استاندار گیلان با تأکید بر اینکه مهار تورم با پیوست فرهنگی امکان پذیر است گفت: باید با استفاده از ظرفیت فعالین حوزه فرهنگی، آسیب های موجود در هر نقطه از استان را بر اساس آمایش سرزمینی احصا و سپس آن را به ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی استاندار گیلان ظهر امروز در حاشیه برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور رئیس جمهو در سالن عدیر استانداری در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه شورای فرهنگ عمومی در رشد و ارتقای فرهنگ در جامعه اظهار کرد: در راستای رشد و فرهنگ اجتماعی در کشور باید به مقوله علمی، تئوری و نظری توجه جدی شود و این امر یکی از تأکیدات رئس جمهور در جلسات مختلف است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به مقوله فرهنگ در مهار تورم اقتصادی در کشور، گفت: در بحث مهار تورم باید به پیوست فرهنگی آن به طور ویژه توجه شده و از هیچ تلاشی در این راستا دریغ نشود، لذا تمامی دستگاه های اجرایی و متولی حوزه فرهنگ و چه افراید که دغدغه  فرهنگی دارند باید به این مسئله توجه جدی کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان یکی از راه های شناسایی آسیب های فرهنگی و ارتقای ظرفیت ها را بهره مندی از نظرات علمی و کارشناسی فعالین فرهنگی دانست و بیان کرد: باید با استفاده از ظرفیت فعالین حوزه فرهنگی، آسیب های موجود در هر نقطه از استان را بر اساس آمایش سرزمینی احصا و سپس آن را به فرصت تبدیل کنیم.

عباسی با بیان اینکه در گیلان برنامه ها فرهنگی خوبی در شورای فرهنگ عمومی در مرحله اجرا قرار دارد، افزود: در این مدت جلسات متعددی در شورای فرهنگ عمومی برگزار و موضوعات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و مصوباتی هم در دست اجراست که برخی در مرحله اجرا قرار دارد.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان