معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور میانگین ضریب برخورداری راه های روستایی کشور و همچنین استان گیلان از آسفالت را ۸۳ درصد اعلام کرد و گفت: متاسفانه میزان برخورداری راه های آسفالته روستایی در ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رودسر، خداداد مقبلی امروز در جریان بازدید از راه های ارتباطی رودسر و املش و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به بارندگی شدید، امروز ما از نزدیک شاهد مشکلات راه های مواصلاتی منطقه بودیم. 

وی میانگین ضریب برخورداری راه های روستایی کشور و همچنین استان گیلان از آسفالت را ۸۳ درصد اعلام کرد و افزود: متاسفانه میزان برخورداری راه های آسفالته روستایی در شهرستان رودسر کمتر از میانگین کشوری و حدود ۷۲ درصد است. 

معاون ساخت و نگهداری راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به سرویس دهی بالای راه های استان گیلان به واسطه مسافرپذیر بودن و سطح ترافیک بالا تصریح کرد: قدمت سرویس دهی راه های استان گیلان بالای ۲۵ تا ۳۰ سال است و بواسطه شرایط آب و هوایی و همچنین ترافیک بالای جاده ای بنابراین سطح آسفالت های به اضمحلال رسیده که نیازمند ترمیم و بازسازی است. 

مقبلی با بیان اینکه اعتباراتی در سال ۱۴۰۱ برای روکش آسفالت استان گیلان ابلاغ شده و پروژه های نسبتاٌ خوبی با انتخاب پیمانکاران اجرایی شد، گفت: در سال ۱۴۰۲ نیز بخشی از اعتبارات ملی سازمان راهداری از منابع داخلی این سازمان برای روکش آسفالت این استان در نظر گرفته شده که اجرای پروژه ها همچنان ادامه دارد. 

وی به اشاره به اینکه خوشبختانه مشکلات قیر حل شده و برای اجرای پروژه ها قیرش تضمین داده خواهد شد، بیان کرد: در صورت وجود شرایط جغرافیایی مناسب، پروژه هایی که پیمانکار آن انتخاب شده اجرایی می شود و پروژه هایی که باقی مانده باشد در ابتدای سال آینده انجام می گیرد. 

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با اشاره به اینکه بر اساس بازدید امروز از راه های مواصلاتی رودسر و املش برای حدود ۲۰ کیلومتر از مسیرهایی پیشنهادی، مجوز برگزاری مناقصه روکش آسفالت آن به استان ابلاغ می شود، افزود: پروسه انتخاب پیمانکار شاید قدری زمانبر باشد و نهایتاٌ کار اجرایی این مسیرها شاید به ابتدای سال آینده برگردد. 

مقبلی به بحث نگه داری راه های استان گیلان اشاره کرد و گفت: توصیه های لازم به همکاران در اداره کل داده شده و در بازدیدهای آینده انتظار می رود مشکلاتی که در حوزه نگه داری مسیرهای راه های مواصلاتی است با امکاناتی که در اختیار هست امیدوارم مرتفع شده باشد. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان