در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

رییس مرکز تحقیقات سرطان علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی گفت: اکنون بحث تاثیرات فناوری هسته ای و اتمی در درمان سرطان مطرح است که این فناوری باید به کمک تشخیص و درمان سرطان بیاید.

به گزارش ایسنا، محمد اسماعیل اکبری در حاشیه برگزاری نخستین سمپوزیوم پلاسما پزشکی ایران اظهار کرد: کشور ما از نظر ابتلا به بیماری سرطان دارای وضعیت استثنایی است و حدود یک چهارم کشورهای غربی نسبت به جمعیت کشور دارای بیماران مبتلا به سرطان هستیم.

وی تصریح کرد: سرعت رشد سرطان در کشور ما نسبت به سایر کشورهای دنیا تقریبا زیاد است که باید نسبت به این مساله چاره اندیشی شود و برنامه ریزی های دقیق صورت گیرد.

اکبری تاکید کرد: اکنون بحث تاثیرات فناوری هسته ای و اتمی در درمان سرطان مطرح است که این فناوری باید به کمک تشخیص و درمان سرطان بیاید.

وی توضیح داد: در ۲ سال گذشته و برای تشخیص و درمان بیماری سرطان کارهای بسیار بزرگی را با سازمان انرژی اتمی ایران آغاز کرده ایم که یکی از اقدامات انجام شده در زمینه پلاسما است و پلاسما به دلیل یون های منفی، مثبت و رادیکال آزاد نسبت به سایر مواردی که خداوند خلق کرده دارای چهره و شاخصه های استثنایی است . با توجه به ویژگی های پلاسما می توان گفت این ماده برای تشخیص و درمان سرطان بسیار موثر است؛ البته این مفهوم بسیاری از درمان ها نظیر زخم، ضدعفونی کردن و غیره را شامل می شود.

انتهای پیام


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان