بیمارستان صحرایی در تالش برپا می شود

۱۴۰۲/۰۸/۰۷ ۱۲:۴۵ چاپ کد خبر: 188462
در نشست اندیشه ورز بسیج جامعه پزشکی گیلان بر راه اندازی بیمارستان صحرایی در مناطق کم برخوردار شهرستان تالش تأکید و در راستایی توسعه مشارکت و هم افزایی همه جانبه در همان رابطه، گفت وگو شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، صبح امروز نشست هیئت اندیشه ورز بسیج جامعه پزشکی استان با حضور محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، عباس حسینی جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در اقشار بسیج در محل بسیج جامعه پزشکی گیلان برگزار شد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست از آمادگی نظام سلامت جهت برپایی یک بیمارستان صحرایی در مناطق کم برخوردار شهرستان تالش خبر داد و اظهار کرد: راه اندازی این بیمارستان با برنامه ریزی مدون و بر پایه بیماریابی و ارجاع بیماران برای ارایه خدمات تخصصی تر لازم و ممکن است. 

محمدتقی آشوبی  بر ضرورت تعیین چارت و انضباط در ساختار ارایه خدمت به مردم مناطق محروم در بیمارستان صحرایی تاکید کرد و گفت: در طول برپایی بیمارستان صحرایی، بیمارستان شهید نورانی تالش نیز به عنوان بیمارستان معین و پشتیبان با حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص، تجهیز می شود. 

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در اقشار بسیج نیز در این نشست با اشاره به نجابت و ولایت مداری مردم اظهار کرد: مردم ما در انقلاب از امت پیامبر در صدر اسلام نیز بهتر و شایسته بهترین خدمت هستند. 

عباس حسینی برپایی بیمارستان صحرایی را کاری بزرگ و قابل اجرا دانست و افزود: باید تمامی موارد برای برپایی بیمارستان صحرایی امکان سنجی و هماهنگی ها برای ارایه بهتر خدمت تمرین شود. 

وی همچنین از پشتیبانی سپاه و بسیج و پای کار آمدن همه ظرفیت ها و امکانات استانی و شهرستانی برای برپایی بیمارستان صحرایی خبر داد. 

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در اقشار بسیج همچنین با تقدیر از تلاش های مدافعان سلامت گفت: برگزاری یادواره شهدای سلامت باید متناسب با شأنیت جامعه سلامت و استان شهیدپرور گیلان برگزار شود. 

گفتنی است در این نشست پیرامون برگزاری یادواره شهدای سلامت، راه اندازی بیمارستان صحرایی در یکی از مناطق کم برخوردار و اردوی جهادی سلامت محور توسط شورای سازمان بسیج جامعه پزشکی و مسؤولان گفت وگو و تبادل نظر شد. 

همچنین در این نشست پیرامون طرح نفس (نجات فرزندان سقط) نیز گفت وگو و آخرین اقدامات در راستای شناسایی خانواده ها، کمک های معیشتی و حمایتی برای نجات فرزندان از سقط تبیین و تشریح شد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان