رییس کل دادگستری گیلان با انتقاد از بالا بودن حجم تغییر کاربری ها گفت: مطابق فرمایشات رهبر معظم انقلاب دخل و تصرف در اراضی کشاورزی ممنوع بوده و موجب وارد شدن خسارات جبران ناپذیری به کشور خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان امروز به همراه معاونین قضایی از حوزه قضایی حویق بازدید کرد و در نشستی که در جمع مدیران قضایی و اجرایی این حوزه قضایی تشکیل شده بود حضور یافت.

رییس کل دادگستری استان گیلان در این نشست با اشاره به اینکه حفاظت از منابع طبیعی به معنای عام بر عهده دولت است، اظهار کرد: تکلیف دستگاه قضایی برخورد با تخلفات است اما حفاظت از آن بر عهده دولت است لذا دستگاه های اجرایی نباید اجازه دهند جرمی اتفاق بیفتد و بعد منتظر برخورد و اقدام دستگاه قضا باشند.

رئیس شورای قضایی استان گیلان با بیان اینکه برخی از دستگاه ها در انجام وظایف قانونی خود در حوزه حفاظت از انفال کوتاهی می کنند، افزود: به دلیل همین قصور و کوتاهی مسؤولان، اشخاص، مرتکب جرم و اقدام غیرقانونی شده و دستگاه قضایی نیز مکلف است که مطابق قانون برخورد کند و در نتیجه، هم به بیت المال و هم به خود اشخاص خسارت و آسیب زیادی وارد می شود.

رییس کل دادگستری گیلان با انتقاد از بالا بودن حجم تغییر کاربری ها بیان کرد: مطابق فرمایشات رهبر معظم انقلاب دخل و تصرف در اراضی کشاورزی ممنوع بوده و موجب وارد شدن خسارات جبران ناپذیری به کشور خواهد شد لذا باید بسترهای لازم جهت حراست و حفاظت از این منابع ملی فراهم شود.

صادقی نیارکی با بیان اینکه مستقر شدن ادارات به صورت کامل در بخش ها گامی جدی در راستای خدمت رسانی به مردم است، گفت: مشکلات مربوط به طرح هادی به دلیل کم کاری بنیاد مسکن، شوراهای شهر و روستا و جهاد کشاورزی است لذا متولیان امر باید بیش از پیش در صدد رفع مشکلات مردم باشند.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان