به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، مهدیه رزاقی عضو شورای اسلامی شهر رشت در جلسه عادی شورا که شامگاه پنجم آذرماه برگزار شد، اظهار کرد؛ ظرفیت قبور آرامستان شهر کومله، رو به اتمام است و در روزهای آتی جایی برای دفن اموات نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه وضعیت کمبود قبور در آرامستان شهر به مرز بحران رسیده است، گفت: اگر حادثه مرگباری در شهر رخ دهد، پیکر متوفیان روی زمین خواهند ماند و سوال اینجاست که آن روز، چه کسی باید پاسخگوی خانواده متوفیان باشد؟

سخنگوی شورای شهر کومله با بیان اینکه بنده بارها پیرامون اتخاذ تصمیمات لازم و تامین زمین مورد نیاز برای توسعه آرامستان تذکر داده و پیگیری این موضوع را از اعضای کمیسیون خواستار شده‌ام، افزود: متاسفانه، از ابتدای امسال تاکنون، حتی یک جلسه از این کمیسیون نیز برگزار نشده تا مسئله به این مهمی در آن مطرح شود.

رزاقی، خطاب به شهردار کومله خواستار برگزاری منظم و خارج از نوبت کمیسیون آرامستان شد و بیان کرد: مسئله مدیریت کمبود قبور و دفن اموات مساله‌ای نیست که به فرداها واگذار شود بلکه هرچه سریعتر باید بحران پیش رو را مدیریت کرد.

به گفته وی، از اعضای شورای شهری که در کمیسیون آرامستان حضور دارند می‌خواهم تا مسئله کمبود زمین و توافق با مالکان زمین‌های مورد نظر را هرچه سریعتر به سرانجام برسانند و به منظور مدیریت بحران، منتظر برگزاری کمیسیون نباشند.

عضو شورای شهر کومله با اشاره به ساختمان در دست احداث تطهیرستان و آرامستان تصریح کرد: نزدیک به سه سال از عمر شورای ششم می‌گذرد اما حتی نماسازی بیرونی آن در طول این سه سال، به اتمام نرسیده و معلوم نیست، پیمانکار پروژه، چرا اهمال کاری می‌کند؟ همچنین تطهیرستان فعلی، به دلیل قدمت، علاوه بر اینکه رو به فرسودگی است، با اصل حفظ شانیت شهروندان در تضاد است.

رزاقی با بیان‌اینکه تطهیرستان فعلی در طرح عقب نشینی قرار دارد، افزود: این به آن معنی است که شهر، عملا با بحران تطهیرستان نیز مواجه است و تطهیرستان جدید نیز به دلیل اهمال کاری پیمانکار، وضعیت نامعلومی دارد.

به گفته وی، بنده طی نامه ای، رسیدگی و پیگیری این موضوع را به صورت دوفوریتی از رییس شورا خواستار شده و لازم می‌بینم که تذکرات لازم به پیمانکار تطهیرستان، نیز اعمال شود.

پایان پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان