وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خون شهدای بیگناه و مظلوم کرمان وحدت ملی، انسجام و همگرایی را تقویت کرده و مردم ایران را منسجم تر از همیشه در کنار هم برای نیل به اهداف اسلام، انقلاب و ایران هدایت خواهد کرد.

محمدمهدی اسماعیلی امروز (شنبه ۱۶ دی ماه) در نشست با فعالان فرهنگی، هنری و اجتماعی شهرستان ایجرود با اشاره به سالگرد شهادت سردار سلیمانی و شهادت تعدادی از هموطنان در کرمان، با بیان اینکه امنیت یکی از مهم ترین دستاوردهای جمهوری اسلامی است و دشمنان با اختلال در آن سعی در ایجاد ناامیدی و نگرانی برای مردم دارند و برای مسئولان مختلف کشور حرکت در جهت از بین بردن این اقدامات به عنوان یک فریضه و تکلیف در دستور کار بوده و خواهد بود، اظهار کرد: اتفاق کرمان یک اقدام تروریستی توسط افراد با نشانی به پشتییانی آمریکا جنایتکار و مجری عملی نقشه های رژیم صهیونیسیتی بود.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی در سه ماه گذشته بیشترین ضربات را از جبهه مقاومت خورده و بخش مهمی از نیروهای نظامی آن ها از بین رفته و در بدترین دوره تاریخی خود قرار دارد، ضربات سنگین جبهه مقاومت باعث استحصال درونی رژیم غاصب بوده و اگر حمایت های همه جانبه و پشتییانی کامل توسط کشورهای غربی و آمریکا نبود این رژیم توان ایستادگی در برابر جبهه مقاومت را نداشت.

وی با بیان اینکه وزیر امور خارجه آمریکا چند روز بعد از عملیات طوفان الاقصی در سفر به رژیم صهیونیستی در گفت وگو با مقامات مختلف اذعان کرده بود که وقتی وارد اسرائیل شد کاملا دولت فروپاشیده را از نزدیک دیدم و این قدرتی بود که جبهه مقاومت ایجاد کرده بود و دشمن درحال جبران اتفاقات رخ داده بود، افزود: کودک کشی در ذات این افراد است، در غزه بیش از ده هزار کودک مظلوم را کشتند و در کرمان نیز تعداد زیادی از شهدا، اطفال و دانش آموزان بودند و این کار همه ما را داغدار کرد.

این مسئول با بیان اینکه این ذات جریان ضد مقاومت است که هیچ مرزی را برای خود نمی شناسد، این اتفاق بیش از آن که باعث شکاف در جامعه ما شود، جامعه ما را منسجم تر کرد، تصریح کرد: مکتب ما مکتبی است که با شهادت منسجم تر شده است، ۱۷ هزار شهید ترور داریم اگر اتفاق بزرگی همانند ۷ تیر رخ داد، در مقابل جامعه ایرانی را منسجم تر کرد. خون شهدای بیگناه و مظلوم کرمان وحدت ملی، انسجام و همگرایی را تقویت کرده و مردم ایران را منسجم تر از همیشه در کنار هم برای میل به اهداف اسلام، انقلاب و ایران هدایت خواهد کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ما صرفا برای شنیدن نیامده ایم، اراده دولت، تحقق، پیشرفت، رفع مشکلات و کاهش مسائل و مشکلات مردم است، گفت: نکات اشاره شده را پیگیری می کنیم. کشور در ده سال گذشته قبل از شروع دولت یک عقب ماندگی های جدی را در حوزه زیرساخت ها پیدا کرده بود، در زمان شروع دولت بخش هایی از کشور مشکل برق داشته و حتی تهران نیز قطعی برق داشت. در حوزه انرژی نیز همین مشکل را داشتیم.

اسماعیلی با بیان اینکه در دهه ۹۰ رشد اقتصادی کشور نزدیک به صفر است، فرصت های زیادی از بین رفت و امسال در شش ماهه اول سال رشد اقتصادی به بالای ۵ درصد رسیده که اگر این آهنگ رشد در دهه قبل متوازن پیش می رفت حتما امروز این کاستی ها را نداشتیم، عنوان کرد: در حوزه آب مشکلات جدی داریم، عزم دولت برحل مسائل و مشکلات است. در حوزه انرژی و وزارت نفت اقدامات قابل توجهی رخ داده و کشور در حال حل مسایل است. بنای دولت این است که در این رفت و آمدها ناظر بر رفع مشکلات باشد، تلاش می کنیم تا در حد امکان مشکلات را کاهش دهیم .

این مسئول با بیان اینکه در حوزه فرهنگ و هنر نیز مجموعه خوبی در این شهرستان افتتاح و در فاصله نزدیک به سالن سینما تجهیز خواهد شد تا در اختیار مردم قرار بگیرد، ۹۱ درصد بافت شهرستان روستایی است و نیاز به خدمات فرهنگی بیشتری دارد، خاطرنشان کرد: پیگیر خواهیم بود تا مسایل فرهنگ و هنر نیز کاهش یابد. دوره پررونقی را در کشور داریم، برنامه دولت رشد فضای فرهنگی و هنری است. هنرمندان و فرهنگ و هنر را متمرکز در مناطق عمده کشور نمی دانیم، نقطه به نقطه کشور هنرمندان حضور داشته و در دولت با شعار عدالت فرهنگی ادامه می دهیم. توقع ما از استان زنجان در حوزه فرهنگ و هنر توقع بالایی است و باید افراد این حوزه بیشتر کار کنند.

انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان