در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره با امضای تفاهم نامه با کشور آذربایجان در خصوص ایجاد گذر مرزی جدید در آستارا گفت: ایجاد گذر مرزی جدید در آستارا در راستای توسعه روابط تجاری و ترانزیتی با کشورهای حاشیه ...

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی عصر امروز در حاشیه بازدید از پل مرزی آستارا و کشور آذربایجان و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مرز آستارا یکی از مرزهای مهم ترانزیت و صادرت کالا در کشور است، اظهار کرد: مرز آستارا یکی از مهم ترین مرزهای ترانزیتی در گیلان و کشور است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. 

وی امضای تفاهم نامه با کشور آذربایجان در خصوص گذر مرزی جدید در آستارا را در راستای توسعه زیرساختی این پایانه مرزی دانست و گفت: ایجاد گذر مرزی جدید در آستارا در راستای توسعه روابط تجاری و ترانزیتی با کشورهای حاشیه خزر بسیار مهم است. 

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه دولت سیزدهم در خصوص بازنگری در زیرساخت های پایانه مرزی آستارا افزود: این پایانه دارای سابقه ۲۰ساله بوده و در گذشته نیز کمتر مورد توجه قرار گرفته است. 

امانی از تملک زمینی به مساحت هفت و نیم هکتار به منظور ایجاد پایانه جدید مرزی در آستارا خبر داد و بیان کرد: این پروژه در مرحله مقدماتی تعیین مشاور و پیمانکار قرار دارد و سال آینده نیز اعتبار آن در بودجه پیش بینی می شود و مشکلی در این خصوص وجود ندارد. 

وی با بیان اینکه ظرفیت ترانزیتی میان ایران و آذربایجان از مسیر مرزی آستارا به گسترش فعالیت های تجاری و رشد اقتصاد در گیلان کمک می کند، گفت: با افتتاح پایانه جدید مرزی، ظرفیت ورود و خروج ۲ کشور بیشتر می شود و سایت جدید به عنوان پایانه مرزی تجاری و باری و پایانه موجود مسافری فعالیت می کند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان