در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد اختلال در انتخابات مجلس و خبرگان رهبری گفت: فتنه بعدی دشمن تلاش برای القای نخبه گریزی از کشور است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حشمت الله قنبری استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز ۹ دی در میدان شهدای ذهاب در پیاده راه فرهنگی رشت با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد اختلال در انتخابات مجلس و خبرگان رهبری اظهار کرد: محور و عمود انقلاب اسلامی شخصیتی ممتاز و ولی فقیه زمان یعنی مقام معظم رهبری بوده و مردم با تبعیت از ایشان اجازه خودنمایی به دشمن را نمی دهند

حماسه ۸ دی مردم گیلان نقطه عطف انقلاب اسلامی

وی با اشاره به حضور با بصیرت گیلان در راهپیمایی هشت دی سال ۸۸ گفت: مردم گیلان در روز هشت دی سال ۸۸ بصیرت و بغض خفته خود را نشان دادند و آن چه مردم رشت در آن روز نشان دادند نکته عطف تاریخ انقلاب بوده است.

استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام  با بیان اینکه ایمان و فتنه ۲ نقطه مقابل یک دیگر هستند، افزود:  در طول تاریخ اسلام، جامعه دینی همواره درگیر با فتنه بوده است زیرا همواره فتنه  معیاری برای سنجش ایمان مومنین و شناسایی نفوذی ها است.

قنبری با تاکید بر لزوم توجه به ایستادگی در مقابل فتنه در تاریخ ۴۵ ساله انقلاب اسلامی تصریح کرد:  جامعه ای موفق است که در برخورد با فتنه خوب عمل کند، لذا از همان روزی که نهضت اسلامی در ایران آغاز شد، جمهوری اسلامی درگیر فتنه بوده و تمامی جریانات نفوذ در برهه های مختلف با چهره های متنوع این نظام را مورد هجوم قرار دادند.

هوا و هوس یکی از عوامل شکل گیری فتنه

وی یکی از علل شکل گیری فتنه در انسان را پیروی از هوا و هوس دانست و گفت:  فرد فتنه گر می داند که خواسته هایش توحیدی نیست و برای رسیدن به هدف خود از هیچ جرم و جنایاتی دریغ نکرده و حتی به دروغ به سنت الهی، قرآن و امام راحل (ره)  استناد می کند، در حالی که در درونش مخالفت با قرآن و انقلاب شکل گرفته است

استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه جریان حق همیشه پیرو یک جریان ثابت است، افزود: جریان فتنه در طول تاریخ  به بهانه های مختلف بروز و ظهور می کند لذا اگر جامعه اسلامی از جریان حق اطاعات کند به سربلندی و موفقیت در دنیا و آخرت می رسد در غیر این صورت جامعه با مشکلاتی مواجه می شود.

قنبری با اشاره به برنانه های ۴۵ ساله استکبار برای نفوذ به کشور در حوزه های مختلف بیان کرد: درطول تاریخ اسلام از فتنه گران با خفت یاد می شود ولی همگان بدانند تا مادامی که انقلاب و اسلام وجود دارد فتنه هم ادامه پیدا می کند، از این رو ایمان، شادابی، صداقت و انسانیت آن چنان باید در انسان بروز و ظهور کند که باطل نتواند به آن نفوذ کند.

تلاش جریاناتی برای خدشه وارد کردن به چهره دینی مردمان گیلان و رشت

وی با بیان اینکه جریاناتی در تلاش برای خدشه وارد کردن به چهره دینی مردمان گیلان و رشت هستند، گفت: مردمان گیلان و رشت در دفاع از حرم اهل بیت (ع)  در جهان اسلام جلودار و پیشتاز هستند، لذا نباید در این استان اجازه نفوذ و خودنمایی به بی بندوباری داده شود زیرا پشت پرده رفتارهای  ناهنجار در گیلان و حتی کشور یک فتنه عظیم است که توسط نفوذی ها و استکبار هدایت می شود.

استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر لزوم توجه مسؤولان به صداقت در گفتار و رفتار بیان کرد:  وقتی پیکره جامعه به مسوولین نگاه می کند فقط باید صداقت و طهارت را در آنان ببیند در غیر این صورت حق و باطل در هم آمیخته می شود.

ایمان و ولایت معیار تشخیص فتنه

قنبری یکی از راه های تشخیص فتنه را اطاعات از رهبری و داشتن ایمانی قوی دانست و گفت: در سال ۸۸ یک انتخابات باشکوه برگزار شد و هر فردی که در آن انتخابات رأی داد در واقع  به اسلام رأی داده ولی مردم بعد از اتفاقات رخ داده در ادامه آن انتخابات، متوجه حق و باطل شدند و آن حماسه عظیم را در ۹ دی خلق کردند.

وی با بیان اینکه برای مردم ایران مسؤولی محترم است که در ترازوی انقلاب جای داشته باشد، تصریح کرد: در ۱۲ آذرماه ۸۷ دولت وحدت ملی در ایران شکل گرفت و در ۶ اردیبهشت سال ۸۸ کمیته صیانت از آرا توسط ۲ نفر از کاندیداها که بعداً سران فتنه شدند تشکیل شد که برنامه آنان ایجاد فتنه در کشور و حذف رئیس جمهور منتخب ولو به قیمت زدن تهمت تقلب در انتخابات به جمهوری اسلامی بود.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در نماز جمعه ۲۵ خرداد خود در سال ۸۸ تمام برنامه های سران فتنه و استکبار برای سرنگونی جمهوری اسلامی را خنثی کردند، گفت: در نماز جمعه ۲۵ خرداد رفتارهای انتخاباتی توسط مقام معظم رهبری در نماز جمعه بیان و مردم روشن شدند زیرا رهبری در آن خطبه ها جریانات نفوذی و خطر اغتشاشات را به مردم گوش زد کردند.

قنبری بروز تقلب در انتخابات در نظام نظارتی و انتخاباتی جمهوری اسلامی ایران غیرممکن دانست و افزود: در ۱۰ تیر سال ۸۸ شورای نگهبان تشکیل جلسه داد ولی معترضان در جلسه شرکت نکردند زیرا هدفشان انقلاب مخملی در کشور بود و حتی ۲۹ تیر همان سال، رئیس دولت اصلاحات خواستار رفراندوم در کشور شد.

وی با اشاره به اینکه استکبار تصور خروش ملت ایران در ۸ دی سال ۸۸ را نداشت، بیان کرد: ۱۶ آذر در دانشگاه های کشور اشوب شده و در این اتفاق به عکس امام اهانت شد و در روز عاشورا خیمه ها را آتش زدند و این اتفاق مورد حمایت سران و بیچارگان فتنه قرار گرفت.

ایران حیثیت نظام سلطه را به زمین کوبید

استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر بازگو کردن اتفاقات و بصیرت ملت ایران در مقابله با فتنه های گوناگون در طول تاریخ ۴۵ ساله انقلاب اسلامی بیان کرد: حاصل بصیرت ملت ایران در طول ۴۵ سال اخیر،  اقتدار جمهوری اسلامی در برهه های مختلف بود طوری که امروز ایران محور جبهه مقاومت در منطقه بوده و حیثیت نظام سلطه را به زمین کوبید .

قنبری با بیان اینکه نظام سلطه امروز جرات بی احترامی به جمهوری اسلامی را ندارد، گفت: امروز جمهوری اسلامی در صنایع دفاع، موشکی، هسته ای، هوا فضا، دریا، پزشکی و نانو تکنولوژی دارای قدرت است و نظام سلطه نمی تواتد بدون احترام با ایران صحبت کند.

وی با اشاره به حقارت نظام سلطه در قبال جمهوری اسلامی و ملت ایران تصریح کرد: امروز نظام سلطه برای مخالفت با جمهوری اسلامی به اپوزیسیون هایی روی آورده و با آنان عکس می گیرد که مردم از آنان تنفر دارند، لذا دشمن بداند که قادر به شکست جمهوری اسلامی ایران نیست.

استاد دانشگاه و  پژوهشگر حوزه اسلام با بیان اینکه زن و مرد ایرانی بی حیایی و بی عفتی را بر نمی تابد، افزود: دشمن زن و مرد ایرانی را نشناخته زیرا در این صورت آشوبات سال گذشته را رقم نمی زد.

فتنه بعدی دشمن تلاش القای نخبه گریزی در کشور است

قنبری فتنه بعدی دشمن را  تلاش القای نخبه گریزی در کشور دانست و گفت: استکبار از طریق رسانه های خود در حالی صحبت از نخبه گریزی در کشور می کند که در این کشور این همه پیشرفت با تلاش نخبگان حاصل شده است.

پایان پیام/


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان