نواخته شدن زنگ مهر در رشت

۱۴۰۲/۰۷/۰۱ ۱۶:۵۰ چاپ کد خبر: 187394
استاندار گیلان با اشاره به رشادت ها و فداکارهای شهدا برای دفاع از میهن اسلامی و ارزش های دینی و اخلاقی به دانش آموزان توصیه کرد تا مشق عشق شهدا و وصایای آنان را بخوانند و از حریم قرآن کریم و اسلام دفاع ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی صبح امروز در مراسم بازگشایی مدارس و نواخته شدن زنگ مهر، ایثار و مقاومت در هنرستان شهید چمران رشت با تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: شهدا در یک زمانی با سلاح ایمان، اعتقادی و ارزش های دینی و انقلابی حرکت کردند و برای دفاع از میهن اسلامی از جان مایه گذاشتند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای انقلاب اسلامی از جمله شهدای فرهنگی و دانش آموز گفت: امروز نیز در این زمان شما دانش آموزان با الگو گیری از شهدا از حریم قرآن کریم و اسلام دفاع کنید و قدر محیط آموزشی را بدانید و برای کسب موفقیت ها بکوشید.

استاندار گیلان مهرماه را همراه با خاطرات دل انگیز دانست و افزود: زنگ مدرسه و آغاز سال تحصیلی جدید همیشه با شور و خوشحالی دانش آموزان همراه است چرا که حضور جوانان و نوجوانان سرشار از نشاط است.

عباسی با اشاره به تقارن بازگشایی مدارس با هفته دفاع مقدس و گرامیداشت این ایام و یادآوری جنگ تحمیلی علیه کشور جمهوری اسلامی ایران از دانش آموزان خواست تا حتما تاریخ دفاع مقدس را مطالعه کنند.

وی با بیان اینکه در آن ایام دانش آموزانی از این استان همگام با سایر همسالان خود احساس تکلیف کردند و در جبهه های حق علیه باطل حضور یافتند و از کشور ایران اسلامی دفاع کردند، تصریح کرد: خون های زیادی به پای انقلاب ریخته شد تا امروز با امنیت زندگی کنیم و در این لحظه با آرامش بازگشایی مدارس را داشته باشیم، باید همه ما از جمله دانش آموزان، قدر لحظات در اختیار را بدانیم.

استاندار گیلان با تشریح موفقیت های ایران اسلامی در حوزه های مختلف بیان کرد: دشمن برای عقب راندن ما بسیار تلاش کرد اما به برکت خون شهدا و صبر و مقاومت خانواده های شهیدان و مردم توانستیم دشمن را به عقب برانیم و به موفقیت های مختلف دست یابیم.

عباسی با اشاره به تلاش های دشمن علیه کشور گفت: آنانی که مدعی آزادی هستند و شعار زن، زندگی و آزادی را القا می کنند در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران سلاح های پیشرفته را در اختیار رژیم بعثی برای تجاوز به ایران می گذاشتند.

وی با بیان اینکه تجاوز و ظلم استکبار جهانی به جنگ تحمیلی خلاصه نشد و سالیان سال برای ضربه به کشور در حوزه های مختلف اعم از فرهنگی و اجتماعی تلاش کردند، افزود: در این راه مسائلی چون داعش، قومیت ها و چه بسیار دیگر به راه انداختند اما هیچ نتیجه ای برای آنان حاصل نشد.

استاندار گیلان با اشاره به مردمی بودن دولت سیزدهم و دیپلماسی موفق کشور و سخنرانی آیت الله دکتر رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل تصریح کرد: رئیس محترم جمهوری سال گذشته در مرکز استکبار جهانی با بالابردن عکس حاج قاسم سلیمانی فریاد رسای مظلومیت شهدا و ایران اسلامی را طنین انداز کردند و امسال نیز با بالابردن قرآن کریم اعلام کردند که این کتاب آسمانی سوختنی نیست و همیشه زنده است.

عباسی با بیان اینکه در دولت انقلابی و مردمی سیزدهم در کنار مردم هستیم، گفت: برای خدمتگزاری به مردم در بخش های مختلف افتخار می کنیم و تمام تلاش خود را در این راه به کار گرفته ایم.

وی با اشاره به اهمیت تحصیل دانش آموزان در هنرستان ها و کسب آموزش های مهارتی بیان کرد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی سکاندار ارزشمند هدایت کشور به تحصیل دانش آموزان در رشته های مهارتی بسیار تاکید دارند از اینرو این مهم باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

به گزارش فارس، زنگ مهر، ایثار و مقاومت امروز همزمان با سراسر کشور در مدارس استان گیلان نواخته شد، واحدهای آموزشی امروز شنبه همزمان با آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳ - ۱۴۰۲ به روی حدود ۳۸۰ هزار دانش آموز در استان گیلان باز شد.

در این مراسم از تمثال شهید شاخص دانش آموزی گیلان در سال تحصیلی ۱۴۰۳ - ۱۴۰۲ "مجید داداشی" رونمایی شد، این شهید با ۱۲ سال و ۲ ماه سن به درجه شهادت رسید.

پایان پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان