تفاهمنامه همکاری فرهنگی، علمی و دانشگاهی بین رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کنیا و دانشگاه کنیاتا امضاء شد.

به گزارش ایسنا، تفاهم نامه همکاری فرهنگی، علمی و دانشگاهی بین رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کنیا و دانشگاه کنیاتا در محل دفتر هیأت مدیره معاونت این دانشگاه به امضاء رسید.

پروفسور وانجوهی، معاون علمی دانشگاه توضیحات مختصری از دانشگاه کنیاتا، پردیس اصلی این دانشگاه و مدارس برجسته آن ارائه کرد و بر تعهد این دانشگاه به دانش عملی و مشارکت های صنعتی تأکید داشت.

وی اظهار کرد: ما نه تنها در زمینه های همکاری های فرهنگی که شاخصه آنها  فرهنگ و زبان است آماده تعاملات دوجانبه هستیم بلکه به دنبال همکاری با مؤسسات ایرانی و دپارتمان ارتباطات، رسانه، مطالعات فیلم و تئاتر هستیم.

پروفسور وانجوهی از آمادگی دانشکده فنی مهندسی در زمینه تحقیقات، مهندسی و حمایت از مطالعات نفت و گاز با طرف ایرانی خبر داد و همکاری با دپارتمان موسیقی، مشارکت پژوهشی مشترک، تبادل ایده ها، روش ها و بهترین شیوه ها، تجهیزات تخصصی، قابلیت ها و کارایی پژوهش و فرصت های تحقیقاتی و ترجمه و نشر آثار برجسته علمی را ضروری دانست.

در ادامه این دیدار، رئیس اجرایی حوزه مدیریت دانشگاه کنیاتا از رایزنی فرهنگی ایران برای شرکت در همایش «روز زبان مادری» در بهمن ماه سال جاری به همت این دانشگاه دعوت به عمل آورد و گفت: درصدد آن هستیم تا در این مراسم زبان فارسی را مورد توجه قرار دهیم و شرکت کنندگان با زبان و فرهنگ فارسی آشنا شوند.

وی از رایزنی فرهنگی ایران برای حضور در «هفته فرهنگ سالانه» که توسط دپارتمان موسیقی این دانشگاه برگزار می شود، نیز دعوت کرد و افزود: این هفته فرهنگی را با نمایش غنای فرهنگ ایرانی از طریق نمایشگاه ها و با دعوت از هنرمندان ایرانی برای شرکت فعال در این رویداد تقویت خواهیم کرد.

حمید نظری، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در کنیا بر لزوم توسعه همکاری دو کشور در زمینه های نمایش فرهنگ ایرانی، راه اندازی اتاق ایران، ایجاد دپارتمان زبان فارسی، سمینار «عدالت در ادیان الهی» و گفت وگوهای دینی در دانشگاه کنیاتا تأکید کرد.

انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان