جزئیات ماجرای تجمع پرستاران در گیلان

۱۴۰۲/۰۸/۲۸ ۲۳:۱۷ چاپ کد خبر: 189172
تعدادی از پرستاران طی یک تجمع مقابل دفتر مرکزی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، خواهان برقراری فوق العاده خاص و همچنین پرداخت تعرفه خدمات پرستاری شدند، دغدغه ای که به گفته مسؤولان در حال بررسی و بعضاً در ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، صبح امروز بود که تعدادی از پرستاران گیلان با تجمع در مقابل دفتر مرکزی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، خواهان پرداخت معوقات خود از جمله تعرفه خدمات پرستاری و همچنین فوق العاده خاص شدند. 

پرستاران در این تجمع مسالمت آمیز صنفی و مطالبه گرایانه که تعدادشان حدوداً به ۳۰ تن می رسید با در دست داشتن کاغذ نوشته هایی با عناوین «اجرای فوق العاده خاص»، «تعرفه» و همچنین «معوقات ۱۶ ماهه»، خواهان توجه بیش ازپیش مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مطالبات به حق خود شدند. 

تجمع کنندگان در همان دقایق نخست با دعوت دکتر مصطفی گل شکن معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی دانشگاه به سالن اجلاس معاونت فراخوانده شدند و ضمن بیان مشکلات خود در خصوص مطالبات، تعرفه گذاری ها، اضافه کار، اعطای مزایای جانبی و موارد رفاهی، با قول پیگیری معاون توسعه دانشگاه مبنی بر بررسی و برنامه ریزی در جهت احقاق حقوق آن ها مواجه شدند. 

همچنین امروز در خلال تجلیل پرستاران مراکز آموزشی درمانی رازی و حشمت رشت توسط آیت الله فلاحتی نماینده مقام معظم رهبری در گیلان و همچنین اسدالله عباسی استاندار گیلان، پرستاران دغدغه خود را مجدداً مطرح کرده و از آن ها خواسته شد تا نسبت به رفع آن ها مشارکت ها مضاعف شود. 

محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز عصر امروز در حاشیه تجلیل از پرستاران بیمارستان حشمت رشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از دغدغه پرستاران گیلانی پرداخت «فوق العاده خاص» است که با پیگیری های صورت گرفته و حسن نظر مقام عالی وزارت بهداشت، این مطالبه به سرانجام خواهد رسید. 

وی با اشاره به دریافت حقوق ناکافی پرستاران متناسب با تلاش ها و زحماتشان افزود: با پرداخت رقم فعلی، معیشت پرستاران به سختی می گذرد و تلاش خود را برای افزایش دریافتی پرستاران باید به کار بگیریم.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، پرداخت اضافه کار و رفاهیات پرستاران گیلانی به روز، کارانه پرستاران نیز به صورت علی الحساب تا فروردین سال جاری پرداخت شده و علاوه بر آن تعرفه خدمات پرستاری که سال گذشته اجرایی شده و محل پرداخت آن از محل سازمان های بیمه گر هست و تا چهارماهه ابتدای سال که از بیمه ها دریافت شده، پرداخت شده است. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان