار چهره به چهره با آنان و شنیدن حرف های مردم در چنین نمایشگاه هایی بانی تجدید خاطره و ترویج فرهنگ مقاومت می شود.
پایان پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان