معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به سطح علمی قابل توجه اساتید و اعضای هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: وزارت متبوع آماده راه اندازی انواع رشته های تخصصی و فوق تخصصی در ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز در نشست مدیران گروه های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجلاس حوزه ریاست، مهم ترین رکن دانشگاه را مقوله آموزش دانست و اظهار کرد: مهم ترین رکن در دانشگاه، آموزش و مهم ترین رکن، اساتید فرهیخته و نخبه حاضر در آن هستند. 

وی اساتید را تجدیدناپذیر دانست و افزود: باید قدر اساتید فرهیخته و نخبه در نظام سلامت را که تکرار نشدنی هستند، دانست. 

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به برخی از اقدامات در راستای نگهداشت اساتید و نخبگان علمی کشور گفت: یکی از این اقدامات برداشتن سقف دریافتی اساتید و اعضای هیئت علمی بود که بارقه های امید را در اعضای هیئت علمی تمام وقت جغرافیایی به ویژه اساتید جوان ایجاد کرد. 

باقری فرد دغدغه های مطروحه مدیران گروه های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان را دغدغه ای مشترک و قابل حل دانست و بیان کرد: این مشکلات و چالش ها با تعیین اولویت و تخصیص بودجه ها قابل حل است. 

وی با تقدیر از پیشرفت طرح های عام المنفعه سلامت ازجمله دانشکده پزشکی و بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی در رشت افزود: این طرح ها پیشرفت خوبی در استان دارند و وزارت بهداشت مصمم بر حمایت از طرح های نیمه تمام جهت بهره برداری مردم است. 

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر تغییر فرایندها و اثربخشی در امور تأکید کرد و گفت: روند خوبی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان آغازشده و امیدواریم این سطح پیشرفت در دانشگاه با تعامل همه ارکان درون و برون سازمانی، تداوم داشته باشد. 

باقری فرد با اشاره به شمار بالای شهدای مدافع سلامت در گیلان بیان کرد: این تعداد شهید در راه خدمت به مردم نشان دهنده اوج خدمتگزاری به مردم در عرصه سلامت است. 

وی از آمادگی وزارت بهداشت پیرامون ارائه مجوز راه اندازی رشته های تخصصی و فوق تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد و تصریح کرد: این دانشگاه هم در سطح ارائه دهندگان آموزش و هم آموزش دریافت کنندگان در سطح بالایی قرار دارد و هر رشته ای که موردتقاضا باشد یقیناً با موفقت وزارت متبوع همراه خواهد بود. 

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تهیه کارت های ویژه اساتید و اعضای هیئت علمی در کشور خبر داد و گفت: این کارت برخی از خدمات رفاهی موردنیاز اعضای هیئت علمی را ارائه می کند. 

باقری فرد با اشاره به حضور هزاران نفر از دانشجویان ایرانی در حال تحصیل خارج از کشور افزود: دانشگاه علوم پزشکی گیلان در راستای بین المللی سازی ظرفیت بسیار خوبی در پذیرش این دانشجویان خارجی دارد. 

گفتنی است در این نشست تعدادی از مدیران گروه های آموزشی دانشگاه نیز به بیان دیدگاه ها، نظرات، چالش ها و راهکارها جهت توسعه و ارتقای نظام آموزش پزشکی در گیلان پرداختند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان