هوش مصنوعی گوگل با تاخیر عرضه می شود

۱۴۰۲/۰۹/۱۲ ۱۱:۴۵ چاپ کد خبر: 189647
ایتنا - ​​​​​​​معرفی مدل هوش مصنوعی جمینی (Gemini) گوگل، دچار تاخیر شد.


دنیا باید همچنان مدت بیشتری صبر کند تا عرضه پیچیده‌ترین مدل هوش مصنوعی گوگل را مشاهده کند.
جیمینی به عنوان نسل جدید هوش مصنوعی و مولتی مدل، توصیف شده است یعنی می‌تواند انواع مختلف داده را پردازش کند و از ظرفیت درک و تولید متن، تصاویر و انواع دیگر محتوا مانند وب سایت‌ها بر اساس یک طرح یا توصیف مکتوب، برخوردار است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، وب سایت اینفورمیشن به نقل از دو منبع آگاه گزارش کرد رویدادهای رونمایی اعلام نشده قبلی که در ابتدا برای هفته آینده در نیویورک، واشنگتن و کالیفرنیا برنامه‌ریزی شده بودند، بی‌سر و صدا برای ابتدای سال ۲۰۲۴ برنامه ریزی مجدد شده اند زیرا نگرانی‌هایی نسبت به قابل اتکا نبودن هوش مصنوعی در هنگام پاسخ دادن به درخواست‌های غیرانگلیسی زبان، وجود داشت.

هر چند جمینی هنوز برای استفاده عموم منتشر نشده اما گفته شده است که عملکرد بهتری از ابزار چت‌جی‌پی‌تی شرکت OenAI خواهد داشت زیرا از قدرت رایانشی بیشتری در مقایسه با رقیبش، استفاده می‌کند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، هر چند گوگل مدل هوش مصنوعی مولد گوگل بارد را معرفی کرده است اما چت‌جی‌پی‌تی در میان مصرف کنندگان، بیشتر شناخته شده است. با این حال، تحلیلگران می‌گویند این وضعیت با انتشار مدل هوش مصنوعی جمینی، ممکن است تغییر کند.
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان