مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها گفت: با راه اندازی نخستین سامانه شتابدهنده الکترون توان بالا « CELV-۸» در قزوین، این استان به یکی از قطب های مطرح پرتودهی کشور در حوزه های کشاورزی و پلیمر تبدیل خواهد شد.

به گزارش ایسنا، «سیدپژمان شیرمردی» در حاشیه مراسم بهره برداری از نخستین سامانه شتابدهنده الکترون توان بالا « CELV-۸ » در استان قزوین، اظهار کرد: این دستگاه که امروز ما شاهد رونمایی و راه اندازی آن هستیم از جمله دستگاه های مهم با کاربری در بخش پلیمر و کشاورزی است. 

وی با اشاره به اینکه این دستگاه در صنایع سیم و کابل و همچنین کشاورزی بسیار تاثیرگذار خواهد بود، بیان کرد: این دستگاه علاوه بر پرتودهی سیم و کابل، قادر است با تغییرات کمی در پرتودهی غلات و حبوبات نیز استفاده شود و دارای ظرفیت مناسبی برای پرتودهی محصولات است که امروزه در دنیا در دو حوزه کشاورزی و پلیمر از این دستگاه بهره می برند.

معاون سازمان انرژی اتمی ایران و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها در ادامه با اشاره به عملکرد مرکز پرتودهی صنعتی قزوین تصریح کرد: امروز در مرکز پرتودهی صنعتی قزوین شاهد رونمایی و بهره برداری از نخستین شتابدهنده الکترون توان بالا  « CELV-۸ » بودیم و این مرکز به عنوان یکی از قطب های پرتودهی در کشور در حوزه پلیمرها و مواد غذایی فعالیت خواهد کرد. 

شیرمردی عنوان کرد: در این مجموعه یکی از مسایلی که دنبال می شود، ایجاد ظرفیت برای تحقیقات دانشمندان، پارک های علم و فناوری و همچنین موسسه های پژوهشی است تا علاوه بر حوزه های کشاورزی و صنعت نیز بتوانیم در حوزه پژوهش نیز به مردم استان قزوین و سراسر کشور خدمات رسانی کنیم.

انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان