رئیس جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به آغاز پویش کاشت یک میلیارد درخت گفت: استان گیلان یکی از مناطقی است که به دلیل دارا بودن طبیعت زیبا و منابع طبیعی فراوان، اهمیت بسیاری در این طرح دارد.

صالح محمدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به طرح مردمی کاشت یک میلیارد نهال در کشور اظهار کرد: این طرح یکی از طرح های بزرگ و مهم در کشور است که به منظور حفاظت از محیط زیست و افزایش سطح سبز در مناطق مختلف اجرا می شود.

وی با بیان اینکه کاشت یک میلیارد نهال در سراسر کشور، به عنوان یک تلاش جامع برای حفظ محیط زیست و کاهش تغییرات آب و هوایی در نظر گرفته شده، افزود: استان گیلان یکی از مناطقی است که به دلیل دارا بودن طبیعت زیبا و منابع طبیعی فراوان، اهمیت بسیاری در این طرح دارد و با توجه به اینکه گیلان دارای جنگل های زیادی بوده و همچنین دارای خاک حاصلخیز و شرایط آب و هوایی مناسب برای کاشت درختان است، اجرای این طرح در این استان به مراتب مهم تر می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اذعان به اینکه کاشت یک میلیارد نهال در کشور به عنوان یک فرصت عالی برای توسعه جنگل ها، حفظ تنوع زیستی، جلوگیری از فرسایش خاک و کاهش تغییرات آب و هوایی محسوب می شود، گفت: این طرح می تواند به اشتغال زایی در مناطق روستایی و کمک به توسعه اقتصادی مناطق محروم کمک کند.

محمدی با بیان اینکه اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد نهال در استان گیلان، علاوه بر مزایای زیست محیطی، مزایای اقتصادی و اجتماعی قابل توجهی را نیز به همراه خواهد داشت، گفت: این طرح نه تنها به حفظ محیط زیست کمک می کند بلکه به توسعه پایدار و بهبود شرایط زندگی مردم منطقه نیز کمک خواهد کرد.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، ۱۱ آذرماه سالروز شهادت میرزاکوچک جنگلی به پیشنهاد سازمان های مردم نهاد و فعالان حوزه فرهنگ و هنر و رسانه استان گیلان و موافقت وزارت جهاد کشاورزی، به عنوان آغاز رسمی طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور انتخاب شده است.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان