معاون رییس جمهور در سفر به استان فارس و شهرستان زرقان گفت: مهم ترین دغدغه مردم این شهرستان، بحث آلایندگی صنایع موجود در این منطقه است زیرا یک چهارم صنایع استان فارس در شهرستان زرقان قرار دارد.

به گزارش ایسنا، «محمد اسلامی» معاون رییس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در این سفر و در حاشیه حضور در جلسه شورای اداری شهرستان زرقان اظهار کرد: در این سفر حامل پیام و سلام گرم دکتر رییسی، رییس جمهور محترم کشور به مردم شهرستان زرقان هستم. 

وی ادامه داد: در این سفر و با همراهی فرماندار، مسوولان و نمایندگان شهر شیراز از چند پروژه شهرستان زرقان بازدید کردیم.

معاون رییس جمهور در ادامه با بیان اینکه در دولت سیزدهم موضوع مهم، مشاهده مسایل از نزدیک است، گفت: دولت به دنبال یک برداشت واقعی از وضعیت موجود است تا بر اساس آن نیازها شناسایی شود.

وی ادامه داد: به این ترتیب برای برطرف کردن مشکلات مردم و کمبودهایی که در بخش زیرساخت وجود دارد، اولویت بندی و تصمیم گیری های لازم انجام می شود تا در مصوبات سفرهای استانی نیز پیش بینی های لازم را برای رفع مسایل و مشکلات داشته باشند.

این عضو کابینه دولت سیزدهم تصریح کرد: در این زمینه در دسته بندی هایی انجام شده از سوی کارشناسان و نمایندگان حاضر در جلسه، مهمترین بخشی که در زرقان مطرح است، به موضوع آلایندگی صنایع موجود در این منطقه بر می گردد.

وی افزود: همان طور که در جریان هستید یک چهارم صنایع استان فارس در شهرستان زرقان قرار دارد.  به همین سبب قرار شد یک اطلس از صنایع موجود در شهرستان تهیه شود تا صنایع آلاینده در این منطقه شناسایی شوند.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران در ادامه گفت: با تهیه این اطلس به دنبال شناسایی سهم هرکدام از این صنایع در ایجاد آلاینده های این منطقه هستیم. با توجه به قوانین، هرکدام از صنایع به نسبت سهمی که در ایجاد آلودگی دارند و نیز اقدامات پیشگیرانه و ... آن ها مشخص می شود.

اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به قانون هوای پاک و آیین نامه عوارض آلایندگی این مساله تنظیم شده و از سوی واحدهای صنعتی، نظارت دستگاه های مربوطه با محوریت فرماندار و استاندار این مساله انشالله در آینده برطرف شده و این دغدغه از زندگی مردم زدوده می شود.

گفتنی است نماینده ویژه رییس جمهور در سفر به استان فارس به گفت وگو با مردم این استان پرداخت و از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات آن ها قرار گرفت.
انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان