رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت بسیج امکانات و استعداد در تحقق غربالگری فشارخون و دیابت تأکید کرد و گفت: تداوم غربالگری فشارخون و دیابت می تواند از بار بیماری و تحمیل هزینه بکاهد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ظهر امروز در نشست هم اندیشی پویش ملی غربالگری فشارخون و دیابت در سالن همایش های معاونت بهداشتی استان با اشاره به اهمیت مقوله پیشگیری اظهار کرد: تمامی اقدامات بهداشتی نظیر غربالگری ها جهت تکمیل برنامه جامع سلامت خانواده است.

وی آگاهی زودتر و مراقبت مؤثرتر را در پویش ملی غربالگری ها مؤثر دانست و افزود: پیشروی برنامه هایی بهداشتی و بیماریابی و کنترل بیماران سهم قابل توجهی از شمار بیماران در کادر درمان را کاهش می دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت تقویت ارتباط مردم با نظام شبکه تأکید کرد و گفت: باید با بهره مندی از ظرفیت بی نظیر دانش آموزان، غربالگری ها را به سبب بیماریابی و کاهش اشغال تخت های در درمان، افزایش داد.

آشوبی جدی گرفتن اقدامات بهداشتی را در کاهش هزینه های مردم و دولت مؤثر دانست و بیان کرد: تداوم غربالگری فشارخون و دیابت می تواند از بار بیماری و تحمیل هزینه بکاهد.

وی با تأکید بر گسترش برنامه غربالگری فشارخون و دیابت تصریح کرد: باید با تجهیز اتوبوس آمبولانس و بردن آن به مراکز پرازدحام نظیر پیاده راه فرهنگی شهر رشت، فعال کردن مراکز غربالگری در مساجد و تکایا و همچنین بهره مندی از ظرفیت دانش آموزان، غربالگری فشارخون و دیابت در استان را به نحو احسن محقق کرد.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان